Wisła Kraków

2

Korona Kielce

0

• Piąty mecz z rzędu wygrywa Wisła Kraków i "Biała Gwiazda" znów wychodzi ze strefy spadkowej. W pierwszej połowie gola zdobył 17-letni Aleksander Buksa, w drugiej części gry do siatki trafił Jakub Błaszczykowski, który przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko. Drugi gol dla Wisły podłamał Koronę - wynik mogli podwyższyć jeszcze Buksa czy Maciej Sadlok, który trafił w poprzeczkę. "Biała Gwiazda" złapała oddech, sytuacja Korony jest natomiast coraz gorsza. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła Kraków wygrywa z Koroną Kielce 2:0 i wychodzi ze strefy spadkowej!

• Żukow zablokowany przez Szymusika, rzut rożny dla Wisły.

• Błaszczykowski ładnie wszedł w pole karne i oddał strzał, ale tym razem piłka przeszła tuż obok słupka!

• Nieudane zagranie Pućki, od piątego metra zacznie grę Buchalik.

• Żukow świetnie przejął piłkę przed polem karnym, popędził z futbolówką Błaszczykowski, lecz źle dogrywał do Bashy.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Mogło być 3:0! Przymierzył z pola karnego Sadlok, trafił jednak w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie z lewej strony prosto w ręce Buchalika.

• Po czerwonej kartce Korona straciła już wiarę na odrobienie strat w Krakowie. Wydaje się, że decyzja Pawła Gila była nieco pochopna.

• Mateusz Spychała faulował Bashę. Dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Tym razem z ostrego kąta uderzał Sadlok, bramkarz Korony znów był na posterunku.

• Gieorgij Żukow przymierzył z dystansu, bez większego problemu obronił jego strzał Kozioł.

• Zablokowany strzał Pućki, rzut rożny dla Korony.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Aleksandra Buksy nie ma już na boisku, w barwach "Białej Gwiazdy" debiutuje Mateusz Hołownia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Wasilewski, lecz nie trafił w bramkę.

• W tej akcji Aleksander Buksa doznał urazu. Młody napastnik potrzebuje pomocy medycznej.

• Świetna kontra Wisły, ale Buksa przegrał tym razem pojedynek z Koziołem!

• 17.354 kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu przy Reymonta.

• Jacek Kiełb błyskawicznie zarobił żółtą kartkę. Faulował Jakuba Błaszczykowskiego.

• Ostatnia roszada w Koronie. Jacek Kiełb zastąpił Milana Radina.

• Druga zmiana w Wiśle. Za Vukana Savicevicia na boisku pojawia się Marcin Wasilewski.

• Kolejne uderzenie Pućki. Tym razem strzał w środek bramki obronił Buchalik.

• Naciskają goście. Strzał Pućki został jednak zablokowany.

• Groźnie pod bramką Wisły! Forsell obsłużył Erika Pacindę, a ten uderzył obok słupka.

• Vullnet Basha faulował Żubrowskiego. Żółta kartka dla pomocnika Wisły.

• Druga zmiana w Koronie. Schodzi Bojan Cecarić, na murawie melduje się Michal Papadopulos.

• Odpowiedź Korony - Forsell uderzył celnie z rzutu wolnego, ale Buchalik zbił piłkę na rzut rożny.

• Zmiana także w Wiśle. W miejsce Michała Maka wchodzi Lubomir Tupta.

• Od razu reaguje na boiskowe wydarzenia Mirosław Smyła. Zdjął z boiska Marcina Cebulę, wprowadził Erika Pacindę.

• Świetnie przymierzył z rzutu wolnego Jakub Błaszczykowski! Mimo ostrego kąta kapitan Wisły przymierzył w samo okienko, Marek Kozioł był bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BŁASZCZYKOWSKI!

• Michał Mak minął Mateusza Spychałę na lewej stronie. Faulował obrońca Korony niedaleko pola karnego, zasłużył na żółtą kartkę.

• Odpowiedź Wisły. Kozioł bez problemu złapał piłkę po uderzeniu Buksy.

• Szymusik strzelał sprzed pola karnego, bez większego problemu złapał piłkę Buchalik.

• Sadlok uderzał z ostrego kąta, po rykoszecie jest kolejny korner.

• Dośrodkowanie Maka z lewej strony boiska. Nieco pogubili się obrońcy Korony, niepotrzebnie wybijając piłkę na rzut rożny.

• Kolejna kartka dla gracza Wisły. Tym razem Vukan Savicević faulował Ivana Marqueza.

• David Niepsuj ostro potraktował Kovacevicia. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

• Vullnet Basha czystym wślizgiem przerwał kontrę Korony, wybijając piłkę spod nóg Cecaricia.

• Kolejna akcja gospodarzy prawą stroną i jeszcze jeden korner. Tym razem dośrodkowywał Niepsuj.

• Błaszczykowski miał sporo miejsca na prawej stronie i dośrodkował w pole karne, wybił piłkę na aut Marquez.

• To mógł być gol Korony! Pućko ładnie minął dwóch rywali i uderzył z kilkunastu metrów, lecz posłał piłkę tuż obok słupka!

• Od środka wznowiła mecz Wisła. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Naprawdę niezły mecz oglądamy do tej pory w Krakowie. Wisła bardzo szybko wyszła na prowadzenie - już w piątej minucie po dośrodkowaniu Davida Niepsuja do siatki trafił Aleksander Buksa. W kolejnych minutach lepiej prezentowała się jednak Korona. Dobre okazje na gola mieli Petteri Forsell i Mateusz Spychała - pierwszy posłał piłkę obok słupka, drugi trafił w Michała Buchalika. Czy kielczanie odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Odskoczyła piłka w polu karnym Błaszczykowskiemu. Dogrywał mu Żukow.

• Sadlok miał mało miejsca na lewej stronie, ale poradził sobie z dwoma rywalami na tyle dobrze, że Wisła ma aut.

• Ostre wejście Jakuba Żubrowskiego w nogę Błaszczykowskiego. Żółta kartka dla gracza Korony,

• Zderzyli się w polu karnym Michał Buchalik i Adnan Kovacević. Ucierpiał kapitan Korony.

• Mógł być remis! Nieco przypadkowo w polu karnym futbolówka trafiła do Spychały, lecz jego uderzenie świetnie obronił Michał Buchalik!

• Teraz to Buksa niedokładnie zagrał na prawą stronę.

• Błaszczykowski zepsuł kontrę Wisły, niecelnie podając do Buksy.

• Złe dośrodkowanie Szymusika z lewej strony, wybijają piłkę obrońcy Wisły.

• Tempo spotkania chwilowo nieco spadło. W pierwszych 30 minutach działo się jednak naprawdę sporo.

• Atak Korony prawą stroną, Mak zablokował podanie Spychały i wybił piłkę na aut.

• Nieudane dośrodkowanie Niepsuja z prawej strony. Od bramki zacznie Kozioł.

• Niezłe uderzenie Forsella z rzutu wolnego, Buchalik był czujny na linii bramkowej i zbił piłkę na rzut rożny.

• Korona bliska wyrównania! Z lewej strony w pole karne dośrodkował Grzegorz Szymusik, a tuż obok słupka głową uderzył Forsell!

• Błaszczykowski przewrócił się przed polem karnym, lecz nie było tam mowy o faulu. Mógł zachować się lepiej kapitan Wisły, bo "Biała Gwiazda" dobrze wyprowadziła piłkę.

• Forsell uderzył z szesnastu metrów. Fin posłał piłkę nad poprzeczką.

• Sadlok uderzył z dystansu, Marek Kozioł zbił piłkę do boku.

• Kolejny szybki atak Wisły, Niepsuj dośrodkował z prawej strony, jeden z obrońców Korony wybił piłkę na rzut rożny.

• Nieudane uderzenie Błaszczykowskiego z dystansu. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Sadlok faulowany na lewej stronie boiska. Będzie dobra okazja dla "Białej Gwiazdy" z rzutu wolnego.

• Cecarić dobrze zgrał piłkę do Forsella, a Fin chciał obsłużyć Pućkę. Brakło nieco dokładności.

• Bojan Cecarić dośrodkowywał z prawej strony i wywalczył rzut rożny. Nic z niego jednak nie wyszło.

• Odpowiedź Korony, uderzali z dystansu Matej Pućko i Petteri Forsell. Obaj zostali zablokowani.

• Dośrodkował z lewej strony Michał Mak, ale tym razem nie doszedł do piłki Buksa.

• Wisła ładnie wyszła spod pressingu rywali, nie zdołała jednak wyprowadzić kontry - na połowie rywali akcja spaliła na panewce.

• Jakub Żubrowski miał niezłą okazję, aby oddać uderzenie z dystansu, lecz nie trafił czysto w piłkę.

• Nieco za mocne podanie do Błaszczykowskiego na prawą stronę. Aut dla Korony.

• Idealny początek Wisły! Jakub Błaszczykowski zagrał na prawą stronę do Davida Niepsuja, ten dośrodkował w pole karne, a Aleksander Buksa wyprzedził Ivana Marqueza i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! ALEKSANDER BUKSA!

• Na razie w ataku są goście. Seria autów dla Korony na połowie rywali.

• Marcin Cebula minął na prawej stronie Macieja Sadloka. Obrońca Wisły musiał uciekać się do faulu.

• Od środka rozpoczęła mecz Korona. Goście grają dziś na biało, Wisła na czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Właśnie wyprowadza oba zespoły na murawę.

• Jesienią w Kielcach padł remis 1:1. Wisła przez większość meczu grała w osłabieniu, gdyż już w 31. minucie czerwoną kartką został ukarany Rafał Boguski. Gola z rzutu karnego zdobył jednak w pierwszej połowie Paweł Brożek, a w drugiej połowie wyrównał Erik Pacinda. W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie - Korona potrafiła wygrać w Krakowie, lecz w kolejnych dwóch spotkaniach lepsza była Wisła.

• Korona Kielce także nie przegrała żadnego z ostatnich czterech spotkań, na dodatek nie straciła w tym czasie żadnego gola. Najpierw grając w osłabieniu kielczanie pokonali na koniec roku Cracovię oraz Pogoń Szczecin, w tym roku oba spotkania Korony zakończyły się bezbramkowymi remisami - z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Dużo mówi się także po problemach finansowych klubu. Wycofanie się z Korony planują podobno niemieccy właściciele, a włodarze miasta nie mają zamiaru dokładać do klubu.

• Jeszcze niedawno wydawało się, że Wisła Kraków jest pewnym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. Po osiemnastu kolejkach "Biała Gwiazda" miała bowiem na koncie tylko 11 punktów i była czerwoną latarnią ligi. Jeszcze w zeszłym roku przyszło bowiem niespodziewane przełamanie z Pogonią Szczecin, później niezwykle ważne zwycięstwo z ŁKS-em Łódź, a już wiosną drużyna Artura Skowronka pokonała Jagiellonię Białystok oraz Zagłębie Lubin.

• Tak wygląda wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Korony Kielce:

• Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Wisły Kraków:

• Czas na drugi niedzielny mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed nami starcie, które może okazać się bardzo ważne, jeśli chodzi o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej - rozpędzona Wisła Kraków podejmie mającą ostatnio spore problemy Koronę Kielce. Początek tego spotkania o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

DW

Wisła Kraków korona transmisja

Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE. Gdzie ogladać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE. Biała Gwiazda ma na swoim koncie serię czterech zwycięstw i odbiła się nieco od dna tabeli. Teraz na przeciw niej stanie sąsiadka z tabeli, czyli Korona Kielce. To nie tylko spotkanie o sześć punktów, ale i próba potwierdzenia wysokiej formy z rywalem, który na wiosnę wciąż szuka optymalnej dyspozycji. Gdzie oglądać mecz Wisła Kraków - Korona? TRANSMISJA w telewizji i STREAM online

Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE

Po kompromitującej serii porażek Wisła Kraków zdaje się wychodzić na prostą. Zespół Artura Skowronka zakończył 2019 rok z dwoma zwycięstwami i awansem w tabeli na przedostatnią pozycję. Początek bieżącego roku to kolejne dwie wygrane, tym razem nieco bardziej efektowne, bo do zera i z mocnymi rywalami.
Mowa oczywiście o Jagiellonii Białystok (3:0) i Zagłębiu Lubin (1:0). Biała Gwiazda jako jedyna w tej chwili ma aż cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu spotkaniach i jest zarazem najlepiej punktującą drużyną w Ekstraklasie w tym krótkim czasie.

Gdy mówimy o Koronie Kielce, to również możemy chwalić zespół Mirosława Smyły. Koroniarze zakończyli rok również z dwoma zwycięstwami i to z zespołami, które w tym sezonie biją się o mistrzostwo Polski. Początek roku już nie jest tak kolorowy i kielczanie grają wyjątkowo zachowawczo. W obu spotkaniach 2020 roku notowali bezbramkowe remisy.

Dzięki temu, że Wisła zdobyła na przełomie 2019 i 2020 roku o cztery punkty więcej od Korony, to zepchnęła żółto-czerwonych do strefy spadkowej. - Wisła jest w gazie, rozpędzona i zagra u siebie. Być może przy pełnych trybunach, także mamy się z czym zmierzyć. Każdy piłkarz i trener czeka jednak na takie mecze, tym bardziej mamy nadzieję, iż niedziela pokaże, że potrafimy strzelać bramki, bo co prawda w ostatnich meczach zbyt wielu okazji nie stworzyliśmy, ale były one stuprocentowe i mogliśmy jedną, dwie z nich wykorzystać. Taka jest piłka, trzeba na to poczekać i do tego zmierzamy - powiedział przed tym meczem trener Korony Kielce, Mirosław Smyła.

Krakowianie mogą znacznie stracić na impecie. W zespole Artura Skowronka zabraknie w niedzielę kilku ważnych piłkarzy. Kontuzjowani są Łukasz Burliga i Alon Turgeman, natomiast za żółte kartki pauzuje główny młodzieżowiec Białej Gwiazdy - Kamil Wojtkowski. Trudno będzie znaleźć zastępców - na prawej obronie może zagrać David Niepsuj, w ataku Paweł Brożek lub Aleksander Buksa. Jeśli na boisko wybiegnie starszy z napastników, szkoleniowiec Wisły musi także znaleźć miejsce dla młodzieżowca w składzie.

Po stronie Korony również mamy kilka znaków zapytania. Kontuzje leczą bowiem Michael Gardawski, Jakub Żubrowski i Nemanja Miletić. Za żółte kartki pauzuje Ognjen Gnjatić, a za czerwoną kartkę nieobecny będzie Rodrigo Zalazar.

Wisła Kraków - Korona Kielce TRANSMISJA

Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce odbędzie się w niedzielę, 23 lutego o godz. 15:00. Spotkanie pokaże Canal+ Sport. Początek transmisji o godz. 14:40. Relacja na żywo w GOL24. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.