Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Pełne trybuny. Klasyk znów elektryzuje

Wisła Kraków

4

Legia Warszawa

0

• Koniec! Wisła Kraków gromi Legię Warszawa! Sytuacja stołecznej drużyny robi się coraz bardziej skomplikowana i po zwolnieniu Adama Nawałki z Lecha Poznań, nikt nie zdziwiłby się, żeby podobne ruchy odbyły się w klubie z Warszawy...

• Mateusz Lis z dużym spokojem wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Ostatnia zmiana w tym meczu! Żegnany brawami Jakub Błaszczykowski zostaje zmieniony przez Patryka Plewkę.

• Łukasz Burliga zdejmuje piłkę z głowy Hamalainena! Legia szuka jeszcze honorowego gola!

• Kamil Wojtkowski zmienia Krzysztofa Drzazgę.

• Cudowna interewencja Mateusza Lisa! Sandro Kulenović uderzył na bramkę i to powinien być gol!

• Rafał Boguski melduje się w miejsce Sławomira Peszko!

• Cudowne podanie z głębi pola w pole karne i Marko Kolar mocnym strzałem pokonuje Cierzniaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marko Kolar! Wisła niszczy Legię!

• Radosław Cierzniak wygrał pojedynek ze Sławomirem Peszko! To byłby koniec Legii!

• Schodzi też Carlitos, a wchodzi Michał Kucharczyk.

• Podwójna zmiana w ekipie Legii. Iuri Medeiros zmieniony przez Kaspera Hamalainena.

• Niecelne uderzenie zawodnika Legii! Znowu było groźnie i nic z tego nie wychodzi.

• Sandro Kulenović mógł dać nadzieję Legii! Przygotował sobie piłkę do strzału, ale nie trafił w światło bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cudowna bramka z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka!

• Artur Jędrzejczyk zagrywa ręką pod swoim polem karnym. Nie dość, że został ukarany żółtą kartką to dodatkowo Wisła będzie mieć groźną okazję do zdobycia gola.

• Domagoj Antolić posłał piłkę w pole karne rywala, gdzie Mateusz Wieteska oddał zupełnie niecelny strzał głową.

• Kolejne dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Iuriego Medeirosa. Tym razem Carlitos zbyt lekko oddał strzał, aby zagrozić bramce rywala.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły, ale piłka została zdjęta z nogi Jędrzejczyka! To mogło się skończyć golem!

• Dobre uderzenie Iuriego Medeirosa, ale znowu na posterunku był jeden z obrońców gospodarzy, który blokuje piłkę.

• Na szczęście wszystko szybko wróciło do normy i arbiter główny pozwolił grać dalej.

• Kibice Wisły uraczyli nas pokazem pirotechnicznym. Bartosz Frankowski był zmuszony przerwać grę z powodu słabej widoczności.

• Soczyste uderzenie Andre Martinsa! Lecąca piłka została jednak zablokowana przez defensorów Wisły!

• Potężne uderzenie Marko Kolara! Futbolówka minimalnie minęła bramkę Cierzniaka!

• Vukan Savicević uderzył z dystansu, jednak piłka znacznie minęła się z bramką Legii Warszawa.

• Czas na drugie 45 minut! Czy Legia odwróci losy spotkania? Czy może jednak Wisła utrzyma swoją dominację?

• Koniec pierwszej części meczu! Wisła Kraków zasłużenie prowadzi z Legią Warszawa 2:0. Goście są dzisiaj całkowicie bezbarwni. Czy po przerwie obraz gry się zmieni? Przekonamy się za 15 minut!

• Carlitos posyła piłkę nad bramką strzelając z rzutu wolnego. Zmarnowana okazja na zdobycie kontaktowej bramki.

• Paweł Stolarski opuszcza murawę. W jego miejsce wchodzi Sandro Kulenović. Czyżby prawy obrońca dostał "wędkę" od Ricardo Sa Pinto?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Błaszczykowski pewnie zamienia karnego na gola!

• Rzut karny dla Wisły! Luis Rocha zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym!

• Ależ było teraz blisko gola samobójczego! Domagoj Antolić próbując wybić piłkę prawie wpakował ją do własnej bramki. Było bardzo blisko!

• Szybki kontratak Legii kończy się mocno niedokładnym dograniem Andre Martinsa.

• Potężne uderzenie Macieja Sadloka, ale Radosław Cierzniak spokojnie odbija lecącą futbolówkę.

• Świetna prostopadła piłka do Andre Martinsa, który zbyt długo czekał z dośrodkowaniem i stracił posiadanie.

• Jakub Błaszczykowski nie opanował piłki w polu karnym rywala i gospodarze stracili szansę na zdobycie gola.

• Carlitos znakomicie opanował piłkę, oddał dobry strzał, ale na posterunku był Matuesz Lis!

• Vukan Savicević świetnie przerwał kontratak rywala. Zrobił to wręcz perfekcyjnie.

• Dobre uderzenie Iuriego Medeirosa! Piłka przeleciała minimalnie obok bramki!

• Strzał głową Marko Kolara i piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

• Mateusz Lis spokojnie wyłapuje dogranie rywala. Legia gra kompletnie bez pomysłu....

• Dobre dośrodkowanie Szymańskiego, ale Carlitos minął się z zagraną futbolówką.

• Mocne uderzenie Macieja Sadloka, ale piłka trafiła prosto w Cierzniaka.

• Fatalne uderzenie sprzed pola karnego Medeirosa. Od bramki zacznie Wisła Kraków.

• Carlitos pogubił się w swoim dryblingu, ale przynajmniej wywalczył rzut rożny.

• Co za początek gospodarzy! Jakub Błaszczykowski dograł w pole karne, tam Marko Kolar uderzył na bramkę, ale piłkę odbił Radosław Cierzniak. Sławomir Peszko był jednak tam gdzie być powinien dobił futbolówkę i Wisła prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sławomir Peszko otwiera wynik meczu!

• Pierwsze uderzenie tego meczu. Marko Kolar został jednak zablokowany przez Mateusza Wieteskę.

• Bartosz Frankowski rozpoczął mecz! Czas na wielki polski klasyk!

• Zawodnicy opuszczają tunel! Zaraz nastąpi przywitanie kapitanów, którymi są etatowi reprezentanci Polski! Jakub Błaszczykowski i Artur Jędrzejczyk!

• Maciej Stolarczyk ustalił już praktycznie żelazną pierwszą 11. Od kilku meczów wychodzą ci sami zawodnicy, z jedną małą roszadą w bramce. Kontuzjowanego Michała Buchalika zmienił Mateusz Lis. Inaczej sytuacja wygląda w drużynie Legii. Do pierwszego składu po dłuższej przerwie wracają m.in Paweł Stolarski i Domagoj Antolić, a na ławce uwagę przykuwa nazwisko Arkadiusza Malarza, który został przywrócony do pierwszej drużyny mistrzów Polski.

• Do Krakowa wraca dzisiaj Carlitos. Hiszpan w barwach Wisły zanotował znakomity sezon zdobywając 24 gole. Na pewno nie może spodziewać się ciepłego powitania, gdyż po transferze do Legii został mocno skrytykowany przez fanów Białej Gwiazdy.

• Legia musi dzisiaj wygrać. Innej możliwości kibice Wojskowych nawet nie biorą pod uwagę. Jeżeli nie wyjdą zwycięsko z tego pojedynku to Lecha Gdańsk odskoczy od mistrzów Polski, aż na 5 oczek.

• Chociaż aktualnie Wisła Kraków nie bije się o najwyższe cele to nadal pojedynki Białej Gwiazdy z Legią Warszawa budzą ogromne emocje. W końcu to są zespoły, które w XXI wieku wygrały najwięcej meczów ze wszystkim polskich zespołów.

• Dzień dobry Państwu! Już za 25 minut rozbrzmi pierwszy gwizdek, który rozpocznie wielkie starcie pomiędzy Wisłą Kraków, a Legią Warszawa! Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. W hicie 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków przy Reymonta 22 zmierzy się z Legią Warszawa. Już w poniedziałek zostały wyprzedane wszystkie bilety na to spotkanie, a oba zespoły są niezwykle zmotywowane, by odnieść zwycięstwo. "Biała Gwiazda" walczy o ósemkę, a Legia chce zmniejszyć straty do lidera z Gdańska. Relacja LIVE w GOL24!

Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

W ostatnich tygodniach forma "Białej Gwiazdy" zdecydowanie rośnie. Po przeciętnym początku rundy wiosennej wreszcie wróciła wiara we własne umiejętności i zawziętość, z której Wisła słynęła w pierwszej części sezonu.
W ostatnich dwóch spotkaniach "Biała Gwiazda" zdobyła komplet punktów strzelając przy tym aż dziewięć bramek. Szczególnie zaimponowała w Kielcach, gdzie Wisła rozbiła Koronę aż 6:2. Później w bardzo ważnych derbach Krakowa ograła Cracovię 3:2. Małą "łyżkę dziegciu" stanowi fakt, że w spotkaniu z zespołem "Pasów" wiślacy przy prowadzeniu 3:0 zdecydowanie oddali inicjatywę i dali sobie strzelić dwie bramki, przez co końcówka spotkania była bardzo nerwowa.

Legia Warszawa w ostatnich spotkaniach nie przekonuje swoją grą, jednak trenera Ricardo Sa Pinto bronią wyniki. Poprzednie trzy mecze zespół z Warszawy rozstrzygnął na swoją korzyść, ale nie był wyraźnie lepszy od rywali. Legii nie służą ostatnio mecze rozgrywane pod dużą presją. Legioniści odpadli z Pucharu Polski przegrywając w ćwierćfinale na wyjeździe z liderem Fortuna 1. Ligi, Rakowem Częstochowa. Z kolei kilka tygodni wcześniej ważne spotkanie w Poznaniu z Lechem także zakończyło się porażką stołecznej drużyny.

Kibiców przy Reymonta 22 oprócz samego meczu elektryzuje powrót Carlitosa, który w nie najlepszej atmosferze rozstał się z "Białą Gwiazdą". Hiszpan w minionym sezonie dał wiele radości kibicom Wisły, będąc jej zdecydowanie najlepszym zawodnikiem, jednak latem z wielką determinacją walczył o transfer do Legii. W zeszłym sezonie Carlitos w barwach Wisły Kraków zdobył dwadzieścia jeden bramek, co dało mu koronę króla strzelców, obecnie Hiszpan ma na swoim koncie zaledwie jedenaście trafień.

Zainteresowanie meczem było olbrzymie. Na trybunach zasiądzie 33 tysiące widzów. Również w sektorze gości, którego oddanie dla fanów wcale nie było takie pewne. Na derbach kibice Cracovii zniszczyli bowiem jego infrastrukturę. Klub z ul. Kałuży zadeklarował jednak szybko, że pokryje straty, prace ruszyły z początkiem tygodnia, a w piątek zostały zakończone.

Jesienne spotkanie pomiędzy Wisłą i Legią przy Łazienkowskiej 3 przysporzyło kibicom ogromnych emocji. Mecz zakończył się remisem 3:3, a każda z drużyn prowadziła w tym meczu. Dla Legii bramki zdobywali wtedy Dominik Nagy i dwie Carlitos, natomiast dla "Białej Gwiazdy" trafiali Martin Kostal i dwukrotnie Jesus Imaz. Wisła swoje wszystkie trzy bramki zdobyła w ciągu pięciu minut zaraz na początku drugiej części meczu. Miejmy nadzieję, że dzisiaj przy Reymonta 22 piłkarze choć zbliżą się do stworzenia widowiska z pierwszego spotkania.

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Kraków: Buchalik (kontuzja);

Legia Warszawa: Cafu (dyskwalifikacja), Majecki, Nagy (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Burliga - Peszko, Savicević, Drzazga, Basha, Błaszczykowski - Kolar;

Legia Warszawa: Cierzniak - Hlousek, Jędrzejczyk, Wieteska, Stolarski - Medeiros, Martins, Szymański, Antolić, Vesović - Carlitos.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Cracovia 3:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Korona Kielce - Wisła Kraków 2:6 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)

LEGIA WARSZAWA
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1 (1/4 Pucharu Polski)
Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Miedź Legnica 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Legia Warszawa 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Bartosz Frankowski (Toruń)

Wisła Kraków - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisję z hitu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków - Legia Warszawa od 17:55 przeprowadzi TVP2 HD, CANAL+ HD i CANAL+ 4K Ultra HD. Dla Telewizji Polskiej mecz prosto ze stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński, natomiast dla CANAL+ Przemysław Pełka i Grzegorz Mielcarski. Studio przedmeczowe w Telewizji Polskiej rozpocznie się o 17:40, a gośćmi Jacka Kurowskiego będą Sebastian Mila i Marcin Żewłakow. Natomiast wstęp do meczu w CANAL+ rozpocznie się o 17:30. Relacja LIVE w GOL24.