Wisła Kraków

2

Pogoń Szczecin

3

• Co za emocje przy Reymonta! Przez długi czas wydawało się, że Pogoń zgarnie pewne trzy punkty - na początku drugiej części gry na 3:0 trafił Iker Guarrotxena, Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu szansę na czwartego gola miał Zvonimir Kozulj, który w dobrej sytuacji trafił w poprzeczkę. Wisła natychmiast wyprowadziła akcję, w ciągu trzech minut dwie piękne bramki zdobył Vullten Basha i gospodarze uwierzyli w to, że mogą jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie mecz potrwał aż 10 minut dłużej, bo "Portowcy" kradli czas jak tylko mogli, ale dopięli swego. Do już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU, POGOŃ WYGRYWA W KRAKOWIE!

• Miał piłkę Wojtkowski, ale nie zdołał oddać strzału. Chyba już nic nie zdarzy się w Krakowie!

• Ukarany także Jarosław Fojut.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka.

• Ogromne zamieszanie na boisku! Przewrócił się jeden z piłkarzy Pogoni, a gracze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł!

• Pogoń kradnie czas jak tylko może. Opuszcza boisko Tomas Podstawski, wchodzi Jarosław Fojut. A na zegarze już 97. minuta!

• Teraz dłużej przy piłce utrzymywała się Pogoń, ale stracił ją Delew. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę łapie Załuska.

• Starcie Drygasa z Wasilewskim. Długo leży na boisku kapitan Pogoni.

• Teraz z dystansu uderzał Wojtkowski, ale został zablokowany.

• Rozpaczliwie broni się teraz Pogoń, praktycznie całym zespołem. Gospodarze za wszelką cenę starają się wywalczyć punkt!

• Aż pięć minut dolicza do drugiej połowy arbiter!

• Niewiarygodne rzeczy dzieją się w Krakowie, Wisła wcale nie musi tego meczu przegrać! Kolejne znakomite uderzenie Vullneta Bashy z dystansu, tym razem z pierwszej piłki. Tylko jedną bramkę straty mają już gospodarze!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! ZNÓW BASHA!

• Zmiana w Pogoni. Schodzi Zvonimir Kozulj, wchodzi Santeri Hostikka.

• Przed chwilą Pogoń mogła prowadzić już 4:0, a teraz Wisła strzela gola honorowego! Sporo miejsca przed polem karnym miał Vullnet Basha, świetnie przymierzył z dystansu i Załuska nie miał szans na skuteczną interwencję!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! VULLNET BASHA!

• Kozulj znów trafia w poprzeczkę! Mnóstwo miejsca mieli teraz z Buksą, napastnik Pogoni podał do kolegi, ten przełożył sobie piłkę i oddał strzał z pola karnego, lecz Lisa uratowała poprzeczka!

• Daleko wyszedł z bramki Łukasz Załuska i nie chciał ryzykować niecelnego podania - wolał wybić piłkę na aut.

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Opuszcza boisko Iker Guarrotxena, wchodzi Spas Delew.

• Wisła mogła zdobyć gola honorowego! Uderzał Wasilewski, ale z bliskiej odległości nie trafił w bramkę! Był jeszcze mały rykoszet, więc sędzia podyktował rzut rożny.

• Wojtkowski dobrze zgrał piłkę do Krzysztofa Drzazgi, ale ten w ostatniej chwili uprzedzony przez Drygasa.

• Długo leży na boisku Iker Guarrotxena. Bask potrzebuje pomocy medycznej.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Peszki w pole karne. Od piątego metra wznowi grę Załuska.

• Znakomitą frekwencję mamy dziś w Krakowie. Przy Reymonta jest aż 17.775 kibiców.

• Po dośrodkowaniu Majewskiego piłka spadła na poprzeczkę. Pogoń wyprowadziła jeszcze jedną akcję po szybkim przechwycie, ale Adam Buksa przegrał pojedynek z Lisem!

• Kozulj dośrodkowywał w pole karne, wybił piłkę Burliga. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Buksa ładnie minął na lewym skrzydle Marcina Wasilewskiego. Stoper Wisły musiał ratować się faulem i zobaczyć żółtą kartkę.

• Wysokie podanie Kozulja w kierunku Buksy. Wyszedł jednak z bramki Lis i spokojnie złapał piłkę.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za faul na Nunesie ukarany Łukasz Burliga.

• Wreszcie szybka akcja Wisły zakończona dobrym strzałem! Uderzał Savicević, lecz czujny był Łukasz Załuska i wybił piłkę na rzut rożny!

• Teraz dośrodkowania próbował Vukan Savicević. Od bramki zacznie Załuska.

• Po raz kolejny zaatakowała Wisła, Pogoń zamknięta we własnym polu karnym, lecz krakowianom brakuje strzałów.

• Ależ bomba z dystansu Kozulja! Świetny strzał sprzed pola karnego bośniackiego pomocnika, ale równie dobrze spisał się na linii Lis!

• Interwencja Wasilewskiego, będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Wpadł w pole karne Wojtkowski, defensywa Pogoni miała nieco problemów, ale ostatecznie skończyło się bez strzału.

• Nie ma też Mateja Palcicia, którego zmienił Łukasz Burliga.

• Na murawie zameldował się też Vukan Savicević, zastępujący Patryka Plewkę.

• A Maciej Stolarczyk niespodziewanie dokonuje od razu potrójnej zmiany. Boisko opuścił Marko Kolar, za niego Krzysztof Drzazga.

• Majewski zdecydował się na zaskakujący strzał z ostrego kąta. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Długo utrzymywali się przy piłce przed polem karnym Wisły goście. Wiślacy poradzili sobie z dośrodkowaniem Nunesa, ale Podstawski był faulowany.

• Uderzał z rzutu wolnego Wojtkowski, lecz był to strzał bardzo niecelny.

• Nunes faulował Błaszczykowskiego. Będzie rzut wolny dla Wisły z osiemnastego metra.

• Z szesnastu metrów chciał teraz strzelać Błaszczykowski, ale zablokował go Drygas.

• Nunes zablokował Błaszczykowskiego, będzie rzut rożny dla Wisły.

• Daleko z bramki musiał wychodzić Lis, aby powstrzymać Buksę. Napastnik Pogoni i tak był jednak na spalonym.

• Podanie Kamila Drygasa do będącego w środku Ikera Guarrotxeny - Bask miał sporo miejsca, podbiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał strzał z dystansu, a piłka po ręce Mateusza Lisa wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! GUARROTXENA!

• Starała się odpowiedzieć Pogoń. Dośrodkowywał Nunes, lecz w polu karnym nie było żadnego z "Portowców".

• Bardzo szybko wyprowadzili pierwszą groźną akcję gospodarze. W pole karne z prawej strony dośrodkowywał Wojtkowski, jeden z graczy Wisły zgrał piłkę głową, ale nie było nawet strzału.

• Od środka zaczęła Wisła. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają właśnie na murawę. Zaraz druga część meczu.

• Początek spotkania był wyrównany i niewiele wskazywało na to, że Pogoń będzie prowadzić do przerwy dwoma bramkami. Później znakomity strzał z dystansu oddał jednak Radosław Majewski, a po wyjściu na prowadzenie goście zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. Efektem był między innymi faul Sadloka na Buksie i rzut karny wykorzystany przez Kamila Drygasa. Czy niezbyt widoczna w ofensywie Wisła zdoła odpowiedzieć? Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Z dystansu strzelał Majewski, tym razem Lis nie miał większych problemów z interwencją

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Mogło być groźnie w polu karnym Pogoni. Błaszczykowski dobrze zagrał do Palcicia, lecz ten skiksował i nie zdołał oddać strzału.

• Bardzo dobre podanie w pole karne do Wojtkowskiego, ale ten nie miał łatwego zadania. Dobrze zachowali się Nunes i Załuska, uniemożliwiając Wiślakowi przyjęcie piłki.

• Malec poradził sobie z Kolarem, blokując dośrodkowanie rywala. Będzie aut dla Pogoni.

• Znów w kierunku Buksy dośrodkował z prawej strony Bartkowski. Tym razem napastnik Pogoni nie zdołał dojść do piłki.

• Teraz Załuska niepewnie interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wisła nie zdołała tego jednak wykorzystać.

• Przewrócił się tuż przed polem karnym Błaszczykowski, ale piłka trafiła jeszcze do Palcicia. Ten wpadł między kilku rywali i uderzył, ale czujny był Łukasz Załuska!

• Z powietrza próbował uderzać Iker Guarrotxena. Nieczysto trafił w piłkę Bask, od bramki zacznie Lis.

• Z prawej strony z piłką w polu karnym znalazł się Buksa. Chciał wycofać ją do Majewskiego, lecz to zagranie było niecelne.

• Nunes dośrodkowywał w pole karne, ze sporej odległości główkował Buksa, ale piłka przeszła obok słupka bramki Wisły.

• Pewny strzał Kamila Drygasa w prawy róg bramki. Lis rzucił się w drugą stronę, kapitan Pogoni może cieszyć się już z dziewiątego gola w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! DRYGAS!

• RZUT KARNY DLA POGONI! SADLOK FAULOWAŁ BUKSĘ!

• Dośrodkował w pole karne z prawej strony Bartkowski, przewrócił się w "szesnastce" Adam Buksa, będzie weryfikacja VAR!

• Kontra Wisły, znalazł się z piłką na prawej stronie Błaszczykowski, ale powstrzymał go Podstawski.

• Niespodziewanie na strzał z dalekiej odległości zdecydował się Sławomir Peszko! Było to naprawdę dobre uderzenie, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Walukiewicz faulował teraz Peszkę. Może być niezła okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

• Sprytnie rozegrała Pogoń rzut wolny. W polu karnym z piłką znalazł się stoper, Sebastian Walukiewicz, ale został zablokowany.

• Dwójkowa akcja Radosława Majewskiego i Kamila Drygasa. Pierwszy najpierw zagrał prostopadłą piłkę do kolegi, drugi uwikłał się w drybling, a potem Majewski pięknie huknął z dystansu i Lis musiał wyjmować piłkę z siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! MAJEWSKI!

• Dalekie dośrodkowanie i zgranie głową zablokowane przez Mariusza Malca. Jeszcze jeden korner.

• Znów Palcic znalazł się pod polem karnym Pogoni. Tym razem wywalczył rzut rożny.

• Błaszczykowski chciał obsłużyć Kolara, lecz nie zdołał dojść do piłki napastnik Wisły. Bez problemu złapał ją Łukasz Załuska.

• Stratę Kamila Drygasa musiał nadrabiać Sebastian Walukiewicz. Stoper Pogoni faulował Sławomira Peszkę.

• Błaszczykowski dobrze odebrał piłkę rywalowi i starał się rozegrać atak, ale wyszedł z piłką za linię końcową Rafał Pietrzak.

• Akcja Wisły prawą stroną. Radosław Majewski powstrzymał Palcicia, ale od razu stracił piłkę na rzecz Błaszczykowskiego. Kapitan Wisły znów zagrał do Palcicia, lecz ten po raz kolejny został zatrzymany.

• Niepewny na początku meczu jest Lis. Po raz drugi źle wybijał piłkę i ta ląduje na aucie.

• Wisła mogła mieć kontrę, lecz Mateja Palcicia dobrze wślizgiem powstrzymał Kamil Drygas.

• Poprzeczka ratuje Mateusza Lisa! Na zaskakujący strzał z rzutu wolnego zdecydował się Zvonimir Kozulj - do bramki było sporo, ale Bośniak huknął naprawdę potężnie i trafił właśnie w poprzeczkę!

• Tomas Podstawski ładnie przerzucił piłkę do Ricardo Nunesa, ale bardzo źle dośrodkował obrońca Pogoni.

• Dalekie wybicie Marcina Wasilewskiego, Marko Kolar chciał zgrać piłkę do Jakuba Błaszczykowskiego, lecz to podanie było za mocne.

• Nie zdołał opanować piłki w polu karnym Radosław Majewski. Ta trafiła jeszcze do Jakuba Bartkowskiego, ale obrońca także nie przyjął dobrze futbolówki i od bramki zacznie Mateusz Lis.

• Nie zdołał opanować piłki na lewej stronie Tomas Podstawski. Od autu zacznie Wisła.

• Pogoń w granatowo-bordowych strojach, Wisła na biało-czerwono. Od środka goście.

• Zaczynamy!

• Przywitanie kapitanów i losowanie już za nami. Wygrał je Jakub Błaszczykowski, więc to Wisła wybrała stronę, a Pogoń zacznie spotkanie.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Dzisiejszy mecz zapowiada się również ciekawie ze względu na rywalizację Macieja Stolarczyka i Kosty Runjaica. Obaj znają się doskonale, bo obecny trener Wisły wcześniej był dyrektorem sportowym Pogoni i to on w dużej mierze odpowiadał za zatrudnienie Niemca.

• Spotkanie w Szczecinie z pewnością lepiej wspominają piłkarze Pogoni. W 9. kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, co było sporą niespodzianką, bo Wisła zajmowała wówczas pozycję lidera. "Portowcy" wygrali 2:1, a bohaterem meczu został Adam Buksa, który zdobył dwa gole.

• Dzisiejsze spotkanie jest niezwykle ważne dla obu zespołów i ich walki o miejsce w czołowej ósemce LOTTO Ekstraklasy. Pogoń zajmuje obecnie właśnie ósmą lokatę, Wisła jest dziewiąta i traci do szczecinian trzy punkty. Jeśli "Biała Gwiazda" wygra wyżej niż jedną bramką, przeskoczy w tabeli dzisiejszych rywali. Pogoń może natomiast odskoczyć od grupy spadkowej na sześć punktów i awansować na piąte miejsce.

• Na ławce rezerwowych w Pogoni mamy tylko sześciu graczy, gdyż choroba dopadła Sebastiana Kowalczyka. Goście przyjechali do Krakowa tylko z meczową osiemnastką.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Santeri Hostikka, David Stec, Spas Delew, Jarosław Fojut, Adrian Benedyczak

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Lukas Klemenz, Łukasz Burliga, Krzysztof Drzazga, Vukan Savicević, Wojciech Słomka, Daniel Morys

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Większych zaskoczeń nie ma - po przymusowych pauzach do podstawowych jedenastek wrócili Sławomir Peszko i Sebastian Walukiewicz.

• Czas na pierwszy niedzielny mecz 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Krakowie miejscowa Wisła podejmie Pogoń Szczecin. Początek spotkania już o 15:30. Na relację na żywo z tego meczu zaprasza Maciej Pietrasik!

Bartosz Głąb

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Anna Kaczmarz / Polska Press

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. W pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków przy Reymonta 22 podejmie Pogoń Szczecin. "Biała Gwiazda" w tym roku wygrała zaledwie jeden oficjalny mecz i było to właśnie starcie na własnym stadionie. Czy w spotkaniu z Pogonią wiślacy powtórzą ten rezultat? Relacja LIVE w GOL24! [3.03.2019]

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

Tydzień temu Wisła Kraków naprawdę nieźle zaprezentowała się w Gdańsku w pojedynku z liderem LOTTO Ekstraklasy przegrywając zaledwie 0:1 po bramce Mladenovicia. "Biała Gwiazda" miała nawet większe posiadanie piłki, co jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Wiślacy w całym meczu ani razu nie zdołali uderzyć w światło bramki Dusana Kuciaka.

Jedyne zwycięstwo w tym roku w meczu oficjalnym podopieczni Macieja Stolarczyka zanotowali dwa tygodnie temu na własnym obiekcie przeciwko Śląskowi Wrocław. Bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Błaszczykowski. Jak do tej pory to jedyne trafienie Wisły w tym roku.

- "Portowców" nie będziemy chcieli zbyt dobrze ugościć. Liczymy na publiczność. Atmosfera, jaka została stworzona na ostatnim meczu ze Śląskiem pomogła nam osiągnąć cel. Mam nadzieję, że zobaczymy dobry mecz. Do zespołu dołączyli w ostatnim czasie Vukan Savicević, Emmanuel Kumah i Artur Balicki. Vukan jest z nami już od kilku tygodni, pozostała dwójka adaptuje się do warunków w zespole. Mamy coraz większe pole manewru. Tym bardziej, że do treningu wrócił też Olo Buksa - przyznaje trener Wisły, Maciej Stolarczyk.

Pogoń Szczecin to drużyna, która nadal prezentuje chyba najładniejszy dla oka futbol w całej LOTTO Ekstraklasie, jednak od kilku tygodni nie idzie to w parze z wynikami. W tym roku na trzy spotkania zespół ze Szczecina wygrał zaledwie jedno przeciwko Górnikowi Zabrze. Tydzień temu podopieczni Kosty Runjaica będąc drużyną zdecydowanie lepszą, tylko zremisowali na wyjeździe w Kielcach 1:1 z Koroną, która wczoraj przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem aż 1:4.

"Portowcy" wydają się być faworytem dzisiejszego spotkania, jednak Wisła na własnym stadionie będzie się starała stworzyć twierdzę nie do zdobycia. Oba zespoły w tabeli różni tylko jedno miejsce i trzy punkty. Wyżej na ten moment jest zespół ze Szczecina, ale lada moment ta sytuacja może ulec zmianie.

W pierwszej konfrontacji obu drużyn na stadionie w Szczecinie lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1. Dwie bramki dla "Portowców" zdobył wtedy niezawodny w tym sezonie Adam Buksa. Jedyne trafienie dla "Białej Gwiazdy" zanotował w końcówce Jesus Imaz, który obecnie jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin?

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Kraków: Brożek, Bartosz, Boguski (kontuzje);

Pogoń Szczecin: Izumisawa (choroba), Benyamina, Frączczak, Niepsuj (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Palcić - Peszko, Plewka, Drzazga, Basha, Błaszczykowski - Kolar;

Pogoń Szczecin: Załuska - Nunes, Malec, Walukiewicz, Bartkowski - Majewski, Podstawski, Kożulj, Drygas, Guarrotxema - Buksa.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

WISŁA KRAKÓW
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)

POGOŃ SZCZECIN
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Szymon Marciniak (Płock)

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków - Pogoń Szczecin od 15:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Krakowie skomentują Bartosz Gleń i Grzegorz Mielcarski. Wstęp do meczu rozpocznie się o 15:10. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na canalplussport.pl. Relacja LIVE w GOL24.

15:30 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin Canal+ Sport