Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mają coś do udowodnienia

Wisła Kraków

0

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu. Pogoń Szczecin "dowiozła" prowadzenie z pierwszej połowy i pokonuje na wyjeździe Wisłę Kraków po bramce Jeana Carlosa Silvy.

• Gospodarze szukają szansy na wyrównanie. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Dor Hugi, ale posłał piłkę obok bramki.

• Niepotrzebnie zaostrzyło się spotkanie pod koniec spotkania. "Żółtko" na koncie Michała Kucharczyka.

• Żółta kartka na koncie Stefana Savicia.

• Szymon Marciniak dolicza 5 minut.

• Jakub Bartkowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Atak Wisły przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek główkował Michal Frydrych, ale obok słupka.

• Hubert Sobol zmienia Michala Skvarkę.

• Dawid Szot zmienia Konrada Gruszkowskiego.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Maciej Żurawski zmienia kontuzjowanego Kacpra Smolińskiego.

• Urazu nabawił się Kacper Smoliński. Ne wygląda to dobrze i do rozgrzewki ruszył Maciej Żurawski.

• Będzie 200. gol w tym sezonie?

• Strzał Rafała Kurzawy zza pola karnego został zablokowany. Obu drużynom brakuje ostatniego podania lub celnego strzału. Większość z nich jest albo niecelna, albo właśnie blokowana.

• Luka Zahović melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Jean Carlos Silva, strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu.

• Pogoń wywalczyła rzut rożny. Po krótkim rozegraniu Damian Dąbrowski uderza bardzo niecenie z dalszej odległości.

• Czujni w defensywie piłkarze Pogoni przerywają dwójkową akcję Yawa Yeboaha i Stefana Savicia blisko pola karnego.

• Zmiana również w Wiśle: Stefan Savić zastępuje Gieorgija Żukowa.

• ... a za Kamila Grosickiego pojawia się Rafał Kurzawa.

• ... Kacper Smoliński zmienia Kacpra Kozłowskiego...

• Potrójna zmiana w Pogoni: Michał Kucharczyk zastępuje Piotra Parzyszka...

• Pokazał się teraz Jan Kliment na prawej stronie. Miał pomysł zagrać w pole karne, ale posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.

• Michal Skvarka decyduje się na strzał z dystansu prosto w rywala.

• Paweł Stolarski wrzuca w pole karne do Piotra Parzyszka, ale ten nieczysto trafia w piłkę.

• Czekamy na 200. bramkę w tym sezonie Ekstraklasy. Kto ją zdobędzie?

• Kamil Grosicki na spalonym.

• W szatni gospodarzy musiały paść mityczne "mocne słowa", bowiem zawodnicy Adriana Guli przeważają. Wywalczyli rzut rożny, z którym radzą sobie jednak "Portowcy".

• Po chwili próbował Dor Hugi. Sporo brakowało mu do celu.

• Dante Stipica broni strzał Mateja Hanouska zza pola karnego.

• Druga połowa rozpoczęta!

• .. a za Felicio Brown Forbesa pojawia się Jan Kliment.

• Zmiana w "Białej Gwieździe" na drugie trzy kwadranse: Dor Hugi w miejsce Mateusza Młyńskiego.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 9. kolejki między Wisłą a Pogonią Szczecin. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Jeana Carlosa Silvy. To był 199. gol w tym sezonie Ekstraklasy.

• Nieuznane trafienie Felicio Brown Forbesa mogło "podciąć skrzydła" Wisły. Z zimną krwią wykorzystali to "Portowcy", którzy zdołali wyjść na prowadzenie Jeana Carlosa Silvy, który pokonał Pawła Kieszka. Mimo skromnego prowadzenia goście dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale ta sztuka się nie powiodła.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi z Wisłą Kraków po bramce Jeana Carlosa Silvy, byłego zawodnika "Białej Gwiazdy". Wcześniej trafienie Felicio Brown Forbesa nie zostało uznane przez ofsajd.

• Piotr Parzyszek przejmuje piłkę na 30. metrze i wbiega w pole karne, skąd uderza obok dalszego (prawego) słupka. Nawet gdyby strzał był celny, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną.

• Dante Stipica piąstkuje tuż przed linią 16. metra. Jeszcze rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Sebastian Kowalczyk nie poradził sobie z rywalem w jego polu karnym, ale do odbitej piłki dopadł Kamil Grosicki. Bez zagrożenia.

• Nieudany atak Wisły lewą stroną.

• Po krótkim rozegraniu Sebastian Kowalczyk zagrywa w pole karne do nikogo.

• Atak Pogoni lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego "Białej Gwiazdy". Po pinballu piłkę w okolicy lewego narożnika "szesnastki" przejmuje Kamil Grosicki, którego strzał został zablokowany. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie Yawa Yeboaha zablokowane.

• Składna akcja Jeana Carlosa Silvy, Piotra Parzyszka i Kacpra Kozłowskiego, ale brakowało wykończenia. Paweł Kieszek wznawia grę z "piątki".

• GOL JEANA CARLOSA SILVY

• Pół godziny meczu za nami. Gol Pogoni wytrącił Wisłę z równowagi i spokojnie operują piłkę.

• Felicio Brown Forbes upomniany żółtą kartką za faul.

• Obrona Wisły radzi sobie z dośrodkowaniem Jeana Carlosa Silvy.

• Składna kontra Pogoni. Zabrakło jednak dokładnego podania w "szesnastkę" do Piotra Parzyszka.

• Piłka spada pod nogami Kamila Grosickiego, lecz ten ma na razie mocno rozregulowany celownik.

• Za to za ciosem chcą pójść piłkarze Kosty Runjaicia. Zdołali wywalczyć rzut rożny.

• "Biała Gwiazda" próbuje otrząsnąć się po stracie. Na razie nie jest w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Dante Stipicy.

• W miarę upływu czasu to "Portowcy" zaczęli coraz śmielej dochodzić do głosu i mogą cieszyć się z prowadzenia! Prostopadłe podanie w pole karne było kierowane do Piotra Parzyszka, ale przez rykoszet znalazła się pod nogami Jeana Carlosa Silvy. Brazylijczyk wykorzystał prezent i pokonuje Pawła Kieszka!

Jeszcze wymownie spojrzał w stronę sędziego asystenta i odstąpił od "cieszynki" po uznaniu trafienia.

• POGOŃ NA PROWADZENIU! JEAN CARLOS SILVA!!!

• Seria będzie podtrzymana?

• Dośrodkowanie Kamila Grosickiego było dalekie od ideału.

• Szymon Marciniak czekał jeszcze na ostateczny komunikat z wozu VAR. Decyzja podtrzymana - był spalony.

• Felicio Brown Forbes wystartował do prostopadłego podania i po ograniu rywala w "szesnastce" kieruje piłkę do siatki! Gol jednak nie zostaje uznany przez pozycję spaloną!

• Paweł Kieszek spokojnie łapie piłkę po zagraniu z bocznego sektora.

• Atak pozycyjny "Portowców". Kamil Grosicki szukał miejsca do dośrodkowania z lewego skrzydła, ale zdecydował się na wycofanie piłki w stronę koła środkowego.

• Mateusz Młyński przejmuje piłkę w lewym narożniku pola karnego, ale traci ją w łatwy sposób na rzecz Pawła Stolarskiego. Ten wybija piłkę, ale trafia w tułów przebiegającego niedaleko Jeana Carlosa Silvę. Kibice gospodarzy domagali się rzutu karnego, ale Szymon Marciniak nakazuje grać dalej .

• Na gwizdek spotkanie ze środka zaczynają "Portowcy"!

• Przy Szymonie Marciniaku są już kapitanowie - Michal Frydrych i Damian Dąbrowski.

• Obie strony powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W składzie gospodarzy nie ma kontuzjowanych Jakuba Błaszczykowskiego, Nikoli Kuveljicia i Alana Urygi. Z kolei do dyspozycji Kosty Runjaica nie są Kamil Drygas, Alexander Gorgon, Hubert Matynia, Igor Łasicki i (od dłuższego czasu) Paweł Cibicki.

• Z kolei Pogoń, która zgromadziła o 2 "oczka" więcej, jest 6. w tabeli. Ta z kolei będzie chciała przerwać serię 3 remisów z rzędu z Lechem, Radomiakiem i Cracovią (po 1:1).

• Skład "Portowców"

Rezerwowi: Bursztyn - Malec, Łęgowski, Żurawski, Smoliński, Kurzawa, Fornalczyk, Kucharczyk, Zahović.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Zawodnicy Adriana Guli będą chcieli zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolce z Lechem aż 0:5.

• Skład "Białej Gwiazdy"

Rezerwowi: Biagański - Mehremić, Sadlok, Hugi, Kliment, Sobot, Szot, Starzyński, Savić.

• Przed rozpoczęciem warto przeczytać zapowiedź:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po meczu we Wrocławiu przenosimy do Krakowa, gdzie za 25 minut Wisła zmierzy się z Pogonią Szczecin. To spotkanie 9. kolejki Ekstraklasy poprowadzi Szymon Marciniak...

Wisła Kraków - Pogoń LIVE! Mają coś do udowodnienia

Wisła Kraków - Pogoń LIVE! Mają coś do udowodnienia ©Anna Kaczmarz

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE. Piłkarze "Białej Gwiazdy" będą chcieli udowodnić, że klęska w Poznaniu z Lechem była jedynie wypadkiem przy pracy. Natomiast w "Portowcach" tkwi złość po pucharowej wpadce z drugoligowcem. Początek meczu 9. kolejki w niedzielę o godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin ONLINE

Wisła Kraków za lanie w Poznaniu zrehabilitowała się już w środę. W Pucharze Polski pokonała w Mielcu Stal 3:1. W niedzielę zagra z rywalem, który ma ostatnio swoje problemy. W lidze Pogoń nie wygrała od trzech spotkań. W Pucharze Polski przegrała z II-ligowym KKS Kalisz.

Trener Adrian Gula oponuje jednak stanowczo przed stawianiem tezy, że „Portowcy” są w jakimś kryzysie. - Zupełnie tak nie myślę, bo wiem jak Pogoń funkcjonuje - mówi. - Jest tam trener, który od dłuższego czasu wykonuje dobrą pracę. Dlatego jesteśmy przygotowani na to, że zobaczymy maksymalny poziom Pogoni. Wszystkie drużyny zawsze chcą zresztą grać na sto procent. Mamy bardzo dużą motywację, ale jeśli będziemy funkcjonować na boisku tak jak w meczu z Legią czy w Mielcu ostatnio, to powinno być dobrze - przyznaje.

Gula nie kryje, że koncepcję na ten mecz z Pogonią ma już w głowie. Znaki zapytania pozostają przy pełnej obsadzie wyjściowej jedenastki, bo jak sam mówi: - Zastanawiam się jeszcze nad dwoma, trzema pozycjami.

Słowak dodaje również: - Od pierwszego dnia rozmawiamy, że każdy musi być przygotowany do gry w każdym momencie. Przyjdą kartki, choroby, kontuzje i trzeba wchodzić na boisko. Ważne jest, żeby wszyscy zawodnicy czuli, że w każdym momencie będą mogli drużynie pomóc. W Mielcu np. zagrał Maciek Sadlok, który dobrze pracuje i był przygotowany na grę.

Adrian Gula został poproszony o ocenę największej obecnie gwiazdy Pogoni Kamila Grosickiego, który niedawno wrócił do Szczecina. Trener Wisły powiedział na temat tego piłkarza wymowne zdanie: - Nie muszę o nim nic mówić, bo za niego mówi jego kariera. Nie możemy jednak koncentrować się tylko na jednym piłkarzu, bo Pogoń ma jakość w wielu formacjach. Przygotowanie do tego meczu to już praca naszych analityków. Wszystkie potrzebne informacje piłkarze na pewno dostaną.

Pogoń na Reymonta przyjedzie osłabiona brakiem kilku zawodników. Poza kadrą meczową znaleźli się Kamil Drygas, Hubert Matynia, Alexander Gorgon, Igor Łasicki, a występ Luisa Maty stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV i STREAM LIVE

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin na żywo pokaże Canal+ Sport. Spotkanie skomentuje duet: Adam Marchliński - Wojciech Jagoda. W internecie transmisja Player+ i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin transmisja