Wisła Kraków

2

Pogoń Szczecin

0

• Koniec meczu! Wisła pokonuje na własnym obiekcie Pogoń Szczecin 2:0. Tym samym wiślacy powoli przesuwają się w górę tabeli i w obecnej rundzie pozostają niepokonani. Z kolei beniaminek kontynuuje fatalną passę i w nieciekawych humorach wraca na północ.

• Sędzia dolicza 3 minuty

• Genkov zagrywał w pole karne do Małeckiego, lecz za głęboko. "Mały" nie zdołał przejąć futbolówki

• Murawa jest w niezłym stanie ;). A frekwencja wynosi około 10 tysięcy widzów

• Chrapek zmienił Boguskiego

• Świetny odbiór Sobolewskieo w środku pola, następnie zagranie na lewą stronę do Małeckiego,dośrodkowanie i bramka powracającego do składu po kontuzji, Genkova.

• Niezła sytuacja Małeckiego. Pomocnik Wisły wdarł się w pole karne, lecz jego ofensywę zatrzymał Pernis

• Wracamy do stylu, jaki prezentowali zawodnicy obu drużyn przez większość pierwszej połowy. Czyli jest mało efektownie, a jeszcze mniej efektywnie.

• W przerwie nastąpiła także zmiana w szeregach gospodarzy. Kosowski zastąpił Burligę

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę meczu!

• W przerwie Hricko zastąpił Dąbrowskiego

• Na murawie odbywa się ciekawy konkurs. Kilka kobiet w jak najkrótszym czasie musi przemierzyć wraz z piłką całą szerokość murawy. Nagrodą jest koszulka bramkarza Wisły, Sergieja Pareiki.

• Trybuny opustoszały ;). Kibice choć na te 15 minut przerwy chcą się nieco ogrzać i przygotować na kolejne 45 minut głośnego dopingu

• Wiślacy kontrolują przebieg spotkania, czego najlepszym dowodem jest bramka strzelona przez kapitana zespołu, Radosława Sobolewskiego. Goście muszą śmielej i skuteczniej atakować, by myśleć o wywiezieniu choćby jednego punktu z Krakowa.

• Cóż za szansa dla Wisły! W pole karne gości przedarł się Małecki, zagrywał piłkę do Ilieva, lecz pomocnik krakowian nie trafił czysto w piłkę

• Burliga dośrodkowywał prosto na głowę Boguskiego. Zawodnik strzelał obok słupka, a piłkę wzrokiem odprowadził bramkarz gości.

• Żółta kartka także dla Ilieva

• Sobolewski ukarany żółtą kartką

• Nieuznana bramka dla Wisły. Strzelał Boguski, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

• Ładnie rozegrana akcja Pogoni. W końcowym rezultacie po podaniu z prawej strony, strzelał Frączczak, lecz strzał ten nie zagroził zupełnie bramce wiślaków

• Budka za głęboko zagrywał w pole karne. Piłkę bez trudu przechwytuje Pareiko

• W zamieszaniu podbramkowym piłka znalazła się pod nogami Burligi. Zawodnik oddał strzał, a piłka z niewielką odległością minęła słupek bramki

• Małecki z prawej strony wbiegał z piłką w pole karne gości, lecz obrońcy nieźle poradzili sobie z pomocnikiem krakowian. Piłkę od bramki wprowadzał do gry Pernis

• Póki co marnie wyglądają akcje obu ekip. Zarówno jedni, jak i drudzy zatrzymują się przed granicą pola karnego, stąd obserwujemy niewiele strzałów na bramkę rywala

• Z prawej strony dośrodkowywał Budka, piłkę na rzut rożny wybija Jaliens

• Pierwsza ciekawa akcja Pogoni. Budka przedarł się w pole karne, ale poradzili sobie obrońcy Wisły wspónlie z Pareiką

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna pojedynek między Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice odśpiewują hymn „Białej Gwiazdy”.

• Dzisiejszy pojedynek to także okazja do wsparcia SKWK w zbiórce na oprawę na kwietniowy mecz z Legią Warszawa. Stowarzyszenie organizuje wielką akcję wsparcia i szykuje ciekawą scenerię na to hitowe spotkanie.

• Zgodnie z tradycją na mecz darmowe wejściówki dla najmłodszych ufundowało Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Ponadto organizuje także zbiórkę żywności dla Polaków żyjących na Kresach. Przy okazji dzisiejszego spotkania kibice mieli okazję włączyć się do akcji.

• Na murawę piłkarzy wyprowadzą dziś dziewczyny wybrane podczas konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet.

• W poprzedniej rundzie w pojedynku obu drużyn to szczecinianie byli górą. Na własnym obiekcie pokonali Wisłę 2:0, a bramki strzelili Andradina i Kolendowicz.

• Chcąc zdobywać punkty, utrzymać dobrą atmosferę i przekonać wszystkich, że potrafimy wygrywać, musimy poradzić sobie z Pogonią, nieważne czy będzie broniła, czy będzie atakowała – mówił przed meczem szkoleniowiec Wisły, Tomasz Kulawik.

• Żadnych problemów z wyborem swojej najlepszej jedenastki nie powinien mieć trener Skowronek. Wszyscy jego podopieczni są do jego dyspozycji na mecz w Krakowie.

• Do kadry meczowej powracają Genkow, Garguła i Kosowski. Z kolei z pewnością nie wystąpi kontuzjowany Czekaj, Stolarski, który wyjechał na zgrupowanie reprezentacji oraz Uryga i Buras, którzy wspierać będą Młodą Wisłę w Szczecinie.

• „Biała Gwiazda” zaliczyła fatalną rundę jesienną i niemrawy początek na wiosnę. Jednak jej kibice mają nadzieję, że nie najgorsza forma, jaką złapali ostatnio wiślacy jest zaczątkiem czegoś lepszego. Krakowianie w tym roku są niepokonani. Dwukrotnie remisowali, raz zwyciężyli, a w Pucharze Polski w niezłym stylu wyeliminowali Jagiellonię.

• Pogoń, póki co, na wiosnę bez zwycięstwa i tylko z jednym zyskanym punktem. Do tej pory szczecinianie remis wywalczyli w Gdańsku, a ulegli Zagłębiu oraz Piastowi.

• Będzie to pojedynek sąsiadów z dołu tabeli. Wiślacy mają tylko punkt przewagi nad „Portowcami”, a dzisiejsza ewentualna wygrana wywindować ich może na kilka pozycji w górę. Gdyby trzy punkty udało się zgarnąć beniaminkowi, zostawi w tyle Wisłę i przełamie niekorzystną wiosenną passę.

• Już dziś o 17.00 w ramach rozgrywek Ekstraklasy Wisła Kraków na własnym obiekcie podejmować będzie Pogoń Szczecin. Zapraszamy na relację live w Ekstraklasa.net!