Wisła Kraków przegrała sparing z Garbarnią. Pierwszy mecz Jakuba Błaszczykowskiego

JCZ
Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3
Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3 Aneta Zurek / Polska Press
Wisła Kraków ma za sobą drugi sparing. Tym razem na boisku w Myślenicach uległa pierwszoligowej Garbarni, przegrywając 2:3. Opaskę kapitana założył Jakub Błaszczykowski, dla którego był to pierwszy występ w "Białej Gwieździe" po wielu latach.

Wisła Kraków przegrała z Garbarnią Kraków

Wisła miała dziś w składzie dwóch reprezentantów Polski. Całą pierwszą połowę rozegrał Jakub Błaszczykowski, którego zabrakło wcześniej w meczu z Wisłą Sandomierz z uwagi na uraz pleców. W drugiej połowie kibice obejrzeli natomiast Rafała Pietrzaka. Zagrał też choćby Vullnet Basha, ale tylko z linii bocznej widowisko śledził już Jesus Imaz. Lada chwila Hiszpan razem z Martinem Kostalem przeniesie się bowiem do Jagiellonii Białystok.

Wisła zaczęła od bramki Krzysztofa Drzazgi, ale spotkanie przegrała. Oprócz napastnika (wrócił z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice) gola strzelił też środkowy pomocnik Kamil Wojtkowski. O wygranej Garbarni zaważyła druga odsłona, a zwłaszcza moment kiedy prowadzenie w 50 minucie dał jej Serhij Krykun (poniżej przedstawiamy zapis wideo całego meczu). Sobotnie zawody poprowadził sędzia Sebastian Krasny z Krakowa.

Warto odnotować, że w środę Wisła rozpocznie zgrupowanie w tureckiej Antalyi. Dzień wcześniej, we wtorek, rozegra też sparing z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.

Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3 (1:1)

Bramki: Drzazga 9', Wojtkowski 80' - Serafin 45', Krykun 50', Wojcieczyński 66'

Wisła Kraków: Buchalik (46’ Lis) - Korczyk (46’ Pietrzak), Hoyo-Kowalski (46’ Laskoś), Wasilewski (46’ Świątko), Palčič (46’ Burliga) - Słomka (46’ Wojtkowski), Szot (46’ Moskiewicz), Plewka (46’ Basha), Błaszczykowski (46’ Morys) - Lucas Guedes (72’ Kasia), Drzazga (46’ Malik).

Garbarnia Kraków: Cabaj (46’ Nowak) - Piszczek (46’ Gawle; 84’ Kowalski), Garzeł (46’ Mruk), Kalemba (46’ Czekaj), Górecki (46’ Pyciak) - Wójcik (46’ Kostrubała), Włodyka (46’ Masiuda), Lech (46’ Słoma), Serafin (46’ Wojcieszyński), Kiebzak (46’ Feliks) - Ogar (46’ Krykun).