Wisła Kraków

0

Radomiak Radom

1

• Koniec meczu! Radomiak dalej błyszczy. Piąte zwycięstwo z rzędu staje się faktem!

• Świdzikowski za Rondona.

• To jednak był Cele i nie w poprzeczkę, lecz w słupek. Sporo się tu dzieje!

• MAURIDES! Jest poprzeczka po strzale. Ależ okazja dla Radomiaka.

• Kocioł w polu karnym Radomiaka! Majchrowicz zbija do boku strzał, a potem przed linią pomaga mu jeden z obrońców! To był chyba Cichocki.

• Jeszcze z dystansu Wisła, ale Majchrowicz odbija do boku.

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Kuveljić! Ładnie wystawiono mu piłkę, ale znów kopnął minimalnie nad bramką. Ależ okazja - lepszej chyba już nie będzie!

• Kartka dla Karwota.

• Hugi w miejsce Gruszkowskiego. Wisła kończy trójką obrońców.

• Zabrakło siły w strzale Rondona. Za słaba próba po dograniu ze skrzydła.

• Yeboah do Klimenta, ale tak go trafił, że piłka uciekła tam, gdzie nie powinna.

• Na szczęście nie potrzebuje zmiany. W Krakowie warunki do gry wciąż dość wymagające. Boisko jest grząskie.

• Bramkarz Radomiaka zarył w ziemię przy wybiciu piłki z piątego metra.

• Majchrowicz nabawił się urazu. Przerwa w grze na pomoc sztabu medycznego.

• Kliment kopnął z dystansu - źle. Wisła ma coraz mniej czasu na odrobienie strat.

• Jakubik! Znowu jego okazja. Uderza obok słupka.

• Oczywiście trener Banasik dostał kartkę.

• Leandro w ostatniej akcji obił jednak nie poprzeczkę, lecz prawy słupek.

• No i mamy debiutanta. Cele z RPA za Leandro.

• Wchodzi Bogusz za Angielskiego.

• NIE MA DRUGIEJ BRAMKI! Leandro obija poprzeczkę. Ależ blisko.

• Angielski ładnie podholował piłkę, jednak uderzył bardzo słabo, bez siły.

• wisła

• Zszedł Skvarka, wszedł Brown Forbes. Wisła na dwóch napastników.

• Po rożnym piłka spada pod nogę Jakubika. Boczny obrońca uderza z okolicy dwudziestego metra, ale niecelnie.

• Wisła grać, k... mać! - skanduje publiczność.

• Schodzi Matos, wchodzi Karwot.

• Biegański zatrzymuje Rondona. Kto wie czy to nie była kluczowa interwencja meczu?

• Kartka dla Abramowicza.

• Majchrowicz przepuścił piłkę po wrzutce Yeboaha z wolnego. Dobrze postąpił, bo z tego i tak nie byłoby gola.

• W drugiej połowie Wisła gra zupełnie inaczej. Mocno naciska na Radomiaka.

• Strzał Hanouska. Po koźle, obok długiego słupka.

• Dwa strzały Angielskiego: pierwszy w boczną siatkę, drugi zablokowany.

• Radomiak

• Kuveljić obejrzał żółtą kartkę.

• Kocioł pod bramką Radomiaka. Dwóch piłkarzy wybija na wślizgu, wmieszał się w to jeszcze bramkarz... Wisła coraz bliżej wyrównania.

• Ależ pudło! Kuveljić z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką. Wisła w natarciu!

• Sędzia ma rację. Matos zablokował strzał głową, a nie ręką.

• Wisła reklamuje karnego! Sędzia rękoma pokazuje: nic nie ma, nic nie ma!

• Kuveljić uderzył z dalekiej odległości, jakoś w dwudziesty rząd krzesełek...

• Wisła naciska. Rossi dwukrotnie wybija w aut. Wolał nie ryzykować.

• - Walczyć Wisła, walczyć! - skanduje młyn.

• Rondon z dystansu - bardzo niecelnie.

• Starzyński od razu próbuje rozkręcić ofensywnę Wisły. Rossi przerwał jego podanie do Klimenta.

• Druga połowa rozpoczęta przez Wisłę. Dalej pada deszcz.

• A za Plewkę pojawił się Kuveljić.

• Starzyński zmienia Młyńskiego.

• Koniec pierwszej odsłony. Radomiak prowadzi z Wisłą i póki co prezentuje się lepiej.

• Majchrowicz! Świetna interwencja. Gdyby nie on, padłaby bramka.

• Kibice: Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie.

• W Krakowie nieustannie pada deszcz.

• Z powodu analizy VAR sędzia doliczył trzy minuty.

• Gruszkowski niby dośrodkował na głowę Klimenta, a wyszedł z tego centrostrzał. Majchrowicz, jego kolega z młodzieżówki, ma dużo szczęścia. Piłka przechodzi tuż obok prawego słupka.

• Hanousek źle się zachował po rożnym. Piłka spadła mu koźle przed szesnastkę i zamiast od razu strzelić to bawił się w przyjęcie, a po nim w dośrodkowanie.

• Tak padła jedyna bramka:

• Nie ma gola na 1:1! Skvarka odkleił się od Rossiego i kopnął minimalnie nad poprzeczką.

• Leandro z rożnego do niepilnowanego Kaputa, ale ten widowiskowo się machnął.

• Póki co Wisła bez argumentów w rozegraniu. Młyński złapany na ofsajdzie. Znów trzeba było posłać dlugą piłkę.

• Wisła wciąż bez celnego strzału. Radomiak ma trzy i bramkę na koncie. Pojawiają się gwizdy trybun...

• Bardzo dobrze na tle Wisły wygląda Abramowicz.

• Powrót Yeboaha. Udane przerwanie groźnej akcji. Kolejny korner dla Radomiaka.

• Radomiak tak wysoko podchodzi, że Wisła jest zmuszona do grania długich piłek. W efekcie często kończy stratą.

• Rossi uderzył mocno i wysoko nad bramką.

• Sadlok krzykiem motywuje kolegów.

• Tym razem zablokowany został Rondon. Kolejny korner dla Radomiaka, ale z drugiego narożnika,

• Abramowicz! Ładnie kiwnął rywala, po czym oddał strzał przy prawym słupku. Biegański broni, jest róg.

• Radomiak walczy o ósmy mecz bez porażki. Najlepszą serię pod tym względem posiada Lechia - to dziesięć meczów (w zeszłej kolejce jedenaście meczów Rakowa przerwała Cracovia).

• Cichocki proponuje, by Radomiak uspokoił i uporządkował grę.

• Trener Banasik w płaszczu, właśnie coś notuje.

• No i była taka szansa. Radomiak szybko przeniósł ciężar gry z prawej na lewą stronę. Dopiero w polu karnym jeden z wiślaków zablokował ostatnie zagranie.

• Ostatnie minuty pod znakiem wymiany podań przez Wisłę. Radomiak wyczekuje okazji na kontratak.

• Kibice Wisły pozdrawiają Ruch Chorzów.

• Yeboah bezpośrednio z rzutu wolnego! Po rykoszecie piłka wychodzi za końcową linię. Zabrakło około 2-3 metrów.

• Groźnie pod bramką Radomiaka! Wisła w ostatniej chwili zablokowana! To Jakubik uprzedził bramkarza.

• Radomiak szybko odbiera piłkę Yeboahowi.

• Wisła praktycznie bez okazji, a za chwilę minie kwadrans gry.

• Ultrasi Radomiaka życzą "smacznej kawusi" :)

Radomiak

• Angielski w rzutach karnych: 4/4. Znakomita skuteczność. Wcześniej wykorzystał okazje z Lechią, Jagiellonią i Cracovią. Radomiak ugrał w tych meczach pięć punktów.

• Z trybun beniaminka wspiera kilkuset kibiców. Na loży jest prezes Stempniewski.

• Sektor gości w ekstazie! Angielski kopnął w lewy róg, Biegański rzucił się w prawy.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Sam poszkodowany wykorzystuje okazję. Siódme trafienie Angielskiego w sezonie. To najskuteczniejszy Polak w ekstraklasie.

• Po analizie jednak KARNY! Radomiak przed szansą na gola.

• Sędzia Sylwestrzak pobiegł obejrzeć sytuację na ekranie. Czekamy na decyzję.

• Nie da się ukryć, że El Mahdioui zahaczył Angielskiego. To może być rzut karny dla Radomiaka.

• W polu karnym padł Angielski. Sędzia prosi, żeby wstał.

• Radomiak wysoko naciska na Wisłę. Abramowicz, były piłkarz Białej Gwiazdy, wjechał z piłką w pole karne, ale nie zdążył oddać strzału.

• Gramy. Od środka rozpoczął Radomiak.

• Piłkarze wyszli na boisko. Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Radomiak gra na zielono.

• Drużyny zakończyły rozgrzewkę. Nie przestało padać.

• W Gliwicach mieliśmy mecz na śniegu, w Krakowie gra będzie toczyć się w deszczu.

• Ławka rezerwowych Wisły: Kieszek, Mehremić, Wachowiak, Hugi, Kuveljić, Szot, Starzyński, Savić, Brown Forbes.

• Wisła naturalnie bez Frydrycha (czerwona kartka), ale i Urygi, Żukowa czy Błaszczykowskiego.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Kochalski, G. Silva, Bogusz, Cele, Świdzikowski, Karwot, Nowakowski, Rhuan, Sokół.

• Radomiak bez Machado i Nascimento. Pierwszy z wymienionych pauzuje za kartki.

• Radomiak ma za sobą czwarte zwycięstwo z rzędu. Wygrał w Lubinie z Zagłębiem (2:0).

• Wisła ma za sobą porażkę z Jagiellonią Białystok (1:3). Mecz w pewnym sensie "ustawiła" szybka czerwona kartka dla Frydrycha.

• Przy Reymonta zagra czternasty z piątym zespołem - nie na odwrót. To beniaminek spisuje się znacznie lepiej i zasłużenie zajmuje wysokie miejsce. Dziś chce wydłużyć serię meczów bez porażki do ośmiu.

Wisła Kraków - Radomiak Radom ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Wisła Kraków - Radomiak Radom ONLINE. Po porażce z Jagiellonią w Białymstoku Wisła Kraków podejmie Radomiaka. „Biała Gwiazda” potrzebuje punktów, żeby mocniej odbić się od strefy spadkowej. Zadanie jednak łatwe nie będzie, bo beniaminek ostatnio gra bardzo dobrze i zbiera punkt za punktem.

Wisła Kraków - Radomiak ONLINE

Radomiak notuje serię siedmiu meczów bez porażki, cztery ostatnie mecze wygrał. W poniedziałek dość pewnie pokonał w Lubinie Zagłębie 2:0. To pokazuje, z jak mocnym przeciwnikiem przyjdzie zmierzyć się w piątkowy wieczór Wiśle.
- Pełna zgoda, Radomiak jest w formie - mówi trener Wisły Adrian Gula. - To jest bardzo dobry zespół, są tam indywidualności. Pokazują też ambicję. Mają wyniki, dobrze grają. Dla nas to jest duże wyzwanie zrobić z nimi zwycięstwo. Chcemy nie tylko zdobyć trzy punkty, ale również pokazać dobrą grę - kontynuuje trener Wisły.

Wisła nie ma idealnej sytuacji kadrowej przed tym spotkaniem. Grać z powodu kontuzji nie mogą: Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga i Gieorgij Żukow. Za czerwoną kartkę pauzuje Michal Frydrych. Do dyspozycji Adriana Guli będzie już natomiast Konrad Gruszkowski, który w Białymstoku nie zagrał w powodu lekkiego urazu. - „Gruszka” trenował już z drużyną i jest możliwy jego udział w tym spotkaniu - wyjaśnia słowacki trener.

Gula będzie musiał zdecydować się na zmiany na środku obrony. Ma do dyspozycji trzech stoperów: Serafina Szotę, Macieja Sadloka i Adiego Mehremicia. Pytany o tego ostatniego mówi: - Jest to opcja na ten mecz. Jest z nami dłuższy czas po poważnej kontuzji. Mamy trzech piłkarzy do wyboru, zobaczymy.

Do gry Wisły po występie w Białymstoku było dużo zastrzeżeń, również o podejście piłkarzy do swoich obowiązków. Gula broni jednak swoich podopiecznych: - Graliśmy ponad 80 minut w dziesiątkę. Z mojej perspektywy drużyna walczyła, do stanu 2:1 mecz był otwarty, mieliśmy swoje sytuacje. Miał okazję Felicio Brown Forbes, były stałe fragmenty gry. W pierwszej połowie zdobyliśmy bramkę. Nawet jeśli była ona szczęśliwa, to pokazała, że można to zrobić. W drugiej części byliśmy natomiast zbyt pasywni, dlatego były zmiany.

Słowak dodaje również: - Moja perspektywa jest taka, że drużyna była dobrze przygotowana do meczu. Indywidualny błąd, jaki przytrafił się Maćkowi Sadlokowi, to jest w piłce nożnej normalna sprawa. Zdarza się. Podstawą jest reakcja drużyny, sztabu. Musi być oczywiście lepsza koncentracja. Również na początkach meczów. Nawet jednak grając o jednego mniej, można zrobić dobry wynik. Najważniejsze jest pracować. Nie można się zatrzymywać tylko dlatego, że zrobiliśmy dwa dobre wyniki. Trzeba starać się kontynuować to w kolejnych spotkaniach. Nie mogę jednak zarzucić moim piłkarzom, że nie pracowali w ostatnim spotkaniu. Cztery, pięciu z nich wybiegało ponad dwanaście kilometrów.

Zapytaliśmy trenera Wisły czy rozmawiał po meczy w Białymstoku z Yawem Yeboahem, który bardzo nerwowo zareagował na zmianę już w 12. minucie spotkania z Jagiellonią. Zmianę taktyczną po czerwonej kartce dla Michala Frydrycha. - To była trudna sytuacja, ale czasami trzeba podejmować trudne decyzje z myślą o całej drużynie - wyjaśnia Adrian Gula. - Muszę zaakceptować jego reakcję zaraz po tej zmianie. Później porozmawialiśmy już na spokojnie. To już jest za nami.

OSTATNIE MECZE

Radomiak Radom - Wisła Kraków 1:2 (26.06.2019, Towarzyski)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła: Biegański - Szot, Sadlok, Szota, Hanousek - Plewka, El Mahdioui - Yeboah, Skvarka, Młyński - Brown Forbes
Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Nascimento, Kaput, Kozak - Angielski, Maurides

Wisła Kraków - Radomiak TRANSMISJA TV

Spotkanie Wisła Kraków - Radomiak Radom odbędzie się w piątek, 26 listopada o godz. 20:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 Internetowy stream online dostępny jest w ncplusgo.pl i w canalplus.com. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.