Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Hyballa...

Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Hyballa dostrzegł lenistwo, czeka na reakcję. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2021-04-09 20:30

Wisła Kraków

1

Raków Częstochowa

2

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Wisła Kraków zagra u siebie z Wartą Poznań, natomiast Raków Częstochowa podejmie w Bełchatowie drużynę Lecha Poznań.

• Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Raków Częstochowa traci już tylko jeden punkt do drugiej Pogoni Szczecin, oraz podwyższył przewagę nad czwartą Lechią Gdańsk do czterech "oczek". Natomiast Wisła Kraków zostaje w dolnej części tabeli, ale z w miarę bezpieczną przewagą nad ostatnią Stalą Mielec.

• Koniec meczu w Krakowie. Raków Częstochowa wygrywa z Wisłą 2:1 i umacnia się na trzeciej pozycji w tabeli!

• Igor Sapała minimalnie spudłował z rzutu wolnego!

• Do podstawowego czasu gry drugiej części meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Wisły Kraków. Tym razem ukarany nią Souleymane Kone.

• Ben Lederman został ukarany żółtą kartką za faul pod własną bramką.

• Vladislavs Gutkovskis stanął przed znakomitą szansą na ustalenie wyniku spotkania, ale łotewski napastnik Rakowa fatalnie spudłował!

• Aleksander Buksa sfaulował Andrzeja Niewulisa, ale arbiter nie zdecydował się na ukaranie młodego gracza Wisły.

• Z kolei w zespole Rakowa Częstochowa Daniel Mikołajewski zmienił Frana Tudora.

• Natomiast Souleymane Kone pojawił się w miejsce Piotra Starzyńskiego.

• Aleksander Buksa zmienił Żana Medveda

• Aż trzy zmiany w szeregach Wisły Kraków. Konrad Gruszkowski zmienił Macieja Sadloka

• Uros Radaković dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dojść do piłki.

• Kamil Piątkowski z rzutu wolnego trafił wprost do rąk Mateusza Lisa.

• Michał Frydrych ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Natomiast Rafał Boguski zmienił Gieorgija Żukowa.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Jakub Błaszczykowski pojawił się w miejsce Łukasza Burligi

• Nikola Kuveljić został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna zmiana w zespole gości. Andrzej Niewulis zmienił Jarosława Jacha.

• Gieorgij Żukow dośrodkował w pole karne Rakowa, ale zrobił to zbyt mocno i "Biała Gwiazda" straciła szansę na zdobycie bramki.

• Gieorgij Żukow został ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Natomiast Vladislavs Gutkovskis zastąpił Jakuba Araka.

• Dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski pojawia się w miejsce Marcina Cebuli

• Wisła próbuje zaatakować bramkę rywali po stracie gola, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Po znakomitej akcji Kamila Piątkowskiego i dograniu do Marcina Cebuli, ten drugi z zimną krwią mocnym strzałem umieścił piłkę w samym rogu bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Marcin Cebula zdobywa ładną bramkę i Raków ponownie prowadzi!

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Łukasz Burliga.

• Yaw Yeboah wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale nie zdołał dograć dokładnie i Wisła ma tylko rzut rożny.

• Maciej Sadlok mocno trafiony piłką w twarz, ale gracz Wisły prawdopodobnie za moment wróci do gry.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Rakowa do futbolówki doszedł Michał Frydrych, ale obrońca Wisły uderzył zbyt lekko i pewnie interweniował Dominik Holec.

• Teraz Marcin Cebula zagrał w pole karne Wisły na nogę Davida Tijanića, ale gracz gości nieczysto trafił w piłkę.

• Fran Tudor zagrał w "szesnastkę" Wisły, ale tam żaden z graczy Rakowa nie zdołał dopaść do piłki.

• Patryk Kun dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam Mateusz Lis świetnie interweniował.

• Stefan Savić zagrał w pole karne Rakowa do Żana Medveda, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W zespole Rakowa Częstochowa Ben Lederman pojawia się w miejsce Marko Poletanovića.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Krakowie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Do przerwy remis 1:1.

• Po fatalnym błędzie Kamila Piątkowskiego sam na sam z bramkarzem Rakowa ruszył Żan Medved, ale napastnik Wisły uderzył wprost w Dominika Holca!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Jarosław Jach ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Żan Medved ostro sfaulował Patryka Kuna, ale ponownie arbiter nie zdecydował się na pokazanie kartki.

• Yaw Yeboah próbował dośrodkować w pole karne Rakowa, ale o mało nie trafił do bramki rywali! Piłka trafiła w słupek bramki Dominika Holca!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisła Kraków doprowadza do wyrównania za sprawą pewnego trafienia Michała Frydrycha!

• Stefan Savić faulowany w polu karnym Rakowa Częstochowa i gospodarze będą mieli szansę na wyrównanie!

• Po świetnej akcji Rakowa Patryk Kun z lewej strony boiska dośrodkował na pole karne Wisły wprost na głowę Davida Tijanića, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! David Tijanić otwiera wynik spotkania w Krakowie!

• Jakub Arak popędził na bramkę Wisły, ale w ostatniej chwili została mu odebrana piłka.

• Zagranie w "szesnastkę" Wisły Kraków ponownie wylądowało w rękach Mateusza Lisa.

• Marko Poletanović uderzył z dalszej odległości, ale Mateusz Lis pewnie interweniował.

• Łukasz Burliga dośrodkował w pole karne Rakowa, ale żaden z graczy Wisły nie zdołał dopaść do piłki.

• Piotr Starzyński dostał piłkę przed polem karnym Rakowa i zdecydował się na mocne uderzenie. Piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła poza plac gry!

• Stefan Savić odebrał piłkę w środku pola, popędził na bramkę Rakowa, ale jego uderzenie okazało się bardzo niedokładne.

• Akcja Rakowa prawą stroną boiska, ale teraz Maciej Sadlok świetnie wyłuskał piłkę.

• Maciej Sadlok zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki rywali.

• Szybki kontratak Wisły Kraków, ale decydującym momencie Piotr Starzyński zagrał wprost w ręce Dominika Holca!

• W odpowiedzi zaatakowała Wisła, ale Kamil Piątkowski skutecznie wyczyścił okolice własnego pola karnego.

• Jakub Arak wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale w decydującym momencie fantastycznym wślizgiem interweniował Łukasz Burliga!

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Wisły Kraków.

• Rzut wolny dla Rakowa przy linii bocznej pola karnego Wisły Kraków.

• Giorgij Żukow faulował rywala w środku pola.

• Raków Częstochowa świetnie wyszedł z kontratakiem po którym David Tijanić wpakował piłkę do bramki Wisły, ale przy podaniu do Słoweńca był spalony.

• Maciej Sadlok ostro sfaulował przeciwnika, ale sędzie Marciniak nie zdecydował się na ukaranie gracza Wisły.

• Rozpoczynamy pojedynek przy Reymonta 22!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawę stadionu w Krakowie, za moment początek tej rywalizacji!

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Błaszczykowski, Boguski, Buksa, Gruszkowski, Kone, Mawutor, Szot, Szota.

• Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Cebula, Długosz, Gutkovskis, Kaczmarski, Lederman, Mikołajewski, Niewulis, Wdowiak.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn więc warto też poznać rezerwowych.

• Jesienne starcie obu drużyn na początku listopada zeszłego roku zakończyło się bezbramkowym remisem, a wtedy Raków walczył o pozycję lidera PKO Ekstraklasy, natomiast Wisła Kraków plasowała się na samym dnie ligowej tabeli.

• W zeszłym tygodniu Wisła Kraków przegrała ważne spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2, natomiast Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Górnikiem Zabrze. Dla Rakowa był to trzeci remis z rzędu w krajowych rozgrywkach. Natomiast dla "Białej Gwiazdy" druga porażka w ciągu trzech ostatnich spotkań.

• Natomiast Wisła Kraków zajmuje dopiero dwunaste miejsce w tabeli. Jednak różnica punktowa jest w rozgrywkach PKO Ekstraklasy jest tak mała, że "Biała Gwiazda" w przypadku dwóch zwycięstw z rzędu może zbliżyć się nawet to miejsc pucharowych. Do Rakowa zespół Wisły traci dziewięć "oczek".

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydaje się być Raków Częstochowa, który zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Goście tracą tylko cztery punkty do wicelidera, ale tuż za uch plecami czai się Lechia Gdańsk, dlatego rewelacja z Częstochowy musi się mieć na baczności i walczyć w Krakowie o trzy punkty.

• W drugim piątkowym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Wisła Kraków - Raków LIVE! Wielki test dla Hyballi

Wisła Kraków - Raków LIVE! Wielki test dla Hyballi ©Andrzej Banaś

Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Gospodarze spróbują zrehabilitować się za porażkę z beniaminkiem, gości wracają do gry po blisko trzech tygodniach przerwy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa ONLINE

20 dni minęło od ostatniego meczu Rakowa. Zespół Marka Papszuna tak jak inni odbył przerwę w rozgrywkach z powodu meczów el. MŚ 2022. Potem jednak doszło do zakażeń koronawirusem i mecz ze Stalą Mielec trzeba było przełożyć na inny termin.

Raków zachował miejsce na podium, ale Lechia Gdańsk zbliżyła się do niego już na oczko. Presję zaczął wywierać również Piast Gliwice. Przed Rakowem ważne dni, bo w przyszłym tygodniu zagra o awans do finału Pucharu Polski. Rywalem będzie Cracovia, która broni trofeum.

Dziś zadanie jest nieco ułatwione, bo zgodnie z zapisami umowy po stronie Wisły nie może wystąpić Felicio Brown Forbes. W zeszłej kolejce Wisła przegrała 0:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Drużyna zajmuje jedenaste miejsce, mając tyle samo punktów co Jagiellonia Białystok.

Peter Hyballa, trener Wisły: - Problemem Wisły jest to, że za dużo ludzi żyje w starych czasach, przeszłością. A teraz mamy walkę o utrzymanie. I dlatego w każdym meczu musimy dawać z siebie sto procent. Faktycznie, pierwsza linia w meczu z Podbeskidziem grała słabo. Szczególnie w pierwszej połowie. Zawodnicy byli leniwi, a na to nie możemy sobie pozwalać. Dlatego zrobiliśmy analizy wideo. Dużo było pracy w grupach. Teraz musimy pokazać reakcję. Musimy być bardziej konkretni, silniejsi i musimy zacząć wygrywać.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Raków Częstochowa:
Wisła Kraków: Brown Forbes, Mehremić, Plewka, Basha, Duda
Raków Częstochowa: Petrasek, Szczepański, Bartl (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Wisła 0:0 (Ekstraklasa, 08.11.2020)
Raków - Wisła 3:1 (Ekstraklasa, 20.06.2020)
Wisła - Rakow 3:2 (Ekstraklasa, 10.06.2020)

Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 - zapraszamy!