Wisła Kraków remisuje ze Stalą Mielec w Woli Chorzelowskiej

Bartosz Karcz
Dor Hugi strzelił jedyną bramkę dla Wisły w sparingu ze Stalą Mielec
Dor Hugi strzelił jedyną bramkę dla Wisły w sparingu ze Stalą Mielec Andrzej Banaś
W ośrodku w Woli Chorzelowskiej Stal Mielec podjęła Wisłę Kraków w piątkowym sparingu. Po zaciętym meczu padł remis 1:1. Lepsza była pierwsza połowa, w której działo się zdecydowanie więcej niż po przerwie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

W 7 min Wisła mogła objąć prowadzenie, ale po rzucie rożnym głową w poprzeczkę strzelał Bartosz Jaroch. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola.

W 19 min Stal wyprowadziła szybki atak, w wyniku którego w sytuacji sam na sam z Kamilem Brodą znalazł się Bartłomiej Ciepiela. Bramkarz Wisły zachował się jednak świetnie i obronił uderzenie zawodnika z Mielca. W 23 min po rzucie rożnym głową z bliska strzelał Mikołaj Lebedyński, ale pomylił się nieznacznie.

W 27 min błąd popełnił bramkarz Stali Mateusz Kochalski, który za krótko wybił piłkę. Tę przejęli wiślacy, a Dor Hugi wykończył całość strzałem do siatki. Mielczanie odpowiedzieli dość szybko, bo w 33 min strzał z dystansu oddał Mikołaj Lebedyński, po drodze był jeszcze rykoszet i piłka wpadła do siatki.

W 39 min mogło być 2:1 dla Wisły, ale po potężnym strzale z woleja Angela Rodado w bramce błysnął Kochalski, który odbił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie w obu zespołach było sporo zmian, a gra toczyła się głównie w środku pola. Sporo było walki, ale obu zespołom nie udało się nawet stworzyć jakiejś klarownej okazji na gola.

Wisła kolejny sparing zagra 25 listopada w Myślenicach z Górnikiem Łęczna.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Hugi 27, 1:1 Lebedyński 33.
Stal: Kochalski - Wolski, Kruk, Matras, Leandro - Wlazło - Żyra, Domański, Hiszpański - Lebedyński, Ciepiela. Grali też: Kasperkiewicz, Dudek, Poręba, Wyparło, Kardyś, Getinger.
Wisła: Broda - Gruszkowski, Jaroch, Colley, Moltenis, Wachowiak - Hugi, Talar, Basha, Pereira - Rodado. Grali też: Młyński, Duda, Szot, Szywacz, Cisse, Chmiel, Plewka.
Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec). Żółte kartki: Matras, Żyra, Getinger - Wachowiak.