Fortuna 1. Liga. Mecz Wisła Kraków - Resovia. Początek drogi...

Fortuna 1. Liga. Mecz Wisła Kraków - Resovia. Początek drogi do awansu? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 19. kolejka
2023-02-10 20:30

Wisła Kraków

2

Resovia Rzeszów

0

• Dziękujemy serdecznie za relację LIVE z tego spotkania! Do "usłyszenia" wkróce!

• Biała Gwiazda awansowała na 7. lokatę w tabeli. Resovia wciąż plasuje się na pozycji 15.

• I koniec spotkania! Wisła wygrywa na start rundy wiosennej! Trzy punkty zostają przy R22!

• Piłkarze Resovii biegają za futbolówką. Wisła zdaje się mieć wszystko pod kontrolą.

• Przy piłce wiślacy. Z trybun niesie się śpiewany hymn Wisły Kraków.

• Ciekawe, ale niecelne uderzenie Luisa Fernandeza. Ta próba zaskoczyła bramkarza Resovii. Uderzenie jednak obok słupka.

• Aż 6 minut zagramy dłużej w tym meczu, zakomunikował sędzia.

• ...zszedł także Angel Rodado. W jego miejsce Sergio Benito.

• Zmiany w Wiśle Kraków. Schodzi Kacper Duda, w jego miejsce Bartosz Talar...

• Leży na murawie Bartosz Jaroch. Nie szczędzą piłkarze Resovii rywali. Kolejny, brzydki faul na piłkarzu Wisły.

• Ciekawa akcja Resovii. Dogranie w pole karne i kilku centymetrów zabrakło Maciejowi Górskiemu. Nie sięgnął piłki głową.

• Daleko zapuścił się obrońca Wisły Bartosz Jaroch. Zabrakło wrzutki w poczynaniach piłkarza. Stracił piłkę, choć zapowiadało się ciekawie.

• W środkowej strefie walka o każdą piłkę. Nikt nie cofa nogi.

• Niezły moment Resovii. Piłkarze z Rzeszowa grają na połowie Wisły.

• ...nie zobaczymy także Marka Mroza. Za niego wszedł Miłosz Kałahur.

• ...zszedł także Jakub Sylvestr. Za niego Maciej Górski...

• Aż trzy zmiany w Resovii. Schodzi Łukasz Seweryn, którego zastępuje Dawid Pieniążek...

• Z niezbyt pewną interwencją Mikołaj Biegański. Wybicie bramkarza niecelne, jednak Wisła nie straciła piłki.

• ...zszedł także Mateusz Młyński. Zastąpił go Alex Mula.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Z boiska zbiega Miki Villar, w jego miejsce Michał Żyro...

• Wiślacy wywalczyli rzut wolny. Będzie szansa.

• Kapitalny odbiór piłki i zażegnanie akcji w wykonaniu obrońcy Wisły Borisa Moltenisa.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Bartłomiej Eizenchart, w jego miejsce Rafał Mikulec.

• Atak Wisły przerwany. Mateusz Młyński pomagał sobie ręką i słyszymy gwizdek arbitra.

• Przerwa w grze. Ucierpiał w pojedynku Miki Villar, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Akcja gości przerwana - wiślacy przekroczyli przepisy. Resovia z szansą z rzutu wolnego. Dobre miejsce na dośrodkowanie.

• Resovia zaatakowała. Goście wywalczyli rzut z autu na linii pola karnego Wisły.

• Ależ huknął Mateusz Młyński. Mocny, ale i techniczny strzał skrzydłowego obronił końcówkami palców bramkarz. Kolejny rożny.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Przed Wisłą szansa ze stałego fragmentu.

• Kolejny faul na piłkarzu Wisły. Dużo nerwowości w meczu. Arbiter w ostatnich minutach często używa gwizdka.

• 9311 - tyle kibiców zasiadło dziś na stadionie Wisły Kraków.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Pedro Vieira, w jego miejsce Kamil Antonik.

• Rzut rożny dla Wisły. Może być groźnie.

• Kara dla Jakuba Sylvestra. Żółty kartonik dla piłkarza gości za faul na Luisie Fernandezie.

• Fantastycznie w polu karnym Resovii zachował się Angel Rodado. Napastnik skwitował akcję strzałem, piłka wybita na rzut rożny. Obrona gości nie wygląda w tym meczu dobrze.

• Vullnet Basha opuszcza murawę żegnany owacją. W jego miejsce debiutant w Wiśle Igor Sapała.

• Na murawę wchodzą sanitariusze z noszami. Wygląda na to, że Albańczyk nie da rady samodzielnie zejść z murawy. Nie wygląda to dobrze.

• Przerwa w grze. Na murawie leży pomocnik Wisły Vullnet Basha.

• Pierwsza indywidualna kara w meczu. Żółtą kartkę obejrzał strzelec drugiego gola dla Wisły Luis Fernandez.

• I rozpoczęła się druga część meczu. Nie ma zmian w obu ekipach.

• Piłkarze na murawie. Za chwilę druga połowa.

• Statystyki z I połowy:

• Posiadanie piłki - 66% na korzyść Wisły,
    • Strzały? Tutaj lepsza Resovia, 3 do 2 dla gości
  • Koniec I połowy. Wisła 2, Resovia 0. Wracamy za kilkanaście minut.

• Miki Villar wywalczył rzut rożny. Korner na zamknięcie pierwszej połowy.

• Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

• Resovia przed szansą z rzutu rożnego.

• Stały fragment dla Wisły. Nieprzepisowo zagrał Bartłomiej Wasiluk.

• Wisła świetnie radzi sobie z doskokiem rywali. Imponuje to jak piłkarze Białej Gwiazdy potrafią wyjść spod presji.

• Przytomny przerzut Mateusza Młyńskiego. Trwa akcja Wisły. Gospodarze mają ochotę na jeszcze jedną bramkę przed przerwą.

• Strzelcem gola na 2:0 hiszpański rozgrywający Luis Fernandez. Piłkarz w tej akcji był egzekutorem. Uszczęśliwił kibiców Wisły.

• I MAMY DRUGĄ BRAMKĘ DLA WISŁY!

• Niezła próba gości. Uderzał Bartłomiej Wasiluk z dystansu. Bramkarz Wisły broni, dobry timing.

• Przy piłce Resovia. Goście grają na połowie Wisły.

• Nic groźnego, gramy dalej.

• Przerwa w grze. Na murawie leży napastnik Resovii Pedro Vieira.

• Mogła się rozpocząć ciekawa kontra gości. Aż prosiło się o podanie. Pedro Vieira porwał się sam na kilku piłkarzy Wisły i stracił.

• Akcję Resovii zakończył Radosław Adamski. Niecelny strzał kapitana gości.

• Może się podobać w tym meczu Wisła - gospodarze potrafią się utrzymać w okolicach bramki Resovii przy piłce, nic sobie nie robią z pressingu rywali.

• Resovia z akcją w polu karnym Wisły. Piłkę wybił Vullnet Basha i zażegnał zagrożenie.

• Długa wymiana piłki piłkarzy Resovii zakończona stratą. Coraz śmielsze są zapędy gości.

• Dośrodkowanie z prawej strony Wisły zakończone niecelnym strzałem. Próbował Angel Rodado.

• Atak Wisły. Dośrodkowanie zamknął Miki Villar. Po strzale Hiszpana piłka wyszła na rzut rożny. Stały fragment dla gospodarzy.

• Wisła poradziła sobie z atakiem gości, choć serca kibiców gospodarzy mogły zabić trochę szybciej. Ostatecznie koniec akcji Resovii. Przy piłce Wisła.

• Resovia zaatakowała. Nieźle z piłką się zabrał skrzydłem Pedro Vieira. Ostatecznie nie przedarł się, ale ciekawa, indywidualna próba.

• Strzelcem Boris Moltenis, który pokonał bramkarza rywali z najbliższej odległości. Otrzymał podanie z lewej strony Davida Juncy.

• I MAMY OTWARCIE WYNIKU! WISŁA NA PROWADZENIU!

• Wisła przechwyciła piłkę. Inteligentne zagranie Borisa Moltenisa. Wbiegł przed rywala, wywalczył rzut wolny.

• Mogło być groźnie, ale niecelnie podał Luis Fernandez. Zaprzepaszczona ciekawa akcja wiślaków.

• Goście z celnym strzałem. Próbował Bartłomiej Wasiluk, ale uderzenie w sam środek. Strzał na notę.

• Mateusz Młyński z próbą uderzenia, ale poślizgnął się skrzydłowy i skiksował.

• Wisła zamknęła rywali rywali w ich polu karnym.

• Mogli postraszyć goście z Rzeszowa. Piłka nie dotarła jednak do Pedro Vieiry. Czujni obrońcy Wisły.

• Miał szansę Kacper Duda na strzał z dystansu. Zabrakło decyzji.

• Wisła mogła zagrozić z rzutu wolnego, ale zabrakło dokładności w polu karnym. Piłka dla gości.

• Stracił piłkę Vullnet Basha, ale pomocnik natychmiast się zrehabilitował. Odebrał piłkę i przy futbolówce znów gospodarze.

• Ciekawy atak Wisły. Uruchomiony podaniem Angel Rodado, ale napastnik nie dobiegł do piłki. Zacznie Wisła z rzutu z autu.

• Wisła przy futbolówce. Piłka w środkowej strefie.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczęli piłkarze gości.

• Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze czeka nas minuta ciszy na cześć ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Zginęło wiele osób w Turcji i Syrii. Szacuje się około 25 tys. ofiar.

• Na Stadionie w Krakowie kompletu rzecz jasna nie będzie - trwają prace remontowe i klub ograniczył liczbę biletów. Jednak udostępnione trybuny wyglądają na wypełnione po brzegi.

• Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. Zeszli do szatni. Wkrótce rozpocznie się mecz!

• W pierwszym meczu na jesień lepsza była Wisła. Podopieczni wówczas Jerzego Brzęczka wygrali 2:0. Na listę strzelców wpisali się Igor Łasicki i Michał Żyro. Ten pierwszy dziś wychodzi od początku z opaską kapitana. Drugi wśród piłkarzy rezerwowych.

• Jak wygląda sytuacja w tabeli? Obie ekipy nie wspominają jesieni najlepiej. Wisła z aspiracjami awansu plasuje się na 10. lokacie z 24 punktami. Resovia natomiast jest tuż nad kreską - 15. lokata z 17 oczkami na koncie.

• Dobry wieczór. Czas na rozgrywki na zapleczu! Pierwszym meczem było starcie Sandecji Nowy Sącz z Górnikiem Łączna, a dziś wieczorem zapowiada się ogromna dawka emocji. Zapraszamy na mecz Wisły Kraków z Resovią Rzeszów!

©Krzysztof Kapica

Fortuna 1. Liga. Mecz Wisła - Resovia ONLINE. Kibice głodni wrażeń na zapleczu już mogą odetchnąć - właśnie dziś wraca do gry Fortuna 1. Liga. Na start otrzymamy porcję emocji w wykonaniu drużyn, które mają wielkie aspiracje, choć niekoniecznie przemawia za tym miejsce w tabeli. Wisła Kraków, która pragnie wrócić do Ekstraklasy podejmie u siebie Resovię. Gdzie oglądać mecz Wisła - Resovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Wisła - Resovia ONLINE

Nie tak sobie wyobrażali rundę jesienną po spadku z Ekstraklasy kibice Wisły Kraków. Początek napawał nadzieją, w końcu krakowianie po pięciu kolejkach byli niepokonaniu i mogli poszczycić się bilansem czterech wygranych i jednego remisu. Później jednak zaczęły się potknięcia, niefortunna, blisko dwumiesięczna seria bez wygranej w lidze i w końcu pożegnanie ówczesnego trenera Jerzego Brzęczka.

Wisła pierwszą część sezonu zakończyła remisem z Sandecją Nowy Sącz, z którą wcześniej spotkała się już w 1. kolejce. Ostatecznie Biała Gwiazda zakończyła jesień na rozczarowującym 10. miejscu.

Resovia z kolei może mówić o koszmarnym starcie - jak inaczej opisać bowiem fakt, że pierwsza wygrana w lidze przyszła dopiero w 11. serii gier? I to akurat z rewelacyjną w tym sezonie Puszczą Niepołomice.

Ostatecznie Mirosław Hajdo, który przejął drużynę na początku września, zakończył jesienne zmagania Resovii na 14. miejscu. Zaliczka nad strefą spadkową nie jest duża - to raptem dwa oczka, a więc drużyna z Podkarpacia potrzebuje punktów jak tlenu.

Jakiego meczu możemy się spodziewać? W pierwszym spotkaniu w Rzeszowie lepsza była Wisła, która wygrała 2:0. Bramki wówczas strzelali Michał Żyro i Igor Łasicki. Wisła jest jednak teraz zupełnie inną drużyną. Przeszła kadrową przebudowę: dołączyło sześciu nowych graczy w tym pięciu Hiszpanów, rodaków Kiko Ramireza, pełniącego od niedawna funkcję dyrektora sportowego. W przeszłości Hiszpan był szkoleniowcem Wisły, do Krakowa sprowadził nieznanych nam piłkarzy jak: Miki Villar, Tachi, David Junca, Alex Mula i Sergio Benito. Na Reymonta trafił również Igor Sapała, który wcześniej bronił barw Rakowa Częstochowa.

Z uwagi na trwający remont stadionu liczba kibiców będzie ograniczona. - Oczywiście bardzo żałujemy, że nie będzie wypełnionego stadionu, bo wiadomo, jaką siłą są kibice Wisły Kraków i jak ten doping może ponieść piłkarzy. Jest jednak jak jest, musimy zaakceptować pewne decyzje. Jestem jednak przekonany, że ci kibice, którzy przyjdą na stadion, stworzą fantastyczną atmosferę i nas wesprą - powiedział na konferencji trener Wisły Radosław Sobolewski.

Rozjemcą w meczu Wisła Kraków - Resovia będzie 31-letni Marcin Kochanek z Opola.

Przewidywalne składy na mecz Wisła - Resovia:
Wisła: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Tachi, David Junca - Dawid Szot, Patryk Plewka, Alex Mula, Igor Sapała - Michał Żyro, Luis Fernandez.
Resovia: Branislav Pindroch - Mateusz Bondarenko, Ruben Hoogenhout, Daniel Morys - Radosław Adamski, Marek Mróz, Bartłomiej Wasiluk, Paweł Wojciechowski, Mehdi Lehaire - Kamil Antonik.

Nie zagrają w meczu Wisła - Resovia:
Wisła: Kacper Skrobański, Konrad Gruszkowski, Momo Cisse, Kamil Broda, Alan Uryga, Jakub Błaszczykowski, Zdenek Ondrasek (kontuzje).
Resovia: -

Mecz Wisła - Resovia TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Polsat Sport Extra oraz Polsat Box Go. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 – zapraszamy!