Wisła Kraków walczy nie tylko z pogodą. Biała Gwiazda zremisowała z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo w sparingu

red
Ostatni sparing Wisły Kraków w Turcji na remis
Ostatni sparing Wisły Kraków w Turcji na remis Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wisła Kraków w Turcji musi walczyć zarówno z rywalami na boisku, jak i z koszmarną pogodą. Sparing, który zaplanowano na sobotę na godz. 15:00, nie odbył się ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. „Biała Gwiazda” dopiero dziś mogła zmierzyć się z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo w sparingu. Spotkanie kontrolne zakończyło się remisem (1:1), a gola dla krakowskiej Wisły strzelił Marko Kolar.

Wisła Kraków zremisowała z Etyrem Wielkie Tyrnowo

Zespoły polskiej Ekstraklasy, które wybrały Turcję na swoją bazę w trakcie zimowych zgrupowań, nie mają łatwego życia. Wiele sparingów nie odbyło się zgodnie z planem ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Taki los podzieliła Wisła Kraków, która poleciała do Belek dzięki hojności jednego ze sponsorów. Jak się okazuje, nie był to dobry kierunek. Na sobotnie popołudnie zaplanowano sparing z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo, lecz pogoda pokrzyżowała plany ligowcom. Dopiero po 24 godzinach udało się rozegrać mecz kontrolny, który zakończył się remisem „Białej Gwiazdy” z Bułgarami.

Wisła objęła prowadzenie w 17. minucie za sprawą Marko Kolara, który wykorzystał podanie Krzysztofa Drzazgi. W przerwie na placu gry zameldował się nowy nabytek „Białej Gwiazdy” – Sławomir Peszko. Podopiecznym Macieja Stolarczyka nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca, bo na osiem minut przed końcem sparingu, gola na 1:1 strzelił Georgi Syrmow.

30 stycznia Wisła wróci do Polski, a 2 lutego rozegra ostatni test-mecz, w ramach przygotowań do wiosny w Ekstraklasie. O formie „Białej Gwiazdy” w ligowym spotkaniu przekonamy się już 11 lutego, gdy w Zabrzu zmierzy się z Górnikiem.

Wisła Kraków – Etyr Wielkie Tyrnowo (1:1)