Wisła Kraków

2

Widzew Łódź

0

• Koniec meczu! Wisła pewnie pokonuje Widzew Łódź 2:0 i umacnia trzema punktami swoją pozycję w ligowej tabeli.

• Wiślacy już tylko czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Łobodziński świetnie zagrywa do Riosa, jednak Madera wybija piłkę.

• Arbiter przedłużył mecz o 5 minut.

• Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy. Tym razem za Meliksona wchodzi Andres Rios.

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Łobodziński wchodzi za Małeckiego.

• W odpowiedzi na ataki Widzewa, Genkow z dwóch metrów po podnaiu Małeckiego nie potrafił skierować piłki do bramki!

• Cztery rzuty rożne dla Widzewa, jednak nadal goście nie mogą zdobyć bramki kontaktowej.

• Widzew nie składa jeszcze broni. Sernas wbiega w pole karne, ale jego płaskie uderzenie trafia wprost w Pareiko.

• Kaniecki obronił strzał Kirma, ale przy dobitce nie miał już szans. Wisła już dwoma bramkami prowadzi z Widzewem!

• Tym samym mamy wymuszoną zmianę w zespole Widzewa. Na placu gry pojawi się rezerwowy bramkarz łódzkiego klubu Bartosz Kaniecki za Pawła Grischoka.

• Maciej Mielcarz ukarany drugą żółtą kartką i w efekcie czerwoną! Mamy rzut karny!

• Znakomita kontra Wisły! Melikson szarżuje w polu karnym Widzewa i będąc tuż przez Maciejem Mielcarzem zostaje faulowany przez bramkarza Widzewa. Jaka decyzja arbitra?

• Trener Czesław Michniewicz chyba jest mocno zawiedziony aktualnym wynikiem meczu. Tym samym mamy kolejną zmianę w ekipie beniaminka ligi. Za Brozia pojawi się Riku Riski.

• W odpowiedz Cikos wrzuca piłkę w pole karne Widzewa, jednak pewnie interweniuje Mielcarz.

• Po dośrodkowaniu Dudu z rzutu rożnego, piłkę głową w stronę bramki kieruje Sebastian Madera. Obrońca jednak minimalnie się pomylił!

• Lewą stroną boiska szarżował Dudu, ale Cikos nie dał się oszukać i wślizgiem wybił piłkę na na rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w zespole Widzewa. Boisko opuszcza Dzalamidze, a w jego miejsce Velibor Duric.

• Małecki wpadł z pole karne gości, jednak wracający Broź zabrał mu piłkę.

• Żółtym kartonikiem ukarany Mindaugas Panka za faul na Radosławie Sobolewskim.

• Sergei Pareiko świetnie broni uderzenie Dudu z rzutu wolnego!

• Faulowany przez Sebastiana Maderę Sergei Pareiko. Bramkarz musiał na chwilę opuścić murawę.

• Andraż Kirm oddaje strzał tuż przed polem karnym, jednak Broź bezzwłocznie zablokował uderzenie. Wiślak jeszcze się przewrócił, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

• Najpierw faulowany Dudu, potem Broź. Nie da się nie zauważyć ostrej gry ze strony wiślaków.

• Widzewiacy przez chwilę nie potrafili wydostać się z własnego pola karnego. Uderzać na bramkę Mielcarze próbowali Małecki, Jirsak, ale ostatecznie Szymanek wybija piłkę.

• Z rzutu wolnego centruje Jirsak, ale Dudu pewnie wybije piłkę za linię boczną.

• Faulowany Tomas Jirsak, grę wznowią gospodarze.

• Wracamy do Krakowa, przed nami druga cześć meczu!

• Po pierwszych 45 minutach Wisła prowadzi z Widzewem 1:0. Wracamy po przerwie!

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza cześć meczu.

• Patryk Małecki uderzeniem z pięciu metrów daje Wiśle prowadzenie!

• Kapitan Widzewa, Maciej Mielcarz otrzymuje żółtą kartkę za niepotrzebnie dyskutował z sędzią.

• Tym razem akcja gości. Darvydas Sernas z lewej strony dośrodkowuje do Dzalamidze, temu jednak nie udaje się przyjąć piłki i sięga ją Paweł Grischok. Pomocnik jednak nie zdołał jej opanować i futbolówka opuszcza plac gry. Grę wznawiają gospodarze.

• Znowu przy piłce aktywny w tym spotkaniu Meliskon, ale tym razem uderza futbolówkę prosto w Mielcarza.

• Ponownie przy piłce Meliskon. Zawodnik uderza z drugiej linii, jednak piłka minimalnie leci ponad bramkę!

• Maor Melikson uderza z dalszej odległości na bramkę gości, jednak futbolówka nie znajduje drogi do bramki.

• Dośrodkowanie w pole karne do Cwetana Genkowa, ale Maciej Mielcarz pewnie ubiega napastnika Wisły.

• Broź już na murawie i jest już w stanie kontynuować grę.

• Faulowany przez Gordana Bunozę obrońca Widzewa Łukasz Broź opuścił na chwilę boisko.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak obrońcy wybijają futbolówkę. Kontra widzewiaków, ale chyba za wolno piłkarze beniaminka ligi zwlekali z rozegraniem piłki.

• W polu karnym gości przedzierał się Tomas Jirsak, jednak tylko rzut rożny dla Wisły.

• Prostopadłe podanie na prawą stronę boiska do Dzalamidze, jednak Bunoza umiejętnie blokuje młodego Gruzina. Od bramki Sergei Pareiko.

• Małecki uderza z dystansu w nogi obrońców Widzewa, piłka trafia jeszcze pod nogi Kirm, jednak ten nie zdołał uderzyć futbolówki w stronę bramki.

• Na bramkę Macieja Mielcarza uderzył Andraż Kirm, jednak strzał bardzo nieczysty.

• Za głęboko z rzutu rożnego dośrodkował Dudu i Widzew traci piłkę.

• Długie podanie do Sernasa, ten zagrywa do Brozia. Były reprezentant Polski jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie tylko rzut rożny dla zespołu Czesława Michniewicza.

• Nika Dzalamidze zagrywa piłkę w stronę Darvydasa Sernasa, jednak Litwin bardzo dobrze został przypilnowany przez defensorów Wisły i tylko rzut z autu dla Widzewa.

• Pierwsza składna akcja wiślaków, dośrodkowanie w pole karne, jednak obrońcy Widzewa wyjaśniają sytuację.

• Wisła w czerwono-białych, a Widzew w żółto-czarnych trykotach.

• Zaczynamy! Pierwsi kopnęli piłkę goście.

• Chcę, żebyśmy grali w piłkę, a nie tylko ją kopali

- powiedział przed spotkaniem trener drużyny przyjezdnej, Czesław Michniewicz. Czy tak też będzie i zobaczymy ładny dla oka futbol? Piłkarze już wychodzą na murawę!

• Znamy już składy, w jakich zagrają obie drużyny (panel po lewej stronie). Z kolei w rezerwie gości pozostają: Bartosz Kaniecki, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Riku Riski, Jurijs Žigajevs, Velibor Đurić, Piotr Grzelczak - gospodarzy: Milan Jovanić, Kew Jaliens, Michaił Siwakou, Wojciech Łobodziński, Cezary Wilk, Andrés Ríos i Maciej Żurawski.

• Arbitrem głównym spotkania jest Robert Małek z Zabrza.

• Przypomnijmy, że w poprzedniej serii spotkań obie drużyny pewnie zainkasowały komplet punktów. Wisła pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:1, a Widzew w takim samym stosunku bramkowym wygrał w Łodzi z Koroną Kielce.

• Jesteście z Nami? Jaki wynik typujecie? Zachęcamy do komentowania!

• Przed nami spotkanie, w którym zmierzą się dwie najskuteczniejsze drużyny w lidze. W Krakowie z miejscową Wisłą zmierzy się bowiem łódzki Widzew, który do tej pory zaliczył 26 trafień. Tylko jedną bramkę mniej zdobyli piłkarze trenera Roberta Maaskanta. Tym samym, który zespół strzeli dzisiaj więcej bramek? Początek meczu już za niecałe 15 minut!