1

Widzew Łódź

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

• Wyrównany mecz Wisły z Widzewem zakończony zwycięstwem gospodarzy. Z gry lepsze wrażenie sprawiali łodzianie, ale to Wisła miała więcej sytuacji i groźniejsze okazje, by zdobyć jeszcze jedną bramkę. Jeden błąd obrońców Widzewa okazał się decydujący i dał zwycięstwo gospodarzom.

• ...i Pareiko.

• Chwilę wcześniej żółtymi kartkami ukarani Abbas...

• Koniec meczu! Złoty gol Cwetana Genkowa daje zwycięstwo Wiśle Kraków.

• Awantura pod bramką Wisły. Po strzale Bieniuka piłkę łapał Pareiko, a do wypuszczonej przez niego piłki próbował dojść Abbas. Zawodnik Widzewa starł się z bramkarzem Wisły, po czym obaj panowie w dość ostry sposób wyjaśnili sobie nieporozumienie.

• Po zagraniu Jirsaka na spalonym Dudu Biton.

• Mocny strzał Garguły z rzutu wolnego, piłka odbita od muru wychodzi na rzut rożny.

• Bartkowski faulował Gargułę, żółta kartka dla piłkarza gości.

• O trzy minuty przedłużona druga część meczu.

• Dośrodkowanie Budki z rzutu rożnego, w zamieszaniu w polu karnym Wisły skutecznie interweniował Garguła.

• Budka faulowany przez Małeckiego, sędzia puścił jednak przywilej korzyści. Dośrodkowanie Budki kończy się interwencją Diaza, a sędzia Piasecki wrócił do sytuacji i ukarał Małeckiego żółtą kartką.

• Po strzale Budki piłkę "na raty" łapie Pareiko.

• Zmiana w drużynie Widzewa: Serwaciński zastępuje Oziębałę.

• Z dwunastu metrów niecelnie uderzał Iliew.

• Kontratak Wisły, Wilk puścił Iliewa prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie zawodnika Wisły nie trafia ani do Małeckiego, ani do Bitona.

• Za faul na rywalu ukarany Panka.

• Biton wygrał pojedynek z Abbasem, uciekł w kierunku bramki Widzewa i oddał strzał z 25 metrów. Piłkę łapie Mielcarz.

• Długa wrzutka wiślaków w pole karne Widzewa kończy się skuteczną interwencją obrońcy.

• Niecelne uderzenie Małeckiego z dystansu. Widzew niby prowadzi grę, niby jest przy piłce, ale to Wisła stwarza sobie groźniejsze sytuacje.

• Z dwoma napastnikami Wisła grała zaledwie sześć minut. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Genkow, a jego miejsce zajmuje Łukasz Garguła.

• Oziębała zagrywa do Stępińskiego, a ten strzela lewą nogą obok bramki.

• Gospodarze wyraźnie polują na drugą bramkę. Czy zdołają jeszcze raz pokonać Mielcarza? Mają na to nieco ponad dziesięć minut.

• To musi być bramka! Wilk bardzo dobrze zagrał do Bitona, ten uciekł obrońcom Widzewa i spudłował stojąc oko w oko z Maciejem Mielcarzem. A mógł spytać bramkarza Widzewa, w którym rogu bramki ma umieścić piłkę.

• Dośrodkowanie Małeckiego i niecelny strzał głową Bitona. Izraelczyk chyba podszedł za bardzo pod piłkę, przez co zamiast uderzyć w kierunku bramki, skierował ją w górę.

• I mamy drugą zmianę w zespole Wisły: Biton w miejsce Boguskiego. Niecałe dwadzieścia minut gospodarze zagrają więc z dwójką napastników.

• W zespole Wisły do wejścia na boisko przygotowany jest Biton.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Genkow.

• Mocne zagranie Małeckiego z rzutu wolnego. Wydawało się, że piłka minie bramkę Mielcarza, ale nabrała tak dziwnej rotacji, że bramkarz Widzewa wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

• Małecki zagrywa piłkę w pole karne Widzewa, tam jednak nie było żadnego zawodnika Wisły.

• Panka padł w środku pola po starciu z rywalem, ale bardzo szybko podniósł się z boiska.

• Dośrodkowanie jednego z graczy Widzewa z lewej strony boiska, piłka jednak mija wszystkich zgromadzonych w polu karnym zawodników.

• Piłkarze Wisły przez cały mecz wspierani są głośnym dopingiem przez młodych fanów zespołu. Trzeba przyznać, że wychodzi to całkiem dobrze, bo na stadionie ciągle jest głośno.

• Z dwudziestu metrów niecelnie uderzał Iliew.

• W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Widzew częściej jest przy piłce, próbuje rozgrywać, a Wisła czeka na okazje do kontrataku. Trzeba przyznać, że to gospodarze stworzyli sobie lepsze okazje po przerwie.

• Podanie Stępińskiego do Bruno Pinheiro przechwytuje jeden z obrońców Wisły.

• Dośrodkowanie Budki z rzutu wolnego, strzał głową Bieniuka i piłka w rękach Pareiki. Zbyt lekko uderzał środkowy obrońca Widzewa, takie zagranie nie mogło zagrozić estońskiemu golkiperowi.

• Groźna sytuacja Wisły! Strzał głową Małeckiego trafia w słupek, a następnie piłka odbija się od Mielcarza. Było groźnie pod bramką Widzewa.

• Okazja dla Widzewa, po dośrodkowaniu Dudu głową zagrywał Bruno Pinheiro, ale zamiast strzelać, zgrywał do boku.

• Niebezpieczne zagranie Genkowa, zawodnik Wisły ukarany żółtą kartką.

• Stępiński ambitnie walczył z Wilkiem, ale ugrał jedynie aut dla swojej drużyny.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Paljicia, obrońcy Widzewa jednak nie ryzykują i wybijają piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry bez żadnego zagrożenia pod bramką Mielcarza.

• Dudu natomiast wrócił na boisko i kontynuuje grę.

• Mariusz Stępiński zastępuje na boisku Grzelczaka. Dla szesnastoletniego zawodnika to drugi występ w Esktraklasie, debiutował przed tygodniem, wchodząc w końcówce meczu z Lechem.

• Na murawie leży Dudu, Małecki przerywa grę, wybijając piłkę w aut. Bardzo ostro grają dzisiaj piłkarze obu zespołów.

• Opatrywany poza boiskiem Grzelczak, zawodnik Widzewa chyba nie wróci do gry. Szykuje się trzecia zmiana w tym meczu spowodowana urazem zawodnika.

• dv - dzisiejszy mecz prowadzi sędzia Dawid Piasecki. Marcin Borski prowadził wczorajsze spotkanie Lecha z ŁKS-em i w mojej opinii większych błędów nie popełnił, pomijając sytuację z 50 minuty, gdy chyba próbował włączyć się do gry.

• Niecelne uderzenie Jirsaka z dystansu.

• Powinno być 2:0! Paljić zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Boguski nie zdołał dobrze jej przyjąć , przez co oddał słaby strzał i piłkę złapał Mielcarz.

• Początek drugiej połowy meczu

• Oba zespoły już na murawie, czekamy na gwizdek sędziego Piaseckiego.

• Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• O wyniku spotkania piłkarskiego nie decyduje jednak styl, ale liczba strzelonych bramek. A w tym aspekcie górą jest Wisła i na razie to gospodarze są bliżsi zdobycia trzech punktów w tym wyrównanym spotkaniu. Czy to oznacza już definitywny koniec kryzysu w krakowskim zespole?

• O wyniku do przerwy przesądził jeden błąd defensywy Widzewa. Do piłki nie wyszedł żaden z obrońców, nie interweniował również Maciej Mielcarz, a Genkow uczynił to, co do napastnika należy. Złe zachowanie gości w tej sytuacji przyniosło im spore konsekwencje, a trzeba przyznać że w perspektywie całej pierwszej połowy Widzew był równorzędnym przeciwnikiem dla Wisły.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy Wisła prowadzi 1:0 po bramce Cwetana Genkowa.

• Niedokładne zagranie Panki w kierunku Oziębały, piłkę przejął dobrze ustawiony Lamey.

• O dwie minuty przedłużona pierwsza połowa spotkania.

• Tym razem łodzianie wiedzieli już, jak reagować podczas rzutu rożnego dla Wisły. Z bramki wyszedł Mielcarz i przerzucił piłkę na bok, poza własne pole karne.

• Dośrodkowanie w kierunku Genkowa przechwycone przez Bieniuka.

• Po bramce dla Wisły gra nieco uspokoiła się. Z pewnością jednak to nie koniec emocji w dzisiejszym meczu, bowiem goście nie zrezygnują z prób zniwelowania jednobramkowego prowadzenia rywala.

• Uderzenie Budki z około 25 metrów o centymetry mija bramkę Pareiki.

• Iliew bardzo dobrze odegrał piłkę do Lameya, ale Holender stracił futbolówkę na rzecz rywala. A przy okazji jeszcze faulował Pankę.

• Długa piłka w kierunku Oziębały, tego jednak uprzedza Michael Lamey. Dobra interwencja Holendra.

• Bardzo dobra interwencja Bartkowskiego, obrońca Widzewa dobrze odczytał intencje Patryka Małeckiego.

• Akcja Paljicia lewą stroną zatrzymana przez obrońców.

• Naciskany przez Bieniuka Genkow w dość prosty sposób stracił piłkę, po prostu wychodząc z nią w aut.

• Po podaniu Małeckiego do piłki nie doszedł Genkow. Napastnik Wisły przepychał się z Abbasem, a sytuację wyjaśnił wychodzący z bramki Maciej Mielcarz.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bułgar zachował najwięcej przytomności w polu karnym Widzewa. Do piłki nie skoczył Oziębała, nie uczynił tego Bratkowski, więc Genkow spokojnie mógł skierować ją do siatki. Drugi gol tego zawodnika w obecnych rozgrywkach.

• GOOOL DLA WISŁY!!! Cwetan Genkow wpisuje się na listę strzelców!

• Ależ okazja dla Wisły! Iliew odegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Lameya, ten podał do Boguskiego, a strzał zawodnika gospodarzy świetnie obronił Mielcarz.

• Druga zmiana w tym meczu: Marko Jovanović zastępuje Chaveza. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będzie komu grać.

• Rzut rożny dla Widzewa przyniósł trochę zamieszania pod bramką Pareiki, ale ostatecznie gracze Wisły zdołali wyjaśnić sytuację.

• Okachi powstrzymany przez Chaveza. Środkowy obrońca Wisły ucierpiał w tym starciu, potrzebna jest pomoc masażysty.

• Długa piłka Jirsaka do Iliewa, ale ten nie zdołał dobrze przyjąć piłki , którą pewnie złapał Mielcarz.

• Obrońcy Wisły naciskani przez Okachiego omal nie stracili piłki. Dobre zachowanie młodego zawodnika Widzewa, który tuż po stracie piłki rozpoczął pressing w okolicy pola karnego rywala.

• Pareiko wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę po długim dośrodkowaniu Dudu.

• Strzał Małeckiego z niemal zerowego kąta broni Mielcarz. Rzut rożny dla Wisły nie przynosi większego zagrożenia pod bramką gości.

• Iliew pada w polu karnym po starciu z Panką, sędzia nakazał grać dalej.

• Dośrodkowanie Budki trafia jednak wprost na głowę Chaveza.

• Widzew wywalczył rzut wolny na lewej stronie boiska.

• Brzydki faul Diaza na Grzelczaku, będzie żółta kartka dla Kostarykańczyka.

• Mamy zapowiadaną zmianę: Princewill Okachi na boisku.

• Ben Radhia zniesiony z boiska, a do wejścia szykuje się Okachi.

• Na boisku leży Ben Radhia, zawodnik Widzewa najprawdopodobniej naciągnął mięsień uda podczas próby strzału. Będzie potrzebna zmiana w drużynie Widzewa.

• Pierwszy kwadrans meczu dość wyrównany, może z lekką przewagą gości. Na razie jednak żaden z bramkarzy nie był zmuszony do trudnych interwencji, chociaż oba zespołu stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki.

• Niezła okazja dla Wisły, Buguski próbował dograć piłkę do Iliewa, ale podanie w porę przeciął Panka.

• Strzał Małeckiego kompletnie nieudany. No chyba, że piłkarz gospodarzy chciał trafić w stojącą za bramką trybunę.

• Ben Radhia faulował Wilka, mamy rzut wolny dla Wisły trzydzieści metrów od bramki Mielcarza.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jirsak, piłkę pewnie piąstkował Maciej Mielcarz.

• Kolejny stały fragment gry Widzewa przyniósł zagrożenie pod bramką Wisły. Tym razem jeden z obrońców zablokował strzał Grzelczaka.

• W pole karne Wisły z rzutu wolnego zagrywał Adrian Budka. Mogło być groźnie, ale piłkę przejął jeden z obrońców "Białej Gwiazdy".

• Z dystansu strzelał Wilk. Pomysł niezły, wykonanie już dużo gorsze.

• Wrzutka Jirsaka z rzutu rożnego, ale piłki nie opanował Genkow.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Abbas. Mamy okres przewagi gości w tym meczu.

• Stały fragment gry wykonany przeciętnie, ale chwilę później nieporozumienie Chaveza z Diazem mogło skończyć się źle dla Wisły. Na szczęście dla gospodarzy wszystko skończyło się tylko rzutem rożnym.

• Sędzia dopatrzył się faulu Chaveza na Bruno Pinherio, będzie rzut wolny i niezła okazja dla Widzewa.

• Jirsak próbował zagrać w piłkę w pole karne do któregoś z partnerów, ale na linii podania stało zbyt dużo graczy Widzewa, by pomysł wiślaka został zrealizowany.

• Grzelczak faulował Wilka w środku pola, pierwsze przewinienie w tym meczu.

• Długa piłka Diaza do Genkowa, ten jednak przewraca się, stojąc tyłem do bramki. O faulu nie ma mowy.

• Wisła próbuje ruszyć do ataku, ale rozegranie piłki na prawej stronie boiska kończy się stratą.

• Zaczynamy!

• A na murawie młodzi kibice Wisły, którzy śpiewają hymn swojego klubu. Sympatyczny akcent przed rozpoczęciem spotkania.

• Sędzia Dawid Piasecki wyprowadza oba zespoły na murawę, za chwilę początek meczu.

• Rezerwowi Widzewa to: Kaniecki, Ostrowski, Okachi, Stępiński, Mroziński, Serwaciński i Dybiec.

• Na ławce rezerwowych Wisły obok wspomnianego wcześniej Bitona znajdują się jeszcze: Jovanić, Melikson, Garguła, Jovanović, Bunoza i Kirm.

• To właśnie Biton strzelił bramkę dla Wisły w pierwszym pojedynku obu tych drużyn w tym sezonie. Przypomnijmy, że spotkanie pierwszej kolejki zakończyło się remisem 1:1. Widzew prowadził od 75. minuty po bramce Przemysława Oziębały (dzisiaj w podstawowym składzie), do wyrównania doprowadził Izraelczyk w doliczonym czasie gry.

• Sporą niespodzianką w zestawieniu Wisły jest nieobecność Dudu Bitona w podstawowym składzie, funkcję wysuniętego napastnika pełnił będzie Cwetan Genkow. W składzie Widzewa zabrakło dzisiaj Ugochukwu Ukaha, jego miejsce na środku obrony zajmie zapewne Hachem Abbas.

• Z pewnością gospodarzom nie będzie łatwo, bowiem Widzew w ostatnich spotkaniach udowodnił, że prezentuje się co najmniej nieźle. W minionej kolejce gracze Radosława Mroczkowskiego pokonali Lecha w Poznaniu 1:0, dziś pewnie będą chcieli utrzeć nosa kolejnemu faworytowi. Czy im się uda? Przekonamy się za nieco ponad dwie godziny.

• Czy Wisła ma już kryzys za sobą? To pytanie zadają sobie pewnie wszyscy kibice krakowskiego klubu. Podopieczni Kazimierza Moskala w minionej kolejce pokonali lidera - Śląsk Wrocław - 1:0, w czwartek natomiast "Biała Gwiazda" pokonała Odense w meczu Ligi Europejskiej. Dzisiaj okaże się, czy krakowianie rzeczywiście wracają na właściwe tory.

• Dwadzieścia minut pozostało do rozpoczęcia meczu Wisła Kraków - Widzew Łódź. Relację z tego spotkania poprowadzi dla państwa Wojciech Maćczak.