Wisła Kraków wygrała wysoko na jubileusz Polonii Przemyśl [ZDJĘCIA]

Bartosz Karcz
Przerwę na reprezentację piłkarze Wisły Kraków wykorzystali na krótkie zgrupowanie w Przemyślu. Jego zwieńczeniem był towarzyski mecz z miejscową Polonią. Okazja była wyjątkowa, bo Polonia w tym roku świętuje jubileusz 110-lecia. A że w Przemyślu zawsze było dużo kibiców, sympatyzujących również z „Białą Gwiazdą”, to mieliśmy prawdziwe święto, które goście uczcili wygraną… 8:1.

Polonia na co dzień występuje w IV lidze i różnicę klas było wyraźnie widać w tym spotkaniu. Wiślacy bardzo poważnie potraktowali ten sprawdzian. Wyglądało to tak, jakby niektórzy piłkarze chcieli z całych sił przekonać trenera Macieja Stolarczyka, że to oni zasługują na miejsce w składzie również w lidze.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Chuca, gdy już 11 min posłał piłkę do siatki efektownym strzałem z woleja. Hiszpan kolejnego gola strzelił raptem trzy minuty później, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Davida Niepsuja wykazał się największym sprytem pod bramką Polonii. Na 3:0 podwyższył z kolei Rafał Boguski po indywidualnej akcji.

Po tym golu swoje pięć minut mieli gospodarze, a konkretnie Krystian Kazek, który najpierw wywalczył rzut karny, a następnie go wykorzystał.

Później jednak strzelali już tylko wiślacy. Przed przerwą uczynili to jeszcze Kamil Wojtkowski (płaskim strzałem z pola karnego oraz uderzeniem w górny róg) oraz Krzysztof Drzazga, który wykorzystał rzut karny. Ten ostatni tak do końca zadowolony jednak być nie mógł, bo chwilę po pierwszej jedenastce, przestrzelił kolejną. Posłał piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie na boisku zameldował się Paweł Brożek, który w 59 min zdobył swoją pierwszą bramkę, pewnie wykorzystując rzut karny. „Brozio” postawił również kropkę nad „i”, wykańczając zespołową akcję wiślaków.

Polonia Przemyśl - Wisła Kraków 1:8 (1:6)
Bramki: 0:1 Chuca 11, 0:2 Chuca 14, 0:3 Boguski 21, 1:3 Kazek 27 karny, 1:4 Wojtkowski 31, 1:5 Wojtkowski 35, 1:6 Drzazga 43, 1:7 Brożek 59 karny, 1:8 Brożek 61.
Polonia: Kuźma - Solarz, Kuźniar, P. Broda, Adamski - Kowalski, Kazek, Głuszko, Błahuciak - Piątek, Janas. Grali również: Maciewicz, Cisek, Czuryk, Wanat, J. Broda, Babiarz, Dzidek, Babieczko, Sawczuk, Szpilka, Zańko.
Wisła: Lis - Niepsuj, Wasilewski, Janicki (46 Brożek), Burliga (73 Silva) - Chuca, Boguski, Silva (46 Klemenz), Wojtkowski, Sadlok - Drzazga.
Sędziował: Marcin Kogut (Jarosław). Widzów: 400.