Wisła Kraków wygrywa z Kalwarii Zebrzydowskiej z Jastrzębiem

Bartosz Karcz
Kolejny sparing rozegrali piłkarze Wisły Kraków. Tym razem w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli spadkowicza z I ligi, GKS Jastrzębie i wygrali 3:0.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Trener Jerzy Brzęczek nie wystawił wszystkich piłkarzy. Część z nich oszczędzał, bo odczuwają trudy mocnych treningów w okresie przygotowawczym. Nie było też jeszcze Vullneta Bashy, który w sobotę jechał dopiero z całym dobytkiem samochodem do Polski. Debiut zaliczył Ivan Borna Jelić Balta.

Mecz toczył się w bardzo dobrych warunkach, na świetnie przygotowanej płycie stadionu Kalwarianki. Wisła miała od początku lekką przewagę, ale nie stwarzała zbyt wielu okazji na gole. W 8 min była bliska objęcia prowadzenia, ale po strzale Wiktora Szywacza piłka trafiła w poprzeczkę. Właśnie Szywacz, ale też Bartosz Jaroch stanowili największe zagrożenie dla bramki Jastrzębia w pierwszej połowie, bo to po ich mocnych uderzeniach Wisła była najbliżej gola.

W drugiej połowie na boisko wyszedł mocno przemeblowany skład Wisły, ale dość szybko krakowianie zaczęli strzelać bramki. W 52 min Dor Hugi podał do Piotra Starzyńskiego, a ten huknął z kilkunastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Dziesięć minut później Wisła przeprowadziła akcję w trójkącie Dor Hugi, Wiktor Szywacz, Piotr Starzyński. Całość sfinalizował ten ostatni, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Później obie strony miała jeszcze swoje okazje na gole, a jedyną wykorzystał Enis Fazlagić, który w końcówce płaskim strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania. Kolejny sparing Wisła zagra w środę w Myślenicach, gdy zmierzy się z Hapoelem Beer Szewa.

Wisła Kraków - GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Starzyński 52, 2:0 Starzyński 62, 3:0 Fazlagić 85.
Wisła: Biegański - Jaroch, Mehremić, Łasicki, Wachowiak - Plewka, Jelić Balta - Chmiel, Duda, Młyński - Szywacz. Grali też: Broda, Hugi, Gądek, Hoyo-Kowalski, Niewiadomski, Sobol, Fazlagić, Sałamaj, Skrobański, Starzyński.
GKS: Drazik - Wybraniec, Słodowy, Szkudlarek - Borkała, testowany, Wysiński, Kamiński - Ali, Stanclik, testowany. Grali też: Słowikowski, Moiczek, Klimkiewicz, Szymczak, Jadach, Kaczmarczyk, Passoni, Kozłowski, Pryka, Kawula, Kasperowicz, Fojcik.
Sędziował: Witold Romanowski (Wadowice). Żółte kartki: Kamiński, Klimkiewicz. Widzów: 1000.