Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE. Błaszczykowskiego...

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE. Błaszczykowskiego boli łydka. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2020-11-28 20:00

Wisła Kraków

1

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu! Zagłębie Lubin, mimo że przegrywało od 55. minuty, wywozi ze stadionu Wisły Kraków komplet punktów! Na bramkę Felicio Brown Forbesa odpowiedzieli obrońcy - Lorenco SImić i Kacper Chodyna.

• Dominik Jończy zmienia Łukasza Porębę.

• Szansę miał Patryk Szysz, ale jego strzał zablokował Patryk Plewka!

• Sędzia Sebastian Jarzębak dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• FATALNY błąd Nikoli Kuveljicia, który w banalny sposób traci piłkę po starciu z Dejanem Drażciciem. Z kontrą ruszył Sasa Żivec, który idelnie podaje w pole karne do rozpędzonego Kacpra Chodyny, a ten uderza płasko nie do obrony!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! KACPER CHODYNA!!!

• Sasa Żivec podaje z lewej strony na bliższy słupek do Samuela Mraza, ale że piłka do niego wróciła, to zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Trafia w boczną siatkę!

• Yaw Yeboah schodzi, Aleksander Buksa wchodzi.

• 10 minut do końca regulaminowego czasu gry. Która ze stron pokusi się o komplet punktów?

• Adi Mehremić staranowany przez Patryka Szysza, który za to przewinienie został upomniany żółtą kartką

• Jakub Żubrowski z żółtą kartką.

• .. a Fatos Beciraj zastępuje Felicio Brown Forbesa.

• ...]Chuca zmienia Georgija Żukowa...

• Stefan Savić zmienia Jeana Carlosa Silvę...

• Multum rzutów rożnych w tym meczu dla Wisły, ale po żadnym nie było zagrożenia. Tak jak teraz.

• Atak Wisły lewą stroną przynosi rzut rożny. Zakotłowało się przed bramką Dominika Hładuna, ale ostatecznie udało się oddalić zagrożenie.

• PO dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego z lewego narożnika Lorenco Simić uciekł Michalowi Frydrychowi i uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• Yaw Yeboah z żółtą kartką na koncie.

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! LORENCO SIMIĆ!!!

• ... a za Roka Sirka pojawia się Samuel Mraz.

• Sasa Żivec zmienia Jewgienija Baszkirowa...

• Adi Mehremić wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Kacpra Chodyny.

• Felicio Brown Forbes wycofuje piłkę do... Łukasza Poręby, który zapoczątkował kontrę Zagłębia. Podanie zamiast do Roka Sirka zostało skierowane do... Michala Frydrycha.

• Nieudany atak Zagłębia. Dodatkowo Patryk Szysz faulował.

• Yaw Yeboah strzela prosto w mur.

• Jewgienij Baszkirow fauluje Dawida Szota. Pomocnik Zagłębia powinien uważać - ma na koncie żółtą kartkę. Do bramki gości ok. 25 metrów.

• Po chwili Felicio Brown Forbes znalazł się z piłą w narożniku pola bramkowego. Został zablokowany przez Lubomira Guldana. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Lubinanie wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Dawida Szota, którego uderzenie na korner paruje Dominik Hładun.

• Gospodarze idą za ciosem i wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów.

• Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił. Żółtą kartką upomniany Lorenco Simić. Tym samym czeka go pauza w następnej kolejce.

• Jean Carlos Silva zdołał trącić piłkę do Felicio Brown Forbesa i staranował go Lorenco Simić. Samotny napastnik Wisły pognał ok. 20 metrów, by po ograniu "na zamach" rywala w polu karnym uderzyć nie do obrony!

• GOL DLA WISŁY! FELICIO BROWN FORBES!!!

• Sasa Balić w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Dawida Szota. Aut dla "Miedziowych" na wysokości pola karnego Wisły.

• Dawid Szot fauluje w ofensywie Sasę Balicia. Atak gospodarzy spalił na panewce.

• Dośrodkowanie z lewej strony nie znajduje Felicio Brown Forbesa. Dominik Hładun wznawia grę z "piątki".

• Łukasz Burliga z żółtą kartką.

• W odpowiedzi atak Wisły. Po prostopadłym podaniu w "szesnastkę" ruszył Yaw Yeboah. Tym razem został zastopowany przez obronę Zagłębia.

• To była najlepsza okazja "Miedziowych" do strzelenia bramki! Dejan Drazić podaje w pole karne do Roka Sirka, który szczęśliwie ograł rywala, ale jego strzał paruje Mateusz Lis!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Szału nie było - tak w skrócie można określić to, co działo się w pierwszej połowie. Zero celnych strzałów, chaos, brak dokładności.

Co nas czeka po zmianie stron? Liczymy na emocje i bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Lubin.

• Jean Carlos Silva pada w "szesnastce" rywala, wykorzystując wślizg Kacpra Chodyny. Liczył na rzut karny, jest rzut rożny.

• Kolejny korner Wisły nie przynosi zagrożenia. Dobrze po raz kolejny interweniuje Dominik Hładun.

• Żółtą kartką upomniany Jewgienij Baszkirow.

• Każdy to powie, że Wisła rządzi w Krakowie!

- niesie się po stadionie. Jest ciekawy akcent przed Derbami, które będą w następnej kolejce. Ale najpierw trzeba zapunktować z Zagłębiem.

• Jean Carlos w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa na 5. metr... do nikogo.

• A teraz Kacper Chodyna urwał się skrzydłem w okolice pola karnego Wisły i zagrywa na dalszy słupek do Dejana Drazicia. Jego strzał został zablokowany - jego zdaniem - ręką jednego z Wiślaków. Sędzia nakazał grać dalej.

• Lorenco Simić podłączył się do przodu i zagrywa do Roka Sirka. Piłkę wybija obrona Wisły pod nogi Patryka Szysza, który uderza wysoko nad bramką.

• Nie wyszło z prawej, to Zagłębie zaatakowało lewą stroną. Wrzucał Sasa Balić, skutecznie interweniuje Adi Mehremić.

• Patryk Szysz próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie pozwolił mu na to Łukasz Burliga, ale zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

Dośrodkowanie poszkodowanego przelatuje wysoko nad polem karnym "Białej Gwiazdy".

• ... i po krótkim rozegraniu piłka lecia w stronę bramki Zagłębia. Dobrze spisuje się jednak obrona "Miedziowych".

• I kolejny korner dla Wisły. Yaw Ywboah ustawia piłkę...

• Dawid Szot podłączył się do akcji ofensywnej, by dośrodkować na bliższy słupek niemal z linii końcowej. Lubomir Guldan wyjaśnia sytuację.

• Piłkarze Martina Seveli bez problemu wyszli spod pressingu przed własną "szesnastką" i przenieśli grę na połowę Wisły. Sasa Balić wrzuca ze skrzydła w pole karne, gdzie jednak górowali gospodarze.

• Seria rzutów rożnych nie przynosi zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

• Po kolejnej interwencji Jakuba Żubrowskiego gospodarze mają rzut rożny.

• Jean Carlos Silva w roli lewoskrzydłowego próbował przedrzeć się w okolice "szesnastki" gości. Skutecznie w defensywie popracował Jakub Żubrowski, który wyłuskał piłkę.

• Ciut za mocne podanie Łukasza Poręby w pole karne. Do piłki wystartował Rok Sirk, ale skutecznie przyblokował go Adi Mehremić.

• Atak piłkarzy Martinsa Seveli przynosi rzut rożny. Wrzucał Jakub Żubrowski, ale piłka najpierw przekroczyła linię końcową, a potem poleciała na dalszy słupek.

• Rzut rożny dla Wisły z lewej strony. Najpierw Dominik Hładun pewnie piąstkuje, a po chwili łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu.

• Strata Wiślaków w ofensywie zapoczątkowała kontrę "Miedziowych". Ta została zastopowana przed linią środkową.

• Jewgienij Baszkirow przenosi ciężar gry ze środka na prawą stronę do rozpędzonego Kacpra Chodyny. Ten nie zdążył dobiec do zbyt mocnego podania.

• Pierwszą połowę czas zacząć!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci Diego Armando Maradony.

• Łukasz Burliga i Lubomir Guldan przy arbitrze głównym. Rzut monetą...

• Z głośników niesie się "Conquest of Paradise" Vangelisa i obie drużyny wycodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Bilans meczów Wisły Kraków na swoim stadionie w tym sezonie: 4 mecze, 1 wygrana, 3 porażki, bilans bramek - 5:9. W tej klasyfikacji ostatnie miejsce w tabeli.

Bilans meczów Zagłębia Lubin na wyjeździe w tym sezonie: 4 mecze, 1 wygrana, 3 porażki, bilans bramek - 4:6. W tej klasyfikacji 14. miejsce w tabeli.

• Skład "Miedziowych"

Rezerwowi: Konrad Forenc - Soren Reese, Sasa Żivec, Samuel Mraz, Jakub Bednarczyk, Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Mateusz Bartolewski.

• Po 10 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Piłkarze Artura Skowronka mają zaledwie punkt przewagi nad Wisłą Płock, Stalą Mielec i Podbeskidziem, a nad zamykającym stawkę Piastem - dwa.

Z kolei lubinianie, którzy zgromadzili 15 punktów, zajmują 7. lokatę. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli awansować na czwarte miejsce ze stratą 2 "oczek" do będącego na najniższym stopniu podium Górnika Zabrze.

• Skład "Białej Gwiazdy"

Rezerwowi: Michał Buchalik - Vullnet Basha, Rafał Boguski, Fatos Beciraj, Daniel Hoyo-Kowalski, Chuca, Dawid Abramowicz, Aleksander Buksa, Stefan Savić.

• Spotkanie poprowadzi Sebastian Jarzębak, a relacjonować będzie Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Ostatnim dzisiejszym meczem będzie starcie Wisły Kraków z Zagłębiem! Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania, które rozpocznie się za 25 minut!

Wisła Kraków - Zagłębie LIVE! Błaszczykowskiego boli łydka

Wisła Kraków - Zagłębie LIVE! Błaszczykowskiego boli łydka ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE. Trener Artur Skowronek niechętnie dzieli się wiedzą o stanie kadry. Tym razem jednak zrobił wyjątek i potwierdził, że Jakub Błaszczykowski nie zagra z powodu kontuzji. Jak drużyna wypadnie bez kapitana? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin ONLINE

W tym sezonie Błaszczykowski rozegrał 6 z 10 ligowych meczów. Tylko w 1 wytrzymał w pełnym wymiarze czasowym, a w 3 wchodził z ławki rezerwowych. "Odzywa" się ten sam problem - z łydką.

Błaszczykowski dziś odpuszcza mecz z Zagłębiem, by spróbować być gotowym na derby z Cracovią. Wisła zagra jeszcze bez jednego zawodnika, Macieja Sadloka, który jest zakażony koronawirusem. Pozostali gracze są zdrowi i palą się do gry.

Wisła ostatnio zawodzi. W trzech meczach ugrała jedynie remis z Rakowem Częstochowa (0:0). Zagłębie radzi sobie podobnie, bo w czterech ostatnich meczach ugrało tylko po remisie ze Stalą Mielec (2:2) i Lechią Gdańsk (1:1).

To bardzo intensywny czas dla Zagłębia. Zespół "Miedziowych" w przeciągu tygodnia rozgrywa bowiem trzy mecze - ten z Wisłą jest ostatni.

Czy Artur Skowronek musi obawiać się o posadę w Wiśle? - To nie jest tak, że o niczym nie wiem. Po meczu z Wisłą Płock można było wiele usłyszeć. Jestem jednak facetem, który myśli tylko o jednym - rób to, na co masz wpływ. A wpływ mam na to, jak zespół będzie w sobotę wyglądał personalnie i jak chcemy zagrać taktycznie - podkreśla szkoleniowiec.

Oglądaj mecz Wisła - Zagłębie w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Stal - Jagiellonia:
Wisła: Błaszczykowski, Sadlok
Zagłębie: Oko, Pakulski, Sypek

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Wisła 3:1 (Ekstraklasa, 14.07.2020)
Wisła - Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 16.02.2020)

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Komentują Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00.