Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Beniaminek zaskoczy przy Reymonta?

Wisła Kraków

2

Zagłębie Sosnowiec

2

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie Sosnowiec wywozi punkt z Krakowa po remisie z Wisłą!

• Mello na sekundy za bohatera Zagłębia, Alexandre Cristovao.

• Gospodarze zamknęli rywala przed jego polem karnym.

• Dejan Vokić na ostatnie minuty wchodzi w miejsce Adama Banasiaka.

• Martin Kostal mógł zostać bohaterem "Białej Gwiazdy"! Uderza z woleja w środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Zagłębia!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z lewej strony. Piłkę spokojnie łapie Dawid Kudła.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Kapitalna odpowiedź przyjezdnych. Po akcji prawą stroną Michael Heinloth centruje na bliższy słupek do Angolczyka, który główką z kilku metrów pokonuje Mateusza Lisa!

• DUBLET ALEXANDRE CRISTOVAO!!!

• Junior Torunarigha na murawie. Za Żarko Udovocicia.

• Zoran Arsenić zmienia Dawida Korta.

• Piotr Polczak nie będzie miło wspominać tego spotkania. Nie dość, że miał "udział" przy dwóch bramkach dla Wisły, to jeszcze ucierpiał teraz w starciu ze Zdenkiem Ondraskiem.

• Koronkowa akcja piłkarzy Macieja Stolarczyka daje Wiśle prowadzenie! Martin Kostal podaje z lewej strony do stojącego przy linii 16. metra Rafała Boguskiego. Ten niemal od razu "wypuszcza" w bój Hesusa Imaza, który po zgubieniu Piotra Polczaka uderza niemal z zerowego kąta pod ladę!

• WISŁA ZNOWU NA PROWADZENIU! JESUS IMAZ!!!

• Dawid Kudła łapie piłkę po przypadkowym trąceniu wślizgiem przez Arkadiusza Jędrycha. Koniec końców ta interwencja "odcięła" Jesusa Imaza od podania kilka metrów przed bramką gości.

• Konrad Wrzesiński wystartował do bardzo dobrego prostopadłego podania Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowego Zagłębia uprzedził Mateusz Lis zdecydowanym wyjściem.

• 11 243 widzów na stadionie. W poniedziałek o tej porze to bardzo dobry wynik.

• Korner nie przynosi zagrożenia. Ostatecznie gospodarze z "piątki".

• Mateusz Lis mógł zapisać sobie utratę bramki na swoje konto! Wypuszcza piłkę przed bramką i niewiele brakowało, by Konrad Wrzesiński na wślizgu skierował ją do siatki!

• Angolczyk przejmuje piłkę w polu karnym gospodarzy po podaniu Szymona Pawłowskiego. Jego strzał w ostatniej blokuje Marcin Wasilewski, który dosłownie kilkanaście sekund wcześniej wrócił do gry.

• Przerwa w grze. Marcin Wasilewski ucierpiał w starciu z Alexandre Cristovao. Na moment opuszcza plac gry, ale wkrótce na nie wróci.

• Za Kamila Wojtkowskiego na murawie melduje się Jesus Imaz.

• Przewinienie Zdenka Ondraska w ofensywie na Piotrze Polczaku.

• Adam Banasiak uderza z dystansu do "koszyczka" bramkarza Wisły. A po chwili Konrad Wrzesiński posyła piłkę metr nad poprzeczką.

• Anemiczny strzał Żarko Udovicicia z kilkunastu metrów nie mógł zaskoczyć Mateusza Lisa. Tym bardziej, że piłka leciała wprost w niego i sam środek bramki.

• Strata "Białej Gwiazdy" w środku pola zapoczątkowała groźną kontrę. Jednak Konrad Wrzesiński był na spalonym.

• Zdenek Ondrasek zmienia Pawła Brożka. Schodziłby w zupełnie innym nastroju, gdyby wykorzystał kapitalną okazję...

• Paweł Brożek marnuje "setkę"! Dostaje świetne podanie od Kamila Wojtkowskiego i w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą strzela wprost w bramkarza Zagłębia!

• 8/4 Strzały/strzały celne 11/2

• Słupek ratuje Mateusza Lisa po strzale Adama Banasiaka z dystansu!

• "Biała Gwiazda" rzuciła się do ataku. Wywalczyła rzut rożny, po którym Marcin Wasilewski uderza głową nad bramką Dawida Kudły.

• Zabójcza kontra gości. Szymon Pawłowski podaje na prawą stronę pola karnego do Angolczyka, który uderza po dalszym rogu. Piłka odbija się od nogi Macieja Sadloka i wpada do siatki!

• Piękny jubileusz

• ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! ALEXANDRE CRISTOVAO!!!

• Wiślacy wybijają przed pole karne na nogę Szymona Pawłowskiego. Ten wrzuca miękko do nikogo.

• Kolejna próba Adama Banasiaka z dystansu, tym razem z gry. Powalił rywala i piłka poszybowała za linię końcową.

• Szymon Pawłowski składał się do strzału, a tymczasem kropnął Adam Banasiak. Gdyby piłka poleciała w bramkę, to rozerwałby siatkę. A tak, o mały włos, mało nie "uszkodził" jednego z chłopców od podawania piłek!

• Alexandre Cristovao faulowany ok. 25 metrów od bramki przez Marcina Wasilewskiego. Angolczyk trochę ucierpiał w tym starciu.

• Vullnet Basha chciał podać w pole karne w stylu Andresa Iniesty. W to zagranie włożył jednak zdecydowanie za dużo siły. Od bramki grę wznawia Dawid Kudła.

• "Biała Gwiazda" zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu kończącym 13. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, w którym Wisła prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po bramce Dawida Korta z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Sporo i długo będzie się mówiło o sytuacji poprzedzającej tę bramkę - a mianowicie rzekomym faulu Piotra Polczaka na Pawle Brożku (pierwotnie nie było rzutu karnego, a żółta kartka dla napastnika Wisły).

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

• Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał. Ale jak napisał Joseph Heller w "Paragrafie 22":

Nic nie można wiedzieć na pewno. Nawet tego, że nic nie można wiedzieć na pewno

Obie strony były nastawione na grę do przodu i co pewien czas było groźnie pod bramkami Mateusza Lisa i Dawida Kudły. Wisła i Zagłębie miały po jednej bardzo dobrej okazji, ale bramkarze są świetnie dysponowani. Aż tu w ostatniej akcji pierwszej połowy, niemal w doliczonym czasie gry, sędzia po wideoweryfikacji VAR podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Kort.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków, po bramce Dawida Korta z rzutu karnego w doliczonym czasie gry (i po wideoweryfikacji VAR) prowadzi z dobrze spisującym się Zagłębiem Sosnowiec!

• +3' DAWID KORT NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko bliżej prawego słupka, Dawid Kudła rzucił się w stronę drugiego

• +3' A jednak! Żółta kartka dla Pawła Brożka anulowana i karny dla gospodarzy!

• +1' Tomasz Kwiatkowski korzysta jednak z wideoweryfikacji!

• Żarko Udovicić nie może uwierzyć, jak to nie wpadło! Przejmuje piłkę na 13. metrze po rajdzie i podaniu Szymona Pawłowskiego, ale strzela "tam, skąd przyszła" zbyt dosłownie!

• Strzał Kamila Wojtkowskiego, po rykoszecie, przelatuje nad bramką gości.
    Ostro bita piłka przez Wiślaka na dalszy słupek, skąd z dwóch metrów Marcin Wasilewski uderza obok bramki!

• Rafał Pietrzak uderzył z ok. 25 metrów prawą nogą, jakby od niechcenia. Piłka wyślizgnęła się Dawidowi Kudle z "koszyczka" i odbija się od lewego słupka!

• I Kamil Wojtkowski zagrywa wzdłuż bramki do kogokolwiek. Pawłowi Brożkowi brakowało ok. pół metra, by na wślizgu skierować ją do pustej bramki.

• Maciej Sadlok niespodziewanie zapuścił się do przodu. Sam był zdziwiony, jak łatwo przebiegł z piłką środkiem blisko 20 metrów, przez co podaje niedokładnie do Pawła Brożka.

• Akcja "Bądź widoczny w nocy" przeniosła się z dróg na stadiony

• A teraz Dawid Kudła pokazał, że jest dobrze przygotowany do meczu! Najpierw broni strzał Kamila Wojtkowskiego z pola karnego, a po chwili na raty łapie po atomowym uderzeniu Vullneta Bashy z ok. 30 metrów!

• Mateusz Lis ratuje Wisłę przed utratą gola! Fenomenalną paradą odbija piłkę po strzale Konrada Wrzesińskiego w sytuacji sam na sam!

• To było starcie tytanów - Alexandre Cristovao z Marcinem Wasilewskim. Groźnie to wyglądało, ale ci nawet nie musieli się otrzepywać z kurzu.

Złe dośrodkowanie, a dokładniej anemiczne, Patrika Mraza z rzutu wolnego. Piłka ledwie poleciała kilka metrów do linii "szesnastki".

• Kolejny spalony, tym razem Pawła brożka.

• Jakub Bartkowski ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, lecz jego rajd przerywa gwizdek sędziego. W przyjmowaniu piłki pomagał sobie nieprzepisowo ręką.

• Rafał Boguski ładnie wystartował w "szesnastkę", co prostopadłym podaniem chciał wykorzystać Kamil Wojtkowski. Połapał się w tym Arkadiusz Jędrych.

Po chwili Rafał Boguski dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Konrad Wrzesiński urwał się prawą stroną i niemal z linii końcowej, w polu karnym, podaje w stylu Łukasza Piszczka... do nikogo.

• 58% Posiadanie piłki 42%

• Ajjj Kamil Wojtkowski szczęśliwie przedarł się prawą stroną i zbyt pochopnie podaje w pole karne do Pawła Brożka. Na linii stanął jednak Piotr Polczak, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Po chwili Adam Banasiak uderza z 8 metrów! Po rykoszecie piłka w nieznacznej odległości mija bramkę Mateusza Lisa!

• I teraz kontra drugiej strony! Konrad Wrzesiński w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko przed bramkę do Alexandre Cristovao, ale w ostatniej chwili uprzedził go Marcin Wasilewski.

• Złe rozegranie zapoczątkowało kontrę Wisły. Martin Kostal zagrywa w pole karne, ale piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

• Alexandre Cristovao wywalczył rzut rożny z prawej strony.

• Świetne diagonalne zagrania Marcina Wasilewskiego do Rafała Pietrzaka. Ten głową zgrywa do Dawida Korta i dostaje podanie zwrotne. Nie poradził sobie na skrzydle z Michaelem Heinlothem.

• Nie szło prawą stroną i środkiem, to goście zaatakowali lewą flanką. Zyskali korner i piłkę w narożniku ustawia Szymon Pawłowski. Arkadiusz Jędrych uderza daleko od bramki Mateusza Lisa.

• Ależ teraz huknął z dystansu Szymon Pawłowski! Posłał piłkę nieznacznie obok prawego spojenia!

• W odpowiedzi Szymon Pawłowski zagrywa szeroko na prawą stronę do Michaela Heinlotha. Ten podciągnął kilka metrów, po czym zagrywa płasko na bliższy słupek do Adama Banasiaka. Nie zdołał oddać strzału.

• Zakotłowało się pod bramką Dawida Kudły. Ostro bita piłka z rzutu wolnego przez Rafała Pietrzaka i Kamilowi Wojtkowskiemu brakowało centymetrów, by "dzióbnąć" ją w stronę bramki. Tę jednak w narożniku pola bramkowego zagarnął Dawid Kort, ale strzał został zablokowany. Na uwolnienie wybija Piotr Polczak.

• Za to ten stały fragment gry jest po drugiej strony. Powalony Kamil Wojtkowski.

• Szymon Pawłowski nie podnosi się z murawy ok. 20 metrów od bramki Mateusza Lisa. Domagał się rzutu wolnego, ale bezskutecznie.

• Mateusz Lis łapie piłkę po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha z prawej strony.

• Alexandre Cristovao przegrywa pojedynek jeden na jeden z Rafałem Pietrzakiem na prawej stronie, ale Zagłębie wznawia grę z autu na wysokości "szesnastki" "Białej Gwiazdy". Poradzili sobie piłkarze Macieja Stolarczyka.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają grający na czarno goście!

• !Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Ostatnio obie drużyny spotkały się towarzysko 7 lipca 2017 r. Wówczas górą było Zagłębie, które wygrało 4:1. Gole dla sosnowiczan strzelali Nawotka, Christovao (dwukrotnie) i Mikita, a honorowe trafienie dla Wisły było dziełem Carlitosa.

Jak będzie dzisiaj na Reymonta?

• Przyda się wsparcie

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W przypadku wygranej "Biała Gwiazda" może wskoczyć na podium. Liderem jest Lechia (25 punktów), druga Jagiellonia ma "oczko" straty do gdańszczan, a trzecia jest Legia (23 punkty).

Z kolei goście są obecni czerwoną latarnią. Zgromadzili zaledwie 10 "oczek", ale do Miedzi, Górnika Zabrze i Wisły Płock traci 2 punkty, a 12. Cracovii - trzy.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdjić - Junior Torunarigha, Adam Kokoszka, Dejan Vikić, Mateusz Cichocki, Mello, Nuno Malheiro.

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Zoran Arsenić, Jesus Imaz, Zdenek Ondrasek, Matej Palcić, Patryk Plewka, Jakub Bartosz.

• Na zakończenie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy zaglądamy do Krakowa, gdzie za 20 minut Wisła zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec!

Bartosz Głąb

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Polska Press

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. W ostatnim spotkaniu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy wracająca do dobrej formy Wisła Kraków podejmie ostatni zespół tabeli - Zagłębie Sosnowiec. Faworytem potyczki są gospodarze, ale beniaminek z pewnością nie podda się bez walki. Zwłaszcza, że przed tygodniem po długiej przerwie w końcu odniósł zwycięstwo. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

"Biała Gwiazda" po kilku słabszych spotkaniach wraca na właściwe tory. Krakowianie zanotowali korzystne wyniki w dwóch bardzo ważnych dla spotkaniach. Najpierw w derbach pokonali na wyjeździe Cracovię, a następnie zremisowali przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa.
Wartościowy był szczególnie ten drugi rezultat, gdyż wiślacy do przerwy przegrywali z Legią 0:2 i nie stwarzali sobie praktycznie żadnych bramkowych okazji. W drugiej połowie nieoczekiwanie zdobyli trzy bramki i to oni mogli to spotkanie nawet wygrać. Ostatecznie w końcówce Carlitos strzelił swojego drugiego gola i w Warszawie padł remis.

- Dla nas po takim meczu, jak w Warszawie, będzie to zupełnie inne, trudniejsze spotkanie. Zagłębie ma ciekawych zawodników, takich jak: Sanogo, Wrzesiński. Bardzo dobrze w zespół wkomponował się Pawłowski. Spodziewam się trudnego spotkania. Liczę też na naszych kibiców, którzy nas wspierają i mimo że mecz jest w poniedziałek przyjdą licznie na stadion - przyznaje Maciej Stolarczyk, trener Wisły.

Zagłębie radzi sobie zdecydowanie gorzej niż krakowianie. Po zwycięstwach Górnika i Cracovii w ostatni weekend zespół z Sosnowca spadł na ostatnie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Zagłębie ma na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa, w tym jedno odniesione tydzień temu z innym beniaminkiem, Miedzią Legnica. Drużyna z Sosnowca mimo że potrafi strzelać bramki, to traci ich jeszcze więcej, przez co rzadko wygrywa. Dzisiejsza konfrontacja przy Reymonta zapowiada się jako jedna z najtrudniejszych pojedynków w tym sezonie dla Zagłębia.

Ostatni raz oba zespoły w oficjalnym meczu mierzyły się dwa lata temu w Sosnowcu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Tamto spotkanie miało niesamowity przebieg. W podstawowym czasu gry był remis 3:3, a w dogrywce Wisła zdobyła zwycięską bramkę. Wtedy bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobywali Adam Mójta, Krzysztof Drzazga, Denis Popović i samobójczą Tomasz Nowak. Dla Zagłębia trafiali natomiast Żarko Udovicić, Sebastian Dudek i Tin Matić. Wisła w tamtym sezonie zakończyła rozgrywki Pucharu Polski na ćwierćfinale, przegrywając w dwumeczu z Lechem Poznań.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec?

NIE ZAGRAJĄ
Wisła Kraków: Halilović, Kolar (kontuzje);

Zagłębie Sosnowiec: Nowak, Pribula (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Arsenić - Kostal, Kort, Imaz, Basha, Boguski - Ondrasek;

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Mraz, Polczak, Jędrych, Heinloth - Udovicić, Banasiak, Pawłowski, Milewski, Wrzesiński - Sanogo.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
WISŁA KRAKÓW
Legia Warszawa - Wisła Kraków 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Wisła Kraków 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 k. 4:5 (1/32 Pucharu Polski)
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 0:0 k. 5:3 (1/32 Pucharu Polski)
Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec od 17:55 przeprowadzi Eurosport HD. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:30. Relacja LIVE w GOL24.

18:00 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec Eurosport 1

Co wiesz o Jerzym Brzęczku i jego kadrze? Rozwiąż QUIZ!