Wisła Płock

1

Arka Gdynia

1

• Bardzo ważny mecz w Płocku zakończył się ostatecznie remisem, który do końca nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów, ale zdecydowanie bardziej cieszy się z niego Arka. Gospodarze wyszli na prowadzenie na samym początku drugiej połowy - akcję prawą stroną przeprowadził rezerwowy Ivan Stevanović, a Oskar Zawada z bliska wpakował piłkę do siatki. Wydawało się, że Wisła zgarnie trzy punkty, ale w samej końcówce po dośrodkowaniu Gorana Cvijanovicia wyrównał Frederik Helstrup. Obie drużyny nie przybliżyły się zbytnio do utrzymania, choć wiele zależy też od niedzielnego meczu Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem Wrocław. To już wszystko, jeśli chodzi o to spotkanie, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła remisuje z Arką 1:1!

• Żółtą kartką ukarany siedzący już na ławce Michał Nalepa.

• Goran Cvijanović dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, tam najwyżej wyskoczył Frederik Helstrup i głową skierował piłkę w samo okienko. Wszystko wskazuje na to, że Arka wywiezie z Płocka punkt!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! FREDERIK HELSTRUP!

• Do Sochy doskoczył Damian Rasak. Gracz Wisły z żółtą kartką.

• Grzegorz Kuświk faulował Sochę. Będzie rzut wolny da Arki.

• Arka za wszelką cenę stara się wyrównać. Uryga wybił piłkę na rzut rożny.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Dośrodkował z prawej strony Zbozień, po wybiciu piłki przez gracza Wisły futbolówka spadła na nogę Adama Dancha, ten uderzył z powietrza, ale Żynel przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Dobra akcja Wisły prawą stroną, ale na spalonym był Stevanović.

• Mocne uderzenie z dystansu Ariela Borysiuka. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Arce. Opuścił boisko Marko Vejinović, pojawił się na nim Goran Cvijanović.

• Po dośrodkowaniu Furmana główkował Grzegorz Kuświk. Piłka odbiła się od Helstrupa, mamy jeszcze jeden korner.

• Fatalnie podawał jeden z graczy Arki, Dominik Furman przejął piłkę i uderzył sprzed pola karnego, lecz jego strzał świetnie obronił Steinbors, wybijając piłkę na rzut rożny!

• Oskar Zawada powoli opuszcza boisko. Za niego Grzegorz Kuświk.

• Leżą na boisku Dominik Furman i Oskar Zawada. Pierwszy został kopnięty przez rywala, drugi ma problemu kondycyjne.

• Uderzenie Stevanovicia z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę Arki.

• Damian Zbozień faulem powstrzymuje biegnącego z kontrą Angela Farcię. Gracz Arki z żółtą kartką.

• Nieudane zagranie Zarandii w kierunku Deji. Piłka wyszła za linię końcową.

• Alan Uryga faulem zatrzymał Zarandię. Obrońca Wisły z żółtą kartką.

• Uderzenie Furmana sprzed pola karnego blokuje Danch.

• 5.011 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Płocku.

• Zmiana także w Arce. Schodzi Michał Nalepa, wchodzi Mateusz Młyński.

• Leszek Ojrzyński chce przede wszystkim bronić korzystnego wyniku. Zdejmuje z boiska, Giorgiego Merebaszwiliego, wprowadza Ariela Borysiuka.

• Kompletnie nieudany strzał Nalepy. Bramka musiałaby być trzy razy wyższa, aby ten miał szansę trafić do siatki.

• Zawada przechwycił piłkę na połowie boiska i świetnie zagrał do Stevanovicia, lecz ten nie zdołała oddać czystego strzału.

• Arka w ostatnich minutach częściej utrzymuje się przy piłce. Nie przekłada się to jednak na zagrożenie pod bramką Żynela - wręcz przeciwnie, dużo konkretniejsza jest Wisła.

• Kolejna dobra akcja Stevanovicia prawą stroną i minięcie Sochy. Piłkę po dośrodkowaniu wybił na rzut rożny Adam Danch.

• Bardzo nieudany strzał Vejinovicia z dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Socha starał się uderzyć sprzed pola karnego, lecz zablokował go Furman.

• Łasicki nie zdołał nabić piłką Aankoura. Od bramki wznowi grę Steinbors.

• Kolejna dwójkowa akcja Stevanovicia i Zawady, tym razem nie przyniosła jednak skutku. Źle podawał bowiem ten drugi.

• Zarandia jest na razie bardzo aktywny. Akcja Gruzina prawą stroną, Rasak wybija piłkę na rzut rożny.

• Zarandia zdecydował się na uderzenie z dystansu. Spokojnie złapał piłkę Żynel.

• Angel Garcia faulował Zarandię. Hiszpan z żółtą kartką.

• Okazja na kontrę dla Wisły. Furman dograł piłkę do Zawady, ale ten nieudanie dryblował i stracił futbolówkę.

• Pierwsza zmiana w zespole Arki. Schodzi Marcus da Silva. zastępuje go Luka Zarandia.

• Michał Janota zdecydował się na zaskakujący strzał z rzutu wolnego. Bez żadnych problemów złapał piłkę Żynel.

• Angel Garcia faulował Nalepę. Będzie okazja dla Arki z rzutu wolnego.

• Frederik Helstrup przerzucił piłkę na prawą stronę do Markusa da Silvy, lecz ten nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego. Od bramki wznowi grę Żynel.

• McGing starał się dograć do Zawady, ale piłka odbiła się od dwóch graczy Arki i wyszła na rzut rożny.

• Ma nosa Leszek Ojrzyński, świetnie zaczyna drugą połowę Wisła Płock! Znakomicie po prawej stronie boiska zachował się Ivan Stevanović, który zakręcił Sochą, dośrodkował w pole karne, a Oskar Zawada z bliska wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! OSKAR ZAWADA!

• W przerwie mieliśmy zmianę w zespole Wisły. Nie wrócił na boisko Ricardinho, wszedł za to Ivan Stevanović.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Mecz w Płocku na razie mocno rozczarowuje. Arka dobrze zaczęła, dwie okazje na gola miał Michał Nalepa, ale najpierw na posterunku był Bartłomiej Żynel, a potem gracz gości fatalnie spudłował. Okazało się, że uderzenie z trzeciej minuty było jedynym celnym strzałem z całej pierwszej połowy. Wisła częściej była przy piłce w końcówce pierwszej części meczu, a po uderzeniu Dominika Furmana do celu brakło niewiele. Czy w drugiej połowie zobaczymy gole? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

• Arka wychodziła z kontrą, lecz Janocie brakło prędkości i doskoczyło do niego dwóch rywali. Aut dla gospodarzy.

• Marcus da Silva wpadł w Furmana. Zasłużona żółta kartka dla zawodnika Arki.

• Furman bardzo blisko gola z rzutu wolnego! Kapitan Wisły Płock mocno uderzył ze stojącej piłki, ale futbolówka przeszła tuż obok słupka!

• Furman faulowany przez Vejinovicia przed polem karnym Arki. Będzie niezła okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Zawada. Piłka przeszła obok bramki.

• Wyszła z piłką Wisła, a Szwoch po akcji prawą stroną wywalczył rzut rożny.

• Deja zagrał do Marcusa da Silvy, ten obsłużył Janotę, lecz akcję Arki prawą stroną świetnym wślizgiem przerwał Rasak.

• Nieudana akcja Damiana Rasaka prawą stroną. Przy graczu Wisły znalazło się dwóch rywali, a piłka opuściła boisko.

• Żynel wyszedł daleko przed własną bramkę i wybił piłkę głową. Janota próbował wykorzystać ten fakt i uderzyć z powietrza, lecz nie trafił czysto w futbolówkę.

• Nalepa zagrał do Marcusa da Silvy, lecz ten wyszedł z piłką poza linię końcową.

• Furman dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, głową zdołał uderzyć Uryga, lecz ten strzał był dość lekki i niecelny.

• Ryzykowne zagranie Vejinovicia przyniosło zamieszanie pod bramką Arki. Szwoch nie zdołał jednak wywalczyć choćby rzutu rożnego.

• Janota piętą zagrał na lewej stronie do Nabila Aankoura. Ten został zablokowany. Po chwili podobnie było z Vejinoviciem, Arka ma jeszcze rzut rożny.

• Akcja Wisły spaliła na panewce, bo kompletnie nieudane podanie zaliczył Ricardinho.

• Przewrócił się w polu karnym Vejinović, w szesnastce Wisły mieliśmy spore zamieszanie, ale nie było ani rzutu karnego, ani strzału na bramkę Bartłomieja Żynela.

• Giorgi Merebaszwili zdołał się przedrzeć lewą stroną boiska i dośrodkować w pole karne. Tam przejął jednak piłkę obrońca Arki.

• Arka mogła wyprowadzić kontrę po rzucie wolnym dla gospodarzy, ale Janota zbyt mocno zagrywał do Nalepy i przejął piłkę Furman.

• Pierwszy raz groźniej zrobiło się pod bramką Arki. Dobrze z prawej strony dośrodkowywał McGing, sporo miejsca w polu karnym miał Oskar Zawada, lecz piłka po jego strzale głową przeleciała obok bramki.

• Adam Deja chciał zagrać w kierunku Nalepy, ale ten był na wyraźnym spalonym i nawet nie próbował dojść do piłki.

• Kompletnie nieudane zagranie Dominika Furmana z rzutu wolnego, znów wznowi grę bramkarz Arki.

• Zbyt mocne podanie w kierunku Jake'a McGinga. Spokojnie łapie piłkę Pavels Steinbors.

• Marcus da Silva dobrze zgrał piłkę w pole karne do Nalepy, lecz ten nie zdołał minąć Alana Urygi.

• Na razie sporą przewagę ma Arka. Teraz w środku pola faulowany był Marcus da Silva.

• Marko Vejinović przejął piłkę przed polem karnym Wisły, potem próbował dryblować, ale w szesnastce kompletnie się pogubił.

• Jeszcze jedna akcja Arki prawą stroną i wyłożenie piłki do Nalepy, ten miał sporo miejsca w polu karnym, lecz fatalnie spudłował!

• Pressing Arki przyniósł skutek - goście przejęli futbolówkę na prawej stronie, dostał ją Michał Nalepa i uderzył sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował Bartłomiej Żynel, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Tadeusza Sochy z lewej strony boiska. Piłka wyszła poza murawę.

• Od środka zaczęli piłkarze Arki. Goście w żółtych strojach, Wisła na niebiesko-biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Mariusz Złotek, Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W sezonie zasadniczym mecze obu drużyn przyniosły sporo bramek. Lepsze wspomnienia z Płocka ma Arka, która zwyciężyła na stadionie Wisły 3:1. W Gdyni padł natomiast remis 3:3. Pozostaje mieć nadzieję, że równie ciekawie będzie dzisiaj, choć to mecz o zdecydowanie większą stawkę, a w Arce kontuzjowani są wszyscy nominalni napastnicy.

• Oba kluby w tym sezonie mają spore kłopoty, a pod koniec rundy zasadniczej zmieniły trenerów. Leszek Ojrzyński po przyjściu do Płocka zanotował cztery zwycięstwa z rzędu, ale ostatnio Wisła przegrała z Miedzią Legnica. Jacek Zieliński zaczął od remisu z Miedzią, potem była porażka z Górnikiem Zabrze, lecz ostatnio Arka wygrywała z Miedzią oraz Koroną Kielce. Teraz oba kluby są tuż nad strefą spadkową - gdynianie mają trzy punkty przewagi nad 15. Śląskiem, przewaga Wisły to cztery oczka. Dzisiejszy mecz jest więc niezwykle ważny dla każdego z zespołów.

• Rezerwowi Arki: Kacper Krzepisz, Michael Olczyk, Luka Zarandia, Luka Marić, Dawid Sołdecki, Mateusz Młyński, Goran Cvijanović

• Rezerwowi Wisły: Marcel Zapytowski, Patryk Stępiński, Ivan Stevanović, Karol Angielski, Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała, Grzegorz Kuświk

• Tak wygląda pierwsza jedenastka Arki:

• Oto podstawowy skład gospodarzy:

• Zaczynamy 34. kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Na początek bardzo ważne starcie w Płocku, gdzie toczyć się będzie walka o utrzymanie - Wisła Płock podejmie na własnym boisku Arkę Gdynia. Początek tego meczu już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

red

Wisła Płock Arka Gdynia

Wisła Płock - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Wisła Płock - Arka Gdynia ONLINE. 34. kolejkę Lotto Ekstraklasy rozpoczniemy w Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmie Arkę Gdynia. Drużyna prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego ma na koncie cztery zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach. Arka musi jednak wygrać, aby odskoczyć od strefy spadkowej na bezpieczny dystans. Mecz Wisła Płock - Arka Gdynia w Eurosport 2 od 17:40!

Wisła Płock - Arka Gdynia ONLINE

Postawienie w Płocku na Leszka Ojrzyńskiego okazało się bardzo dobrym ruchem działaczy Wisły. Znany m.in. w Gdyni trener z miejsca zaczął z Nafciarzami punktować. Zanotował serię aż czterech zwycięstw z rzędu (2:0 ze Śląskiem Wrocław, 3:1 w Sosnowcu z Zagłębiem, 3:2 w Krakowie z Wisłą i 2:1 z Koroną Kielce). Dopiero w minioną niedzielę Wisła została powstrzymana. A stało się to w Legnicy, gdzie przegrała 2:3 z tamtejszą Miedzią.

Ojrzyński to czwarty w tym sezonie trener, który prowadzi Wisłę Płock. Piąty, jeśli uwzględnimy wkład w przygotowania do rozgrywek Jerzego Brzęczka, aktualnie selekcjonera reprezentacji Polski. Już tylko to pokazuje, jak często nerwowo było u piątkowego rywala Arki.

W trzech kolejkach rundy finałowej ekstraklasy padły łącznie 72 bramki. Ani razu nie było jeszcze bezbramkowego remisu. To pozwala zakładać, że w meczu Wisły z Arką bramkarze będą mieli sporo pracy. Już w dwóch poprzednich starciach, w rundzie zasadniczej, na brak goli kibice nie mogli narzekać. To były mecze obfitujące w bramki, a wynik zmieniał się często w końcowych minutach. 18 sierpnia 2018 roku Arka wygrała w Płocku 3:1, a na listę strzelców wpisywali się Aleksandyr Kolew, Maciej Jankowski i Rafał Siemaszko. 21 grudnia w Gdyni było jeszcze ciekawiej, bo do przerwy arkowcy przegrywali 0:2, aby po 83 minutach prowadzić 3:2 (gole zaliczyli Adam Danch i Michał Janota - 2). Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3, bo w 89 minucie wyrównał Alan Uryga.

Wisła Płock - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Piątkowe spotkanie rozpocznie się na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku o godz. 18. Transmisja w Eurosporcie 2. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.