Wisła Płock

3

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec meczu! Wisła Płock zostaje liderem Ekstraklasy po pokonaniu Jagiellonii Białystok (3:1)!

• Bartosz Kwiecień był bliski bramko kontaktowej! Niestety, nie wykorzystał okazji!

• Żółta kartka dla Grzegorza Kuświka.

• Gospodarze czekają na ostatni gwizdek sędziego. Przybici piłkarze Jagiellonii już pogodzili się z porażką.

• Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 5 minut do drugiej połowy.

• I ostatnia zmiana w Wiśle Płock. Angel Garcia zastępuje Piotra Tomasika.

• Mikołaj Wasilewski zmienia Jesusa Imaza.

• Miły prezent na urodziny sprawił sobie Jakub Rzeźniczak, prawda?

• Bartosz Kwiecień dopada do piłki, po czym uderza w stronę bramki! Zablokował to jednak... Taras Romanczuk.

• Podrażniona i przybita Jagiellonia próbuje coś zdziałać z "przodu". Udało się zyskać rzut rożny.

• Druga zmiana w Wiśle. Mikołaj Kwietniewski na murawie, na ławce jest już Suad Sahiti.

• Nie od dziś wiemy, że świetnie ułożoną stopę do rzutów wolnych ma Dominik Furman. I tak było teraz - idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie Jakub Rzeźniczak kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA WISŁY! JAKUB RZEŹNICZAK!!!

• Grzegorz Kuświk na spalonym.

• 7 098 widzów w Płocku.

• Bartosz Kwiecień chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Patryka Klimalę. Podaje nie w tempo. Po chwili z siłą w zagraniu przesadził Taras Romanczuk. Thomas Daehne z "piątki".

• Zmiana u gospodarzy. Grzegorz Kuświk melduje się na murawie za Ricardinho.

• Po rzucie rożnym Bartosz Kwiecień główkuje wysoko nad bramką Wisły.

• Juan Camara zmienia Bartosza Bidę.

• Jesus Imaz zagrywa w pole karne. W ostatniej chwili Cezary Stefańczyk powstrzymał Patryka Klimalę.

• Tym samym płocczanie wracają na fotel lidera Ekstraklasy z ujemnym bilansem bramkowym. Ale na to drugie w Płocku nikt nie będzie zwracał uwagi.

• GOL MATEUSZA SZWOCHA ZOSTAJE UZNANY!!!

Tym razem po weryfikacji VAR sędzia Paweł Raczkowski zmienia decyzję na korzyść "Nafciarzy"!

• Atomowe uderzenie Mateusza Szwocha ląduje w siatce! Gol nie zostaje uznany - chwilę wcześniej faulowany był Taras Romanczuk!

• Patryk Klimala upomniany żółtą kartką za pociąganie za koszulkę Damiana Rasaka.

• Tomas Prikryl uderza płasko zza linii 16. metra. Thomas Daehne pewnie interweniuje.

• Żółta kartka dla Bartosza Bidy za faul.

• Ivan Runje uwolnił się spod krycia. Piłka po jego główce przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Białostoczanie nabrali wiatru w żagle. Wywalczyli rzut rożny z prawej strony.

• Klimala on fire

• Gospodarze mogli wrócić na prowadzenie! Niewiele brakowało, by Dominik Furman pokonał Damiana Węglarza podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego! Niewiele brakowało!

• Po szybko rozegranym rzucie rożnym z narożnika pola karnego centrował do niepilnowanego Patryka Klimali, który po "zgaszeniu" piłki uderzył z bliska nie do obrony!

• JEST REMIS! PATRYK KLIMALA!!!

• Thomas Daehne ratuje kolegów przed utratą gola! Kolejny raz wygrywa pojedynek sam na sam z Patrykiem Klimalą!

• Rzut wolny dla gości. Dobre dośrodkowanie Guilherme, ale radzą sobie płocczanie.

• Jeżeli Wisła Płock utrzyma jednobramkowe prowadzenie, to zostanie liderem Ekstraklasy... z ujemnym bilansem bramek.

• Sztab medyczny Wisły opatruje Brazylijczyka. Wydaje się, że będzie wstanie kontynuować grę.

• Bartosz Kwiecień skosił Ricardinho jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Od razu do ataku rzucili się goście. Skrzydłem ruszył Tomas Prikryl, ale jego dośrodkowanie było ciut "przeciągnięte". Sytuację wyjaśnił Cezary Stefańczyk.

• Druga połowa rozpoczęta. Gospodarze przystępują do niej bez zmian.

• Zmiana w Jagiellonii na drugą połowę. Bartosz Kwiecień w miejsce Marko Poletanovicia.

• Wracamy do Płocka na drugie trzy kwadranse meczu Wisła - Jagiellonia. Do przerwy gospodarze prowadzą po bramce Alana Urygi.

• Najwidoczniej w Płocku otworzyli rollercoaster. Albo, jak mówił Alfred Hitchcock, musi zacząć się od trzęsienia ziemi. I miało ono miejsce w 22. minucie, kiedy sędzia Paweł Raczkowski nie uznał bramki Patryka Klimali. Skołowani białostoczanie stracili bramkę. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego Alan Uryga skierował piłkę głową do siatki. Po chwili był wstrząs wtórny - piłkę do pustej bramki skierował Suad Sahiti. Tylko że pomocnik Wisły faulował chwilę wcześniej Jakuba Wójcickiego i w "nieuznanych bramkach" jest remis.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +4' Koniec pierwszej połowy. Wisła Płock prowadzi z Jagiellonią po bramce Alana Urygi. Jednak dwa trafienia nie były uznane - Patryka Klimali (przez spalonego) i Suada Sahitiego (za faul w ofensywie).

• +2' Akcję Jakuba Wójcickiego przerywa Piotr Tomasik.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Marko Poletanovicia za powalenie Dominika Furmana w kole środkowym w zapaśniczym stylu.

• Jeszcze raz główkował Alan Uryga. Damian Węglarz chwyta piłkę.

• Ricardinho wywalczył piłkę. Uderza zza pola karnego daleko od celu.

• Wróćmy jednak do sytuacji z Patrykiem Klimalą

• Jeszcze jeden rzut wolny dla gospodarzy. Tym razem Alan Uryga główkuje obok bramki Damian Węglarza.

• 3/2 Strzały/strzały celne 2/2

• W "uznanych" bramkach "Nafciarze" prowadzą z Jagiellonią (1:0), w anulowanych przez VAR jest remis (1:1). Całkiem niezłe widowisko w Płocku. "Dzieje się"

• DRUGI GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY! Paweł Raczkowski zbiegł do monitora VAR, w którym obejrzał kluczową sytuację w tej akcji - pojedynek Suada Sahitiego z Jakubem Wójcickim. Dopatrzył się faulu pomocnika Wisły!.

• Wiślacy wyszli z kontrą dwóch na dwóch. Suad Sahiti wygrał pojedynek o górną piłkę z Jakubem Wójcickim. Do piłki dopadł Ricardinho, odegrał do kolegi, który kieruje piłkę do pustej bramki zza linii 16. metra!

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- kibice gospodarzy domagają się podwyższenia

• Tu nie ma wątpliwości! Bardzo dobre dośrodkowanie Dominika Furmana w pole karne, gdize najwyżej wyskoczył Alan Uryga, który mocnym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA "NAFCIARZY"! ALAN URYGA!!!

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut wolny na prawej stronie. Oczywiście piłkę ustawia Dominik Furman...

• GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY! Patryk Klimala był na minimalnym ofsajdzie!!!

• Paweł Raczkowski łapie kontakt z wozem VAR! Sprawdza, czy w momencie podania Jesusa Imaza napastnik Jagiellonii był na spalonym.

• Patryk Klimala wpisuje się na listę strzelców! Po błędzie płocczan przy wyprowadzaniu piłki białostoczanie przechwycili piłkę, po czym Jesus Imaz podaje w pole karne do kolegi, a ten z zimną krwią kieruje piłkę do siatki!

• I na potwierdzenie moich słów - anemiczne uderzenie Patryka Klimali nie sprawiło problemów Thomasowi Daehne.

• Nieco ponad kwadrans za nami. Coraz bardziej do głosu dochodzi Jagiellonia. Na razie nic z tego nie wynika.

• Przyda się wsparcie

• Nie wyszło prawą, to płocczanie zaatakowali lewą flanką. Wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" Jagiellonii. Bez zagrożenia i ostatecznie grę wznawia Damian Węglarz.

• Cezary Stefańczyk w roli prawoskrzydłowego. Nie poradził sobie z dwoma rywalami.

• Patryk Klimala na spalonym.

• Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowanie Dominika Furmana było dalekie od ideału.

• Akcja za akcję, faul za faulem. Najpierw przewinił Bartosz Bida (poszkodowanym był Piotr Tomasik), a po chwili faul w drugą stronę. Obie drużyny walczą o zwycięstwo. Oby tak dalej!

• W odpowiedzi Patryk Klimala dopada do piłki zgranej przez Jesusa Imaza! Jego strzał z narożnika pola bramkowego w stylu bramkarza z piłki ręcznej broni Thomas Daehne!

• Z kontrą próbowali wyjść teraz gospodarze. Próbowali, bo cały plan zmarnował Suad Sahiti niecelnym podaniem.

• Na strzał zdecydował się Jakub Rzeźniczak. Nieczysto trafił w piłkę, przez co nie mógł bardziej zagrozić Damianowi Węglarzowi.

• Obie ekipy nie zamierzają odpuszczać. Przewinienie Jesusa Imaza na Damianie Rasaku. Bez konsekwencji kartkowej.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka zaczynają goście!

• Dominik Furman i Taras Romanczuk są już przy arbitrze. Obaj kapitanowie nie przybili sobie "piątki".

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W poprzednim sezonie, w Płocku był bezbramkowy remis. A kiedy Wisła ostatni raz wygrała u siebie z Jagiellonią? Miało to miejsce 15 sierpnia 2016 r. Wówczas jedyną bramkę zdobył Dimitar Iliev.

Z kolei Jagiellonia ostatni raz komplet punktów wywiozła z tego terenu całkiem niedawno, bo 4 listopada 2017 r. Dla żółto-czerwonych trafili Arvydas Novikovas (z rzutu karnego) i Taras Romanczuk. Honorową bramkę dla "Nafciarzy" zdobył Igor Łasicki.

• Rezerwowi Wisły Płock: Jakub Wrąbel - Jarosław Fojut, Angel Garcia, Grzegorz Kuświk, Mikołaj Kwietniewski, Michał Marcjanik, Giorgi Merebaszwili, Oskar Zawada, Maciej Ambrosiewicz.

• Radosław Sobolewski odmienił oblicze "Nafciarzy" w taki sposób, że po serii 5 zwycięstw z rzędu są na 4. miejscu w tabeli. W sumie zgromadzili 22 punkty. Zaledwie jedno "oczko" traci do Cracovii, a do Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice - po 2 punkty.

Z kolei białostoczanie, o których częściej ostatnio mówi się w kontekście Ireneusza Mamrota, zgromadzili 20 punktów. Taki wynik daje szóstą lokatę. Tyle samo punktów ma siódma Legia Warszawa, która dzisiaj o 17.30 zagra u siebie z Wisłą Kraków.

Płocczan i Jagiellonię oddziela w tabeli Lechia Gdańsk (21 punktów).

• Rezerwowi Jagiellonii: Krsevan Santini - Bodvar Bodvarsson, Wojciech Błyszko, Juan Camara, Andrej Kadlec, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień, Mile Savković, Mikołaj Wasilewski.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, którym jest Paweł Raczkowski, warto przeczytać zapowiedź tego meczu:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• W niedzielne południe przenosimy się do Płocka, gdzie już za 20 minut będąca na fali Wisła zmierzy się z chimeryczną Jagiellonią Białystok!

red

Wisła Płock Jagiellonia transmisja

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielnym meczu 13. kolejki piłkarze Jagiellonii Białystok zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock (godz. 12.30). Przeciwko sobie ponownie zagrają więc Taras Romanczuk i Dominik Furman. Ich boiskowy konflikt stał się w lutym głośnym tematem medialnym.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok ONLINE

O meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock (1:0) z 22. kolejki poprzedniego sezonu mówiło się nie za sprawą wielkiego widowiska piłkarskiego, a z powodu spięcia między kapitanami. W trakcie spotkania obaj piłkarze zobaczyli żółte kartki.
Romanczuk zarzucił Furmanowi, że ten podczas sprzeczki nazwał go „banderowcem”. Piłkarz Wisły zaprzeczył, że użył takich słów. Na swoją obronę dodał, że rywal w obraźliwy sposób miał wyrażać się m.in. o jego wyglądzie.

- Wszyscy gramy przeciwko rasizmowi, a Furman wyzywa mnie od Bandery. Trudno opanować emocje, znając historię mojej rodziny, która była mordowana przez Banderę. A on mnie tak wyzywa. To brak szacunku. Myślę, że to był ostatni mecz, kiedy podałem mu rękę - mówił Romanczuk. W sprawę zaangażował się Polski Związek Piłki Nożnej. Ostatecznie doszło do porozumienia, zakończonego wspólnym oświadczeniem, w którym piłkarze zapewnili, że „wszystko zostało wyjaśnione”.

Spotkanie będzie również ciekawe pod względem sportowym. Jagiellonia od lat jest w czołówce ligi, a ostatnio dość niespodziewanie wskoczyła do niej Wisła Płock. Zespół z Mazowsza został odmieniony dzięki zatrudnieniu Radosława Sobolewskiego. Charyzmatyczny były piłkarz i początkujący trener notuje świetny bilans ze swoją drużyną i ma szansę wskoczyć na fotel lidera. Wystarczy, że Wisła wygra z białostoczanami. Mało tego, Nafciarze mogą być liderem z ujemnym bilansem bramek(!). Aby tak się stało, wystarczy im wygrana różnicą jednej bramki.

Jagiellonia nie pozostanie jednak dłużna, bo aktualnie jest na 6. miejscu i potrzebuje punktów, aby nie wypaść z górnej ósemki. Dwa punkty dzielą ekipę Ireneusza Mamrota od miejsca premiowanego pucharami, ale i też dwa punkty Jagiellonia znajduje się nad grupą niemistrzowską.

Wisła Płock - Jagiellonia TRANSMISJA TV

TRANSMISJA z meczu Wisła Płock - Jagiellonia w TV na kanałach Canal+Sport oraz Canal+Sport 3. Początek o godz. 12:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.