Wisła Płock

1

Korona Kielce

2

• Druga połowa wynagrodziła bardzo słabą pierwszą część spotkania. Wisła Płock przegrała mecz na skutek poważnych błędów w defensywie. Najpierw karygodny błąd popełnił Cezary Stefańczyk, a następnie zawiodło krycie przy rzucie rożnym. Bramka Dimitara Ilieva nie wystarczyła do zdobycia choćby jednego punktu.

• Koniec spotkania! Korona zwycięża w Płocku 2:1.

• Fatalnie zagrał Tomislav Bożić. Obrońca Wisły podał do Miguela Palanki. Ten podciągnął z piłką parę metrów, ale strzał oddał bardzo niecelny.

• Dynamiczne wejście Witalija Hemehy prawym skrzydłem. Pomocnik gospodarzy wywalczył rut rożny. Z kornera dośrodkował Dominik Furman, ale poradzili sobie obrońcy Korony.

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Witalij Hemeha walczył o piłkę w narożniku pola karnego Korony, ale nic z tego nie wyszło.

• Spalił na prawym skrzydle Miguel Palanca. Od rzutu wolnego rozpoczęli gospodarze.

• Strzelał z rzutu wolnego Dominik Furman, ale piłka poszybowała w środek bramki. Maciej Gostomski nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Mateusz Możdżeń obejrzał żółtą kartkę.

• Witalij Hemeha zastąpił Dominika Kuna.

• Vanja Marković zmienił Sergieja Pilipczuka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na nogę Diawa, by po chwili wylądować obok Radka Dejmka. Kapitan Korony odpowiednio przystawił stopę do futbolówki. Ta z dużą siłą wpadła do bramki Seweryna Kiełpina.

• GOOOOOL! RADEK DEJMEK!

• Ruszył prawą stroną Dimitar Iliev, ale został zatrzymany, chwilę później faulował Dominik Kun i otrzymał żółtą kartkę.

• Piotr Wlazło wślizgiem zaatakował wychodzącego z kontratakiem zawodnika Korony. Żółta kartka.

• Dominik Furman dośrodkował z rzutu rożnego. Wydawało się, że nic z tego nie będzie, ale fatalnie piłkę wyprowadził Ken Kallaste. Przed okazją stanął Przemysław Szymiński, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Kolejna zmiana w zespole Korony. Vladislavs Gabovs zajął miejsce Marcina Cebuli.

• Piotr Wlazło otrzymał podanie w pole karne od Cezarego Stefańczyka. Na wślizgu podał piłkę do niepilnowanego Dimitara Iliewa, a ten silnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. 1:1!

• GOOOOOOOL! DIMITAR ILIEV!

• Bartosz Rymaniak nie poradził sobie z Giorgim Merebaszwilim i zatrzymał go faulem.

• Giorgi Merebaszwili minął kryjącego go obrońcę. Chciał odgrywać do partnera w polu karnym, ale Radek Dejmek wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Piotr Wlazło wszedł w miejsce Siergieja Kriwca.

• Jose Kante oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w znakomitym stylu odbił Maciej Gostomski!

• Jose Kante zwiódł kryjącego go obrońcę. Strzał napastnik gospodarzy został jednak zablokowany. Rzut rożny dla wiślaków.

• Jeszcze jedno agresywne wejście Patryka Stępińskiego tym razem w Marcina Cebulę. Obrońca Wisły zasłużył na żółtą kartkę.

• Indywidualna akcja Dominika Kuna. Pomocnik Wisły poszedł sam do końca, a jego strzał został zablokowany.

• Miguel Palanca wszedł w miejsce zdobywcy bramki Łukasza Sekulskiego.

• Łukasz Sekulski nie celebrował zdobycia gola. Napastnik Korony rozpoczynał karierę właśnie w Płocku.

• Ależ błąd Cezarego Stefańczyka! Obrońca Wisły chciał podać piłkę Sewerynowi Kielpinowi, ale nieczysto w nią trafił. Futbolówkę przejął Łukasz Sekulski minął golkipera i posłał piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOL! ŁUKASZ SEKULSKI!

• W miejsce Arkadiusza Recy na boisko wchodzi Giorgi Merebaszwili.

• Bartosz Rymaniak zdecydował się na długie zagranie do Łukasza Sekulskiego. Napastnik gości zdołał tylko lekko trącić piłkę. A okazja była naprawdę dobra.

• Dobrze wymienili piłkę na jeden kontakt Marcin Cebula, Mateusz Możdżeń i Bartosz Rymaniak, ale podanie tego ostatniego w pole karne było zupełnie nieudane.

• Podanie w pole karne gości w kierunku Arkadiusza Recy. Piłkarz Wisły uprzedził Radka Dejmka, ale Reca uderzył poza światło bramki

• Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę. Arbiter odgwizdał ofensywny faul Elhadji Pape Diawa.

• Długi wyrzut z autu w wykonaniu Marcina Cebuli w pole karne. Radzą sobie obrońcy Wisły Płock.

• Rafał Grzelak strzelał z dystansu. Beznadziejnie to zrobił gracz gości.

• Ostre wejście Patryka Stępińskiego. Sędzia oszczędził obrońcę Wisły Płock.

• Rzut rożny dla kielczan. Piłka spadła na czternasty metr do zupełnie niepilnowanego Mateusza Możdżenia. Pomocnik Korony oddał celny strzał, ale Kiełpin odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Jarosław Przybył rozpoczął drugą połowę. Od środka zaczęli zawodnicy Wisły Płock.

• Umówmy się, że nie jest to porywające widowisko w Płocku. Przewagę miała Wisła, a szczęścia w kontratakach szukała Korona. Najbardziej aktywni Dominik Furman i Siergiej Kriwiec.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez goli w Płocku.

• Kiełb z rzutu wolnego uderzył prosto do koszyczka Kiełpina. To w zasadzie było podanie do bramkarza, ale odnotowujemy pierwszy celny strzał.

• Tym razem Kante... barkiem po rzucie rożnym i znowu nie ma celnego strzału. A Hiszpan miał naprawdę dużo miejsca.

• Doszła piłka do Kante, ale znowu w ostatniej chwili napastnik gospodarzy został zablokowany. Tylko rzut rożny.

• Zablokowana próba Stępińskiego z okolic narożnika pola karnego.

• Ostatnie pięć minut pierwszej połowy przed nami. Cały czas czekamy na pierwszy celny strzał którejś z drużyn...

• Bardzo mocno i równie niecelnie Marcin Cebula.

• Żółty kartonik dla Rafała Grzelaka.

• Błąd Kiełpina, który wyszedł z bramki i nie złapał piłki, a po chwili jeszcze zablokowany strzał Kena Kallaste.

• Groźnie! Szymiński główkował po wrzutce Furmana z rogu i tylko boczna siatka! To było kolejne ostrzeżenie dla Korony.

• Kante przytomnie wycofał piłkę na 20. metr, kropnął jak z armaty Kriwiec i znowu trochę zabrakło Białorusinowi!

• Ucierpiał Bartosz Rymaniak, który musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• Starał się uderzać w polu karnym Jose Kante, ale przy tej próbie jeszcze sfaulował blokującego go defensora.

• Korona nie ma pomysłu jak rozegrać akcje tuż przed polem karnym. Podopieczni Tomasza Wilmana najczęściej kończą je za mocnymi przerzutami.

• Rośnie przewaga Wisły Płock, która poczyna sobie coraz swobodniej.

• W duży gąszcz piłka trafiła do Kriwca, który uderzył mocno, ale również bardzo wysoko nad bramką.

• Świetne dośrodkowanie Stępińskiego w "martwe pole" i w ostatnim momencie obrońca gości wyekspediował piłkę na korner.

• Kun do Siergieja Kriwca i reprezentant Białorusi przymierzył tuż obok słupka! Było blisko!

• Pierwszy kwadrans bardzo wyrównany. Dużo walki w środku pola.

• W ostatnich kilkudziesięciu sekundach dłużej w posiadaniu piłki utrzymywali się kielczanie, ale stracili ją niecelnym, dalekim przerzutem.

• Niecelny, błyskawiczny strzał Furmana. Decyzja dobra, gorzej z precyzją.

• Ostre wejście Pilipczuka w nogi środkowego obrońcy Wisły i to musi być żółta kartka.

• Źle wykonał rzut rożny Furman. Mocno dokręcana futbolówka trafiła w boczną siatkę bramki Korony.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Serhij Pyłypczuk, ale piłka trafiła w jednego z obrońców Nafciarzy.

• Długo rozgrywają piłkę płocczanie. Na razie trudno im się przedostać w okolice pola karnego Korony, która broni się bardzo dobrze.

• Bardzo ostre wrzucenie piłki przez Dominika Furmana i musiał piąstkować bramkarz Korony.

• Faulowany przy prawej linii bocznej Dominik Kun. Będzie okazja na dośrodkowanie.

• Od środka rozpoczęli goście.

• Piłkarze wychodzą już na murawę. Piękna pogoda dzisiaj w Płocku. Termometr wskazuje 26 kresek.

• Rozgrzewka powoli dobiega końca, pierwszy gwizdek za nieco ponad kwadrans.

• Rezerwowi Korona: Michal Pesković, Dmitrij Wierchowcow, Vladislavs Gabovs, Vanja Marković, Michał Przybyła, Tomasz Zając, Miguel Palanca.

• Rezerwowi Wisła: Mateusz Kryczka, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak, Witalij Hemeha, Maksymilian Rogalski, Giorgi Merebaszwili, Piotr Wlazło.

• Korona po strasznym laniu na inaugurację od Zagłębia Lubin (0:4) powoli zbiera się z kolan. W ostatniej kolejce rzutem na taśmę pokonała Wisłę Kraków (1:0). Wcześnie natomiast rozgromiła Lecha Poznań (4:1). Trener Tomasz Wilman podkreśla, że te wyniki pokazują słuszność obranego kierunku. Jego kontynuacja zależeć będzie między innymi od skuteczności ataku. Do grudnia na wypożyczeniu z Jagiellonii Białystok pozostanie Łukasz Sekulski, a więc najlepszy strzelec zespołu (trzy trafienia).

• Wisła Płock już okrzepła z myślą, że jest przedstawicielem Ekstraklasy. Może i nie punktuje, ani nie gra tak widowiskowo jak drugi beniaminek, czyli Arka Gdynia, ale i tak nie ma czego się wstydzić. Po sześciu kolejkach zajmuje ósme miejsce. Przegrała tylko z mistrzem Polski Legią Warszawa (2:3) oraz wicemistrzem, Piastem Gliwice (1:2). Każdemu stawia trudne warunki. Przekonał się o tym choćby Śląsk Wrocław, który nie dał rady wcisnąć żadnego gola. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• Witamy z Płocka! To tutaj o godzinie 18 rozpoczniemy 7. kolejkę Ekstraklasy. Miejscowa Wisła zmierzy się z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo.