PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła Płock - Lech Poznań. Lech goni...

PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła Płock - Lech Poznań. Lech goni czub tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 20. kolejka
2023-02-11 17:30

Wisła Płock

0

Lech Poznań

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• W najbliższy czwartek Lech Poznań w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy zagra z norweskim FK Bodo/Glimt, natomiast w następny weekend "Kolejorz" zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin, natomiast Wisła Płock pojedzie do Legnicy na mecz z Miedzią.

• Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Lech Poznań (w skali 1-6):

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński - 3
    • Jakub Rzeźniczak - 1
    • Steve Kapuadi - 2
    • Adam Chrzanowski - 3, (Tomasz Walczak - bez oceny)
    • Martin Sulek - 3
    • Kristian Vallo - 3, (Paweł Chrupałła - 2)
    • Damian Rasak - 3, (Aleksander Pawlak - 3)
    • Dominik Furman - 2
    • Radosław Cielemęcki - 2, (Damian Warchoł - 3)
    • Rafał Wolski - 3
    • Marko Kolar - 2, (Mateusz Lewandowski - 2)

• Jesper Karlstroem - 3
    • Michał Skóraś - 2, (Kristoffer Velde - 2)
    • Filip Szymczak - 3, (Adriel Ba Loua - 3)
    • Filip Marchwiński - 3, (Afonso Sousa - 3)
    • Mikael Ishak - 2, (Artur Sobiech - bez oceny)
  • Lech Poznań wygrywa ten mecz najmniejszym nakładem sił. Wisła miała wiele szans na chociaż bramkę wyrównującą, ale nieskuteczność spowodowała że nie udało jej się zdobyć nawet punktu.

• Koniec meczu w Płocku! Lech skromnie wygrywa z Wisła 1:0 po bramce Radosława Murawskiego.

• Adriel Ba Loua wpadł z piłką w pole karne Wisły, oddał mocny strzał, który jednak trafił wprost w rywala.

• W końcówce meczu dużo chaosu. Oba zespoły śpieszą się, zwłaszcza gospodarze, ale niewiele z tego wynika.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Bartosz Salamon ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po konsultacji VAR arbiter odwołuje rzut karny!

• Rzut karny dla Lecha Poznań po faulu Dominika Furmana!

• Ostatnia zmiana w Wiśle Płock. Tomasz Walczak zmienił Adama Chrzanowskiego.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale po strzale Damiana Warchoła świetnie interweniował Filip Bednarek!

• Alan Czerwiński z żółtą kartką za przewinienie w środku pola.

• Ostatnia roszada w składzie Lecha Poznań. Artur Sobiech zmienił Mikaela Ishaka.

• Natomiast Mateusz Lewandowski pojawił się w miejsce Marko Kolara.

• Dwie zmiany w Wiśle Płock. Aleksander Pawlak zastąpił Damiana Rasaka

• Zmiana w Lechu Poznań. Adriel Ba Loua zmienił Filipa Szymczaka.

• Joel Pereira dośrodkował w rzutu wolnego w pole karne Wisły, ale goście zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• Jakub Rzeźniczak ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na przeciwniku!

• Alan Czerwiński wrzucił wprost na głowę Bartosza Salamona, ale ten uderzył wprost w bramkarza gospodarzy.

• Teraz Marko Kolar dostał piłkę pod polem karnym gości, ale podał wprost pod nogi rywala.

• Rafał Wolski zagrał w pole karne Lecha, ale bardzo niecelnie.

• Natomiast Afonso Sousa pojawił się w miejsce Filipa Marchwińskiego.

• Także dwie zmiany w Lechu Poznań. Kristoffer Velde zastąpił Michała Skórasia

• Natomiast Damian Warchoł pojawił się w miejsce Radosława Cielemęckiego.

• Dwie zmiany w Wiśle Płock. Paweł Chrupałła zmienił Kristiana Vallo

• Kolejna żółta kartka. Steve Kapuadi ukarany za faul w środku pola.

• Martin Sulek dostał piłkę przed polem karnym Lecha. Oddał lekki i niegroźny strzał.

• Szybko kartkują się Lechici. Teraz z napomnieniem Radosław Murawski.

• Jesper Karlstroem ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Spokojny początek drugiej części spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się do huraganowych ataków.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Płocku. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Płocku. Do przerwy Lech Poznań prowadzi z Wisłą 1:0.

• Marko Kolar dostał piłkę w polu karnym gości i oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Filip Bednarek.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kolejne znakomite zagranie w pole bramkowe Lecha i kolejna fantastyczna interwencja Filipa Bednarka!

• Znakomite zagranie do Kristiana Vallo, a ten z bliskiej odległości fatalnie spudłował!

• Kristian Vallo przyjął piłkę w polu karnym Lecha, ale wyłuskał mu ją spod nóg Filip Bednarek.

• Adam Chrzanowski także z żółtą kartką.

• Kristian Vallo został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Rafał Wolski popędził na bramkę Lecha, wpadł w pole karne i uderzył mocno, ale Filip Bednarek znakomicie interweniował!

• To powinna być druga bramka dla "Kolejorza"! Po dośrodkowaniu w pole karne Wisły i ogromnym zamieszaniu piłka trafiła do Filipa Szymczaka, ale ten z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza!

• Lech Poznań gra znacznie dojrzalej od przeciwników. Utrzymuje się przy piłce i nie daje rywalom rozwinąć skrzydeł.

• Zagranie w pole karne gospodarzy, tam futbolówkę przejął Dominik Furman, ale zagrał pod nogi Radosława Murawskiego, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Radosław Murawski otwiera strzelanie w Płocku!!!

• Koronkowa akcja Lecha Poznań, ale w decydującym momencie Michał Skóraś zagrał niecelnie.

• Joel Pereira dośrodkował z prawej strony boiska do Filipa Marchwińskiego, a ten przewrotką uderzył niecelnie.

• Zagranie w pole karne gospodarzy zupełnie bez zagrożenia.

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne Lecha do Marko Kolara, ale ten w dogodnej sytuacji, fatalnie spudłował!

• Kolejna ofensywna akcja gospodarzy, ale błąd techniczny spowodował łatwą stratę.

• Rafał Wolski ponownie przy piłce, oddał strzał zza pola karnego, ale piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

• Mikael Ishak dostał piłkę w polu karnym Wisły Płock, ale arbiter dopatrzył się spalonego i przerwał grę.

• Rafał Wolski zagrał w pole karne Lecha, ale tam spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Rozpoczynamy mecz w Płocku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu imienia Kazimierza Górskiego w Płocku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Wisły Płock:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• Latem Wisła Płock wygrała w Poznaniu aż 3:1 po bramkach Kristiana Vallo, Rafała Wolskiego i Marko Kolara. Dla Lecha jedynego gola zdobył Michał Skóraś. W tamtym czasie "Kolejorz" był skupiony na walce o europejskie puchary i w lidze przegrywał praktycznie wszystko.

• Natomiast Lech Poznań znajduje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli ze stratą aż trzynastu punktów do liderującego Rakowa Częstochowa. "Kolejorz" może dzisiaj zmniejszyć tę przewagę do dziesięciu "oczek". W tym roku Lech rozegrał już trzy mecze. Zremisował ze Stalą Mielec i w zaległym meczu z Miedzią Legnica, natomiast w planowanym już pojedynku z Miedzią Legnica wygrał 1:0 po bramce Mikaela Ishaka.

• Wisła Płock nie najlepiej rozpoczęła obecny rok. Przed dwoma tygodniami "Nafciarze" ulegli na wyjeździe Lechii Gdańsk 0:1, a tydzień temu spotkanie ze Stalą Mielec nie odbyło się z powodu intensywnych opadów śniegu. Obecnie Wisła Płock znajduje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli, ale traci zaledwie pięć punktów do podium.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Adam Jastrzębowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła - Lech ONLINE. Jakość tych obu drużyn jest niezaprzeczalna. Różnica? Miejsca w tabeli. Wisła Płock, która zaliczyła świetny start złapała zadyszkę i teraz jest ósma. Lech zajmuje trzecie miejsce, ale musi żyć z błędów drużyn z czołówki. "Kolejorz" musi gonić Raków i Legię, by liczyć się w walce o mistrzostwo. Gdzie oglądać mecz Wisła - Lech na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 17:00.

Wisła - Lech ONLINE

Zacznijmy od jednego ważnego akcentu dotyczącego tego spotkania - obecny na trybunach w Płocku będzie selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos. Wczoraj trener oglądał z wysokości trybun mecz Lechii z Widzewem (0:0), a w planach ma jeszcze jutrzejszą konfrontację Legii z Cracovią.

Jakich potencjalnych reprezentantów może oglądać Santos w Płocku?
Pierwszym nazwiskiem cisnącym się na usta jest rzecz jasna Michał Skóraś, który zaliczył już poprzedni mundial i z pewnością będzie rozpatrywany w kwestii marcowego powołania. Selekcjoner pewnie spojrzy także na Bartosza Salamona czy na Radosława Murawskiego. Po stronie Wisły wysokie notowania ma Rafał Wolski.

- Już na początku sezonu mówiłem, że jesteśmy takim zespołem, który potrafi wygrać z każdym i tego się trzymam. Jesteśmy realnie zdolni wygrać z każdym w tej lidze, ale musimy nauczyć się powtarzalności i co zrobić, gdy gra się nie układa. To jest właśnie różnica między zespołami, które są na topie, że potrafią nie przegrać najtrudniejszych spotkań - powiedział trener Wisły Pavol Stano wskazując na brak regularności swojej drużyny.

Nie można także zapominać o tym, że Wisła rozegrała ledwie jeden mecz na wiosnę. W poprzedniej kolejce mecz z Wartą Poznań został przełożony na 8 marca. Pierwsze spotkanie się nie odbyło z uwagi na obfite opady śniegu, które uniemożliwiły przeprowadzenie meczu.

Jak do spotkania podejdzie Lech? Trzeba pamiętać o nadchodzącym meczu z Bodo/Glimnt w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, który już w czwartek 16 lutego, a więc 5 dni po meczu z Wisłą. Spotkanie z Norwegami zostanie rozegrane na sztucznej murawie, więc to kolejna przeszkoda dla mistrza Polski. Jeśli jednak Lech chce się liczyć jeszcze w walce o mistrzostwo w tym sezonie to musi stawić czoła Wiśle. Wygrana będzie bardzo cenna.

Jesienią sensacyjnie wygrała Wisła Płock aż 3:1 na stadionie w Poznaniu. Kolejny bodziec dla "Kolejorza" by się odegrać za tamten rezultat. Jak będzie? Przekonamy się wkrótce.

Sędzią w tym meczu będzie Paweł Malec z Łodzi.

Przewidywalne składy na mecz Wisła - Lech:
Wisła: Krzysztof Kamiński - Aleksander Pawlak, Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Martin Sulek - Radosław Cielemecki, Dominik Furman, Rafał Wolski, Filip Lesniak, Mateusz Lewandowski - Marko Kolar.
Lech: Dominik Holec - Joel Pereira, Filip Dagerstal, Bartosz Salamon, Alan Czerwiński - Jesper Karlstroem, Nika Kvekveskiri, Kristoffer Velde, Afonso Sousa, Michał Skóraś - Filip Szymczak.

Nie zagrają w meczu Wisła - Lech:
Wisła: Mateusz Szwoch (kartki), Łukasz Sekulski, Miroslav Gono (kontuzje).
Lech: Lubomir Satka, Barry Douglas (kontuzje).

Mecz Wisła - Lech TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Spotkanie również dostępne w otwartym paśmie na TVP Sport na stronie internetowej i aplikacji.

Mecz w Canal+ Sport skomentuje duet Marcin Rosłoń i Tomasz Wieszczycki. W TVP Sport usłyszymy z kolei komentarz Jacka Laskowskiego i Marcina Żewłakowa. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:00 – zapraszamy!