Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. Nadrabiają...

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. Nadrabiają zaległości. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 4. kolejka
2019-09-18 18:00

Wisła Płock

1

Legia Warszawa

0

• Niespodzianką skończyło się zaległe spotkanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy w Płocku - po bramce Grzegorza Kuświka gospodarze pokonali Legię 1:0. Warszawianie w drugiej połowie mieli kilka szans na wyrównanie - z dystansu niewiele pomylił się Domagoj Antolić, a znakomite sytuacje zmarnowali rezerwowi: Dominik Nagy oraz Arvydas Novikovas. Wisła oddaliła się od strefy spadkowej, Legia nie dogoniła lidera ze Szczecina. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła Płock wygrywa z Legią Warszawa 1:0!

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Legii. Będzie to ostatnia okazja w tym meczu.

• Powinien wyrównać Arvydas Novikovas! Litwin spudłował z najbliższej odległości!

• Stolarski miał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Gwilii, ale został zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Damian Rasak faulował Jose Kante na połowie rywala. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Novikovas dośrodkował w pole karne z prawej strony, złapał piłkę Daehne.

• Wisła skupia się obecnie tylko na defensywie. Na razie dobrze zatrzymuje Legię.

• Piotr Tomasik zaczął od faulu na Novikovasie i bardzo szybko zarobił żółtą kartkę.

• Ostatnia roszada w tym meczu. Schodzi Angel Garcia, zastępuje go Piotr Tomasik.

• Po dośrodkowaniu Gwilii przed szansą na wyrównanie stanął Stolarski, uderzył jednak lekko i złapał piłkę Daehne.

• Atakuje Legia. Alan Uryga starał się wybić piłkę na aut, lecz skończyło się na rzucie rożnym.

• Faulował rywala Giorgi Merebaszwili. Gruzin upomniany żółtą kartką.

• Kończy występ w tym meczu Mateusz Szwoch. W jego miejsce Maciej Ambrosiewicz.

• Gwilia otrzymał piłkę od partnera, ale Gruzin nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Artur Jędrzejczyk faulował Grzegorza Kuświka. Kapitan Legii z żółtą kartką.

• Z trudnej pozycji uderzał Jose Kante, ale piłka przeszła obok słupka.

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Opuszcza murawę Suad Sahiti, wchodzi Giorgi Merebaszwili.

• 7.419 kibiców ogląda spotkanie z trybun stadionu w Płocku.

• Luis Rocha przewrócił się, ale nie dostrzegł tu faulu arbiter.

• Dośrodkowanie Szwocha z prawej strony prosto w ręce Majeckiego.

• Ostatnia zmiana w zespole Legii. Schodzi Domagoj Antolić, za niego Jose Kante.

• Jakub Rzeźniczak zarobił jeszcze żółtą kartkę.

• Legia powinna wyrównać! Szybka akcja gości, Jakub Rzeźniczak faulował wychodzącego sam na sam z Daehne Jarosława Niezgodę, piłka trafiła jeszcze do innego z legionistów, ale Dominik Nagy w świetnej sytuacji spudłował!

• Po raz pierwszy od dawna groźniej pod bramką Wisły! Niezgoda zagrał do Nagy'a, ten podał do Antolicia, lecz strzał ostatniego z graczy Legii był niecelny!

• Dominik Nagy oddał celny strzał na bramkę Wisły, ale zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy.

• Nie przebił się lewą stroną boiska Jakub Rzeźniczak, ale po chwili gospodarze odzyskali piłkę.

• Kibice odpalili race. Mamy przez to dłuższą przerwę w grze.

• Walerian Gwilia przewrócił się przed polem karnym Wisły. Arbiter nie dostrzegł tam jednak faulu.

• Stolarski starał się dogrywać w pole karne, lecz zrobił to za mocno. Od bramki Daehne.

• Po dośrodkowaniu Gwilii strzelał Lewczuk, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Niezgoda dośrodkowywał w pole karne z prawej strony i wywalczył rzut rożny.

• Mateusz Szwoch przeszkadzał rywalom we wznowieniu gry z rzutu wolnego i zarobił żółtą kartkę.

• Uderzenie Novikovasa sprzed pola karnego, piłka przeszła jednak wysoko nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu Novikovasa główkował Niezgoda, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Daehne.

• Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego główkował Damian Michalski, ale do celu brakło mu bardzo daleko.

• Nieudana akcja Arvydasa Novikovasa po prawej stronie boiska. Z piątego metra wznowi grę Daehne.

• Można było się spodziewać, że Legia będzie naciskać na gospodarzy od samego początku drugiej połowy. Tak się nie stało - na razie Wisła dobrze utrzymuje się przy piłce.

• Nie ma też Cafu, pojawił się za to Arvydas Novikovas.

• W przerwie mamy podwójną zmianę w zespole Legii. Nie wrócił na boisko Luquinhas, w jego miejsce Dominik Nagy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Po pierwszej części meczu niespodziewanie Wisła Płock prowadzi z Legią Warszawa! Goście lepiej zaczęli to spotkanie - w pierwszych minutach bardzo dobre okazje na zdobycie gola mieli Luquinhas oraz Jarosław Niezgoda. Później to Wisła przejęła inicjatywę, a rywalom zagrażała przede wszystkim po stałych fragmentach. Właśnie po jednym z nich płocczanie wyszli na prowadzenie. Dominik Furman uderzył ze sporej odległości, Radosław Majecki popełnił błąd, a szansę na dobitkę wykorzystał Grzegorz Kuświk. Czy wicemistrzowie Polski odpowiedzą w drugiej części gry? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Grzegorz Kuświk bliski drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuświk uderzał głową, lecz piłka odbiła się od Artura Jędrzejczyka! Będzie jeszcze jeden korner.

• Zablokowane dośrodkowanie jednego z wiślaków z prawej strony boiska. Na sam koniec pierwszej połowy gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Andre Martins próbował przebić się w pole karne, lecz został zatrzymany przez obrońcę Wisły.

• Wisła wciąż naciska na rywali. Tym razem gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Niespodzianka w Płocku, Wisła prowadzi z Legią! Gospodarze mieli rzut wolny ze sporej odległości, a Dominik Furman zdecydował się na uderzenie. Wydawało się, że ten strzał powinien wyłapać Radosław Majecki, ale bramkarz Legii odbił piłkę przed siebie. Grzegorz Kuświk skorzystał natomiast z okazji i z bliska umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! GRZEGORZ KUŚWIK!

• Gospodarze przycisnęli teraz Legię, kolejne dośrodkowania w pole karne nie przynoszą jednak na razie większego zagrożenia pod bramką Majeckiego.

• Akcja gospodarzy prawą stroną, zablokowane dośrodkowanie Suada Sahitiego.

• Cezary Stefańczyk dobrze interweniował przed własnym polem karnym, zatrzymując Jarosława Niezgodę. Gdyby nie on, napastnik Legii byłby sam na sam z Daehne.

• Wisła Płock miała trzeci rzut rożny w tym meczu. Furman nieźle dośrodkował, lecz Artur Jędrzejczyk wybił piłkę w polu karnym.

• Urwał się prawą stroną Paweł Stolarski. Dopiero faulem zatrzymał go Angel Garcia.

• Z rzutu wolnego dla Legii nic nie wyszło, podobnie jak z dośrodkowania Stefańczyka po drugiej stronie boiska. Spokojnie złapał piłkę Majecki.

• Jakub Rzeźniczak faulował Cafu na lewej stronie boiska. Będzie niezła okazja dla Legii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Niezłe dośrodkowanie Gwilii z rzutu wolnego, Antolić chciał zgrać piłkę głową do jednego z partnerów, lecz ostatecznie Niezgoda faulował Stefańczyka w ofensywie.

• Szwoch dośrodkował w pole karne z prawej strony, Igor Lewczuk wybił natomiast piłkę na rzut rożny.

• Cafu zgrał piłkę do Domagoja Antolicia, ten uderzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Walerian Gwilia dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, poradzili sobie z tym obrońcy gospodarzy.

• Urazów doznali Paweł Stolarski oraz Grzegorz Kuświk. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

• Dominik Furman faulował Cafu w środku boiska.

• Uryga znów wybił piłkę spod nóg Luquinhasa. Tym razem Legia ma jeszcze rzut rożny.

• Legia miała okazję na kontrę, lecz Alan Uryga zatrzymał Luquinhasa.

• Groźnie pod bramką Wisły! Paweł Stolarski znakomicie dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, Jarosław Niezgoda główkował jednak niecelnie!

• Wisła nie mogła przebić się przez obronę rywali w ataku pozycyjnym. W końcu daleko futbolówkę wybił Daehne.

• Grzegorz Kuświk udanie walczy z rywalami. Napastnik Wisły dwukrotnie w krótkim czasie był faulowany w środku pola.

• Nieudane zagranie Mateusza Szwocha. Futbolówka po prostopadłym podaniu pomocnika wylądowała prosto w rękach Radosława Majeckiego.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska sporo miejsca w polu karnym miał Luquinhas, ale źle przyjął sobie piłkę i ta wylądowała w rękach Thomasa Daehne.

• Od środka zaczęła spotkanie Legia. Warszawianie na biało, Wisła w niebiesko-białych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Piotr Lasyk. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W starciach obu drużyn w zeszłym sezonie lepsza okazywała się drużyna, która występowała na wyjeździe. W Płocku Legia wygrała 1:0 po trafieniu Artura Jędrzejczyka. Na stadionie Legii niespodziewanie to Wisła okazała się lepsza, zwyciężając aż 4:1.

• Dla Legii na początku sezonu najważniejsza była walka o fazę grupową Ligi Europy. Ta sztuka wicemistrzom Polski się nie udała, lecz Aleksandar Vuković zachował posadę pierwszego trenera. W lidze "Wojskowi" prezentują się ostatnio coraz lepiej. W ostatnich czterech kolejkach zdobyli dziesięć punktów i znajdują się w ligowej czołówce. Jeśli dziś zwyciężą po raz piąty w tym sezonie, zrównają się punktami z liderującą Pogonią Szczecin. Na pierwszym miejscu na pewno nie będą, bo przegrali bezpośrednie starcie z "Portowcami" na ligową inaugurację.

• Wisła Płock od początku sezonu ma sporo problemów. Z powodów osobistych z posady trener zrezygnował Leszek Ojrzyński, a nowym szkoleniowcem Wisły został Radosław Sobolewski. Na pierwsze zwycięstwo "Nafciarze" czekali aż do szóstej kolejki, gdy sensacyjnie pokonali Pogoń. Potem wygrali jeszcze z ŁKS-em, dzięki czemu opuścili strefę spadkową. Po dwóch zwycięstwach przyszła jednak bardzo bolesna porażka - aż 0:5 z Zagłębiem Lubin. Dziś płocczanie chcieliby zrehabilitować się za tę wpadkę.

• Tak prezentuje się natomiast podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Legii:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Wisły Płock:

• Czas na zaległy mecz 4. kolejki PKO ekstraklasy, w którym Wisła Płock podejmie na własnym boisku Legię Warszawa. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Wisła Płock - Legia LIVE! W zaległym meczu o wicelidera

Wisła Płock - Legia LIVE! W zaległym meczu o wicelidera ©Bartek Syta

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. To nie pomyłka. W środę rzeczywiście dojdzie do tzw. derbów Mazowsza. W zaległym spotkaniu 8. kolejki trzynasta drużyna tabeli zagra z piątą, która może awansować na pierwszą lokatę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE

Przypomnijmy, że mecz odbyłby się zgodnie z planem 11 sierpnia, gdyby Legia nie występowała w eliminacjach do Ligi Europy. Centralna poszła jednak jej na rękę, w nadziei że awansuje do fazy grupowej, i przesunęła datę rozegrania spotkania na wrzesień.

Legia powalczy w środę o prymat w regionie i pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Dla Wisły to z kolei szansa na zmazanie plamy za 0:5 z Wisłą Płock. - Nie wyszło nam. Nie zadziałało nic, co planowaliśmy wcześniej - tłumaczył na konferencji trener Radosław Sobolewski. - Zabrakło cech wolicjonalnych - dodał. - Mam nadzieję, że z Legią zobaczymy inną drużynę. Musimy pokazać, że to był wyłącznie wypadek przy pracy.

Dla Legii wyjazd do Płocka jest kontynuacją serii meczów w delegacji. Drużyna Aleksandra Vukovicia była już w Białymstoku (0:0 z Jagiellonią), a w planach ma jeszcze spotkanie przy Kałuży z Cracovią (22 września) i spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski w Niepołomicach z miejscową Puszczą (25 września).

Oglądaj mecz Wisła Płock - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Według pierwotnej rozpiski zawody miał poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec. PZPN we wtorek zadecydował jednak, że mecz będzie powierzony Piotrowi Lasykowi z Bytomia. Za VAR odpowiedzialni będa natomiast Jarosław Przybył i Tomasz Listkiewicz.

Do wtorku na mecz Wisła - Legia sprzedano w Płocku ponad 6 tys. wejściówek.

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Legia Warszawa

Wisła Płock: Alen Stevanović
Legia Warszawa: Vamara Sanogo, William Remy, Ivan Obradović (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Legia 0:1 (Ekstraklasa, 10.02.2019)
Legia - Wisła 1:4 (Ekstraklasa, 26.08.2018)

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie w aplikacji Canal+ Sport Online. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.