Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. Ktoś z nich...

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. Ktoś z nich odpadnie z Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/16 finału
2022-10-18 20:30

Wisła Płock

0

Legia Warszawa

3

• Koniec meczu! Legia Warszawa wzięła odwet na Wiśle Płock za piątkową porażkę (1:2) w Ekstraklasie i wygrywa na wyjeździe w 1//16 finału Pucharu Polski.

• Piłkarze Kosty Runjaicia postawili kropkę nad "i".

Carlitos na lewej stronie zagrywa fałszem na wolne pole do Blaza Kramera, który był lepszy w pojedynku biegowym z rywalem i mocnym uderzeniem z pola karnego skierował piłkę do siatki
    .

• GOL DLA LEGII! BLAZ KRAMER!!!

• ... i "żółtko" na koncie Kristiana Vallo.

• Żółtą kartką upomniany Yuri Ribeiro....

• Gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu Yuriego Ribeiro. Doszło do przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Będą kartki!

• Rafał Wolski wrzuca z rzutu wolnego w pole karne. Ostatecznie Blaz Kramer wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Patryk Sokołowski zmienia Bartosza Kapustkę.

• Anemiczne zagranie Bartosza Kapustki do własnego bramkarza. Ten zdołał uprzedzić przed polem karnym rywala!

• Legioniści wybijają piłkę po dośrodkowaniu Piotra Tomasika i mieli szansę na wyjście z kontrą trzech na jednego! Carlitos zwlekał z z zagraniem na prawą stroną, przez co "Nafciarze" zdołali się ustawić.

• Blaz Kramer najpierw sprokurował rzut wolny, a po chwili wybija piłkę za linię końcową.

• Za mocne prostopadłe podanie do Miroslava Gono. Jeszcze skrzydłowego Wisły skutecznie przyblokował Paweł Wszołek.

• Kristian Vallo uderza z ok. 18 metrów. Piłka po rykoszecie wpada do "koszyczka" Cezarego Miszty.

• Żółtą kartką upomniany Filip Lesniak za faul na Blazie Kramerze w środku pola.

• Bartosz Kapustka pokazał sią na pozycji prawoskrzydłowego. Wrzuca na 7. metr do Blaza Kramera, który główkuje nad poprzeczką.

• To była bardzo dobra szansa dla gospodarzy! Dośrodkowanie Aleksandra Pawlaka na dalszy słupek, skąd nastąpiło zgranie na środek "szesnastki" do Davo. Ten uderza nożycami nad bramką

• Miroslav Gono zmienia Damiana Warchoła.

• Złe wybicie Cezarego Miszty. Piłkę przejmuje Rafał Wolski, który podaje w pole karne do Davo. Ten nie uderzał a zostawił piłkę Łukasza Sekulskiego, który zamiast w futbolówkę... kopnął w nogę Artura Jędrzejczyka. Żółta kartka

• Dośrodkowanie Josue na bliższy słupek do Lindsaya Rose'a, który nie zdołał uderzyć w stronę bramki. Bartłomiej Gradecki wznawia grę z "piątki".

• I korner dla Legii po interwencji Piotra Tomasika. Po nim jeszcze jeden.

• Zablokowane uderzenie Carlitosa z pola karnego, po chwili Bartosz Slisz przedarł się lewą stroną w pole karne. Zagrywa na bliższy słupek, gdzie Bartłomiej Gradecki odbija piłkę na rzut rożny.

• Przy gwizdach Josue centruje na dalszy słupek. Po zgraniu Bartosz Slisz uderza z powietrza na wiwat.

• ... a za Ernesta Muciego na boisku jest już Carlitos.

• Podwójna zmiana w Legii: Blaz Kramer zastępuje Macieja Rosołka...

• Ernest Muci wypuścił mocnym podaniem Macieja Rosołka. Ten mimo pressingu Kristiana Vallo uderza płasko w stronę bramki, ale Bartłomiej Gradecki zdołał odbić piłkę!

• Portugalczyk przerywa teraz akcję Rafała Wolskiego. Aut dla Wisły na wysokości pola karnego gości.

• Nerwowo przed własną bramką interweniuje Aleksander Pawlak. Do piłki dopada Yuri Ribeiro, którego dośrodkowanie nie było jednak dokładne.

• Łukasz Sekulski zmienia Mateusza Szwocha.

• Strata gospodarzy przed polem karnym rywala i kontra w postaci dalekiego zagranie Josue do Ernesta Muciego. Albańczyk zwolnił i ostatecznie legioniści stracili piłkę.

• Mateusz Szwoch trafia w mur. Piłkę na lewej stronie dostaje Rafał Wolski, któremu odjechała noga postawna przy dośrodkowaniu...

• "Żółtko" na koncie Artura Jędrzejczyka za faul na Rafale Wolskim. Rzut wolny dla "Nafciarzy" z ok. 25 metrów.

• Za krótkie zagranie na lewą stronę do Damiana Warchoła. Kontra Legii przerwana za linią środkową.

• ... a za Damiana Rasaka na murawie melduje się Kristian Vallo.

• ... Rafał Wolski zastępuje Adama Chrzanowskiego...

• Potrójna zmiana w Wiśle Płock: Davo wchodzi w miejsce Marko Kolara...

• Maik Nawrocki upomniany żółtą kartką za faul.

• Goście w komplecie na murawie.

• Yuri Ribeiro poza boiskiem. Ucierpiał w starciu z Mateuszem Szwochem. Wydaje się, że Portugalczyk wróci na plac gry.

• "Nafciarze" wrzucili wyższy bieg i coraz częściej znajdują się w "szesnastce" gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony niepewnie piąstkuje Cezary Miszta. Do piłki dopada Marko Kolar, który uderza jednak nad bramką.

• Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania straty! Najpierw mocno zagraną piłkę wzdłuż linii pola bramkowego nie zdołał skierować do bramki Aleksander Pawlak, a po chwili wolejem uderzał Filip Lesniak. Piłka otarła się od nogi Steve'a Kapuadiego i o CENTYMETRY minęła bramkę gości!

• Strata Steve'a Kapuadiego na rzecz Josue kosztowała gospodarzy utratę drugiego gola Steve Kapuadi i Josue

• Po zagraniu Bartłomieja Gradeckiego Steve Kapuadi traci piłkę na rzecz Josue przed własnym polem karnym. Kapitan Legii podholował kilka metrów i uderzył w stronę bramki. Mimo interwencji bramkarza znalazł drogę do siatki!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM JOSUE!!!

• Popracowali w defensywie Bartosz Slisz i Bartosz Kapustka. Skutecznie powstrzymali atak Wisły środkiem.

• Składna akcja Wisły prawą stroną. Podłączył się też Anton Krywociuk, który po podaniu Aleksandra Pawlaka dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/16 finału Pucharu Polski między Wisłą Płock a Legią Warszawą. Po pierwszej połowie prowadzą goście po pięknej bramce Ernesta Muciego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Ernesta Muciego Legia Warszawa prowadzi z Wisłą Płock w 1/16 finału Pucharu Polski.

• Po kornerze nie udało się stworzyć zagrożenia. Tak samo jak po aucie.

• Damian Rasak podaje prostopadle do Marko Kolara. Ten chciał "objechać" Cezarego Misztę, ale ta próba się nie powiodła. Jeszcze dośrodkował w pole karne, skąd goście wybijają na rzut rożny.

• Maciej Rosołek uderza z pola karnego w stronę bliższego (prawego) rogu. Piłka minęła bramkę Bartłomieja Gradeckiego w bezpiecznej odległości.

• Yuri Ribeiro odbiera na lewej stronie trzydziestometrowe podanie od Josue. Nie poradził sobie z Aleksandrem Pawlakiem.

• Josue zagrywa podcinką w "szesnastkę' do Pawła Wszołka. Ten podaje przed bramkę do... nikogo.

• 1/16 finału Pucharu Polski. Górnik Łęczna - Korona Kielce 1:0 (Hubert Sobol 89')

• Po krótkim rozegraniu Piotr Tomasik centruje w okolice prawego narożnika pola bramkowego do niepilnowanego Damiana Warchoła. Piłka po jego strzale (bez przyjęcia) mija lewy słupek w nieznacznej odległości!

• W ostatniej chwil Damian Rasak zablokowany na lewej stronie. Rzut rożny.

• A teraz lewą stroną urwał się Yuri Ribeiro. Jego płaskie zagranie z lewej strony nie znajduje Josue na wysokości bliższego słupka.

• Po błędzie Antona Antona Krywociuka Bartosz Kapustka podaje przed pole karne do Yuriego Ribeiro. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Legii zajmuje się Yurim Ribeiro. Portugalczyk niebawem wróci na boisko.

• Dobre dośrodkowanie Mateusza Szwocha na bliższy słupek, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Kontrę Legii udało się przerwać za linią środkową.

• Lindsay Rose uderza łokciem w plecy Piotra Tomasika. Przewinienie bez piłki; rzut wolny z lewej strony boiska.

• Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Ernest Muci. Minął na "zamach" Damiana Rasaka, po czym huknął lewą nogą nie do obrony tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM ERNEST MUCI!!!

• Maciej Rosołek urwał się prawą stroną i centruje na dalszy słupek... do nikogo. Na wszelki wypadek za linię końcową wybija Aleksander Pawlak.

• Dośrodkowanie Piotra Tomasika w pole karne, skąd przed pole karne wybijają goście. Do piłki dopada Aleksander Pawlak, którego nieczyste uderzenie trafia w plecy Maika Nawrockiego.

• Kolejny faul - tym razem Lindsaya Rose'a na Damianie Rasaku. Do bramki ok. 25 metrów.

• Mocne, soczyste uderzenie Mateusza Szwocha bezpośrednio z rzutu wolnego! Cezary Miszta nie ryzykował i odbija piłkę przed siebie!

• Przewinienie Artura Jędrzejczyka na Damianie Warchole. Do bramki legionistów ok. 30 metrów.

• W odpowiedzi płaskie uderzenie Ernesta Muciego w lewy róg wyłapuje Bartłomiej Gradecki.

• W ostatniej chwili Paweł Wszołek powstrzymuje Piotra Tomasika tuż przed sowim polem karnym. Gdyby nie on, to kapitan gospodarzy miałby sytuację sam na sam z bramkarzem!

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Kosty Runjaica zaatakowali lewą stroną. Tym razem za krótkie dośrodkowanie Yuriego Ribeiro.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły. Adam Chrzanowski wybija piłkę.

• Mocne zagranie po linii do Damiana Rasaka. Ten przepchnął Lindsaya Rose'a ,co sędzia zakwalifikował jako przewinienie. Kartki jednak nie ma.

• Bartosz Kapustka uderza z dystansu metr nad poprzeczką.

• Przerwa w grze. Adam Chrzanowski ucierpiał w starciu z Lindsayem Rose'em. Wydaje się, że obrońca Wisły będzie w stanie grać dalej.

• Źle rozegrany rzut rożny przez legionistów. "Nafciarze" ruszyli z kontrą, którą przerywa Artur Jędrzejczyk.

• Cezary Miszta spokojnie łapie piłkę po technicznym uderzeniu Marko Kolara. Po chwili zupełnie nieudany strzał Lindsaya Rose'a z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

• Yuri Ribeiro ograł na lewej stronie Aleksandra Pawlaka. Skutecznie zaasekurował go kolega przed linią 16. metra.

• Efektowna akcja gospodarzy! Wolny korytarz na lewej stronie miał Piotr Tomasik, który ruszył z własnej połowy. Będąc na wysokości narożnika pola karnego centruje na dalszy słupek do nadbiegającego Damiana Warchoła, który uderza wolejem nad poprzeczką!

• Maciej Rosołek ograł na skrzydle Adama Chrzanowskiego i ruszył w stronę "szesnastki" gospodarzy. Zagranie do Ernesta Muciego było niedokładne.

• Josue dostaje piłkę na prawej stronie. Od razu zaczęły się gwizdy na kapitana Legii, który wycofuje piłkę do Lindsaya Rose'a. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym Wisły.

• Przez moment Ernest Muci nie podnosił się z murawy, Goście domagali się przerwania gry, a Damian Sylwestrzak nakazuje granie dalej. Ostatecznie "Nafciarze", w geście fair play, wybili piłkę za linię boczna.

Z Albańczykiem wszystko w porządku.

• Mocne prostopadłe podanie w pole karne do rozpędzonego Marko Kolara. Ten nie tylko nie uderzył w stronę bramki, lecz także dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie o 1/8 finału Pucharu Polski zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Piotr Tomasik i Josue.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Do tej pory Wisła wyeliminowała z Pucharu Polski pierwszoligową Skrę Częstochowa (3:1). Legia za to odczarowała Niecieczę. Dzięki dwóm trafieniom Carlitosa po dogrywce po raz pierwszy w delegacji wygrała z Bruk-Bet Termaliką (3:2 pd.).

• Wyniki wtorkowych meczów 1/16 Pucharu Polski

• Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 (po dogrywce, 11:12 po karnych)
    • Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1
    • Stal Mielec - Piast Gliwice 0:3 (po dogrywce)
    • KKS Kalisz - Olimpia Elbląg 2:0
    • Górnik Łęczna - Korona Kielce 0:0 (jest 50. minuta)
  • Skład Legii Warszawa

• W ekstraklasie Wisła jest tuż przed Legią. Wygrywa z nią nie punktami, lecz bilansem bramkowym i wygraną w bezpośrednim meczu. - W ostatnich spotkaniach zaobserwowałem tendencję zwyżkową naszych rywali. Wisła ma dużą jakość - nie ukrywał jeszcze w czwartek trener Legii, Kosta Runjaic.

• Skład Wisły Płock

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Cztery dni temu Wisła Płock grała z Legią w ramach 13. kolejki Ekstraklasy. Dzisiaj los skojarzył te drużyny także dzisiaj. Tym razem w Pucharze Polski. "Wojskowi" będą chcieli zrewanżować się "Nafciarzom" za ligową porażkę (1:2), ale będą chcieli kolejny raz wygrać w Derbach Mazowsza. Z jakim skutkiem?

Spotkanie Wisły Płock z Legią Warszawa poprowadzi Damian Sylwestrzak...

©fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE. Nie ma tu pomyłki i rzeczywiście te drużyny znów zagrają między sobą w derbach Mazowsza. Tym razem chodzi jednak o awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Czy Nafciarzy stać na kolejne zwycięstwo nad faworyzowanym rywalem? Relacja LIVE od godziny 20:30.

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa ONLINE

Wisła ma wielką ochotę, by w ciągu kilku dni dwukrotnie ograć Legię. W piątek dała prawdziwy popis w lidze. Zwyciężyła 2:1. Z podań Rafała Wolskiego użytek zrobili Mateusz Lewandowski i Łukasz Sekulski. Szczególnie imponująca była pierwsza akcja, gdy drużyna Pavola Stano wyszła spod pressingu.

Na stadionie imienia Kazimierza Górskiego zagwiżdże Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Z poziomu systemu VAR pomogą mu sędziowie Paweł Pskit i Tomasz Listkiewicz.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Legia 2:1 (Ekstraklasa, 14.10.2022)
Wisła - Legia 1:0 (Ekstraklasa, 12.12.2021)
Legia - Wisła 5:0 (Ekstraklasa, 24.07.2021)

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz w aplikacji Polsat Box Go. Dostęp na miesiąc kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE z meczu od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!