Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Nafciarze przełamią klątwę własnego stadionu?

2

Miedź Legnica

2

• Koniec meczu! Piłkarze Wisły Płock i Miedzi Legnica zanotowali remis 2:2.

• Szymański jak blisko! Uderzył intuicyjnie głową na bramkę, ale Kanibołocki już leżąc na ziemi odbił piłkę w bok. Jak to nie wpadło?

• Tomislav Bozić poza boiskiem. Beniaminek ratuje się w osłabieniu jednego zawodnika.

• Zmasowany atak płocczan. Kanibołocki wybija prostopadłą piłkę na aut.

• Arbiter doliczył pięć minut.

• Kanibołocki powoli zaczyna grę od własnej bramki. Miedzi najwyraźniej pasuje ten remis.

• Piątkowski w słupek! Marcel Zapytowski przywitał się z Ekstraklasą.

• Calooo! Dośrodkowanie z prawej strony na wysokość kostki, piłkę w polu karnym przejmuje Calo Oliveira, który fatalnie spudłował z kilku metrów.

• Marquitos nie sięgnął piłki głową w polu karnym. Zapachniało groźną sytuacją.

• Kontuzja uniemożliwiła kontynuację gry Thomasa Daehne. Niemiecki golkiper zniesiony, zastępuje go urodzony w 2000 roku Marcel Zapytowski

• Mateusz Piątkowski ostatnim rezerwowym Miedzi. Grę zakończył Borja Fernandez

• Indywidualny kontratak Oliveiry. Dostał piłkę w środku pola i popędził skrzydłem. Nikt go nie dogonił, ale strzał niecelny.

• Calo Oliveira zmienił Giorgi Merebashviliego

• Ricardinho wrzucał piłkę w pole karne, ta niefortunnie odbiła się od jednego z rywali. Skuteczna interwencja golkipera Miedzi.

• Zmiana w ekipie gości. Na boisku pojawił się Wojciech Łobodziński, a opuścił je Fabian Piasecki

• Marquitos dostał piłkę z prawej strony i uderza]ł z bliska. Niecelnie

• Długa piłka na lewe skrzydło i Wiślacy znowu w ofensywie. Bez większego problemu znajdują się pod polem karnym rywali, nie potrafią jednak oddać strzału.

• Płocczanie lewym skrzydłem, lecz jedynie zdobyli rzut rożny. Furman posłał piłkę w pole karne, lecz nikt jej stamtąd nie odebrał.

• Potrzebna interwencja medyków obu stron. I Marquitos i Warcholak ucierpieli w bezpośrednim starciu.

• Sporo wymiany podań ze strony Nafciarzy na połowie Miedzi. Jeszcze więcej walki, bowiem mimo strat nadal przejmowali piłkę. w końcu jednak legniczanie zdołali oddalić zagrożenie.

• Dośrodkowanie Forsella z rogu, piłka za linią końcową. Wisła będzie miała okazję wznowić grę i stworzyć sobie akcję.

• Miedź wyszła z własnej połowy i próbowała lewym skrzydłem. Po tej stronie jest zdecydowanie aktywniejsza.

• Furman jak zwykle wykonywal rzut wolny i jak często zamiast strzału przyniosło to jedynie zamieszanie i wymianę podań na połowie przeciwnika

• Frank Adu ruszył lewą strona, ale dobry powrót Warcholaka sprawił, że obrońca stracił piłkę.

• Piłkę z rzutu wolnego po ziemi posłali legniczanie. Wisła nie mogła mieć problemów z jej przejęciem.

• Adrian Purzycki zastąpił kulejącego Rafała Augustyniaka

• Rzut rożny dla Miedzi, po ich de facto pierwszej akcji w tej połowie, nie przyniósł strzału

• Merebashvili pod linię końcową do Furmana, ale ten nie zdołał posłać piłki do żadnego z kolegów czających się w polu karnym.

• Łukowski zbyt mocno wypuścił sobie piłke i stracił ją pod polem karnym Miedzi.

• GOL! To musiało się tak skończyć. Wisła nie wypuszczała rywali z ich pola karnego. Kolejne dośrodkowania i próby, aż w końcu bramkę z najbliższej odległości zdobył Bartłomiej Sielewski

• Furman dośrodkował z rzutu rożnego, a obrońcy rywali wybili piłkę na kolejny. Za drugim razem podanie pomocnika opanował Ojamaa

• Miedź poradziła sobie ze wrzutką w pole karne z lewej strony, ale futbolówka wciąż utrzymuje się pod ich bramką.

• Długa piłka od Dźwigały i akcja przeniosła się pod pole karne Miedzi. Trochę walki i niecelne podania. Bramkarz gości nie musiał interweniować.

• Goście rozpoczęli drugą połowę.

• Marquitos nie sięgnął piłki w polu karnym. Zapachniało groźną sytuacją pod bramką Dahne.

• Gra nie została już wznowiona. Tomasz Musial wskazał na przerwę

• GOL! Petteri Forsell dostał piłkę po interwencji Daehne i wpakował piłkę do siatki.

• Daehne odważnie wyszedł z bramki, co zaowocowało kontuzją. Uratował zespół przed stratą gola, po szybkiej kontrze Miedzi.

• Szymański ze środka boiska posłał piłkę na polowę przeciwnika, gdzie nie było nikogo.

• Marquitos obrócił się z piłką z rywalami na plecach, ale nie zdołał zagrać piłki w pole karne. Miedź jednak wciąż przy piłce na połowie rywala

• Dźwigała z dystansu i z powietrza. Prosto w koszyczek bramkarza Miedzi.

• Sporo tych stałych fragmentów gry w tym meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego ponownie nie przyniosła jednak strzału

• Łukowski dostał piłkę na połowie przeciwnika, pobiegł do przodu i zagrał do jednego z kolegów. Całą akcję zakończyć mogła próba Merebashvilivego ale Gruzina uprzedził defensor Miedzi.

• Furman sam chciał podążyć z akcją. Nie opłaciło się - przegrał starcie z jednym z defensorów.

• Z problemami, ale skutecznie poradził sobie z długą wrzutką Wiślaków bramkarz Miedzi.

• Ojamaa uciekł na skrzydle Warcholakowi, ale jego strzał z pełnego biegu okazał sie niecelny.

• Żołtą kartką za faul wychodzącego z kontrą lewą stroną zawodnika obejrzał Jakub Łukowski

• GOL! Furman dośrodkowywał z rzutu wolnego. Mocna wrzutka w pole karne i bramkę zdobył Alan Uryga

• Zieliński nie pozwala rywalom przebić sie jego stroną. Bardzo solidny na lewej defensywie.

• Osyra poradził sobie z dochodzącym do długiej piłki Ricardinho

• Forsell urwał się na lewym skrzydle i uderzył po ziemi. Strzał minimalnie obok bramki.

• Dośrodkowanie Furmana pod pole karne i ponownie lepsi goście.

• Bramkarz Miedzi poradził sobie z dwoma strzałami rywali. Najpierw próbował Merebashvili, później dobijał jeden z jego partnerów. Będzie rzut wolny.

• Miedź uskrzydlona bramka teraz ma boiskowa przewagę. Dłużej utrzymuje się na połowie rywala, konstruuje kolejne akcje. Brak jednak strzałów.

• Ojamaa ruszył skrzydłem do przodu i pod bramką wywalczył rzut rożny dla Miedzi.

• Warcholak mocno posłał piłkę na druga stronę boiska. Zbyt mocno, bo wyleciała za linię boczną,

• Furman z rogu i ponownie bez strzału.

• Rzut wolny Nafciarzy wykonywał Furman. Futbolówka pod bramkę, skąd za linię końcową wybił ją jeden z rywali.

• Głową w pole karne wrzucał Uryga. Obrońca dostał długą piłkę na prawe skrzydło.

• Dobra piłka Furmana, lecz nie odebrał jej żaden z kolegów.

• GOL! Błąd defensorów Wisły i Rafał Augustyniak stanął przed praktycznie pustą bramką. Na swej drodze miał jedynie Dźwigałę oraz Daehne. Zmylił ich i mocnym strzałem dał gościom prowadzenie.

• Marquitos faulowany na połowie przeciwnika i Forsell podszedł do rzutu wolnego. Uderzył prosto w dwuosobowy mur.

• Strata Merebashviliego na skrzydle zakończyła kolejną próbę płocczan. Jak na razie dłużej przetrzymują piłkę na połowie rywala.

• Goście wymieniali podania na własnej połowie. Długa wrzutka pod pole karne Wisly przyniosła im jedynie stratę.

• Akcja szybko przesunęła się pod bramkę Miedzi. Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale przejęli ją goście.

• Gospodarze rozpoczęli od środka

• Mecz poprzedzi minuta ciszy poświęcona Krystianowi Popieli. który zmarł w wypadku samochodowym.

• Dzisiejsi kapitanowie Bartłomiej Sielewski oraz Tomislav Bozić przywitali się z arbitrami i rozlosowali strony.

• Arbiter główny Tomasz Musiał wyprowadził już obie jedenastki na boisko.

• Wiślacy na rozgrzewke wybiegli w specjalnych koszulkach, którymi okazali swoje wsparcie kontuzjowanemu Mateuszowi Szwochowi. Pomocnik odniósł uraz podczas sparingowego starcia z Arką Gdynia.

• Już za nieco mniej niż pół godziny rozpocznie się pierwsze z trzech sobotnich spotkań. Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się z Miedzią Legnica. Gospodarze w obecnych rozgrywkach w Płocku jeszcze nie zwyciężyli.

Kaja Krasnodębska

Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Bartek Syta

Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Niesiona dwoma wygranymi z rzędu Miedź o przedłużenie swojej serii zawalczy w Płocku. Gospodarze przed własną publicznością jeszcze nie wygrali. O przełamanie zagrają bez kontuzjowanego Mateusza Szwocha, ale z powracającymi ze zgrupowania reprezentacji Damianem Szymańskim oraz Adamem Dźwigałą. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Płock - Miedź Legnica na żywo online w Player.pl >>>

Piątkowe mecze rozbudziły apetyty. Po cztery gole w obu spotkaniach - o utrzymanie tej średniej po starciu w Płocku będzie bardzo ciężko.
Na stadionie im. Kazimierza Górskiego zmierzą się bowiem ekipy, które nie narzekają w tym sezonie na nadmierną skuteczność. Gospodarzom na razie udało sie zdobyć dziesięć bramek, a mimo to ich najlepszy strzelec już rozpoczął walkę o koronę króla strzelców. Ricardinho, bo o nim mowa, ma już sześć goli i po siedmiu kolejkach wraz ze Zdenkiem Ondraskiem przewodzi stawce. Najlepszy pod względem trafień w Legnicy Petteri Forsell zdobył cztery bramki, a cała jego Miedź dziewięć.
To w połączeniu z dziurawą momentami defensywą beniaminka pozwoliło im uplasować się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Przed sobotnimi meczami ma dziesięć punktów, po jednym straty do kolejno siódmej Korony i ósmej Legii. Nieco gorzej przedstawia się sytuacja Nafciarzy, którzy jak dotąd zgromadzili jedynie sześć oczek. Przed strefą spadkową ratuje ich jednak niezmiennie słaba forma Cracovii oraz Pogoni Szczecin. Słabsze wciąż jest również Zagłębie Sosnowiec oraz Śląsk Wrocław. Nie powinno to jednak dawać Nafciarzom specjalnie wiele radości.

Ją przyniosły natomiast powołania. Jerzy Brzęczek, który przecież wybił się w dużej mierze pracą w Płocku, na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera zaprosił dwóch zawodników Wisły: Damiana Szymańskiego oraz Adama Dźwigałę. Zadebiutował tylko ten pierwszy, który wstał z ławki w obu spotkaniach reprezentacji. Stoper starcia z Włochami i Irlandią oglądał jedynie jako rezerwowy. Wyjazd na obóz z pewnością przyniósł mu kolejne doświadczenia. Miał okazję trenować z najlepszymi, w tym z niedawnym klubowym kolegą: Arkadiuszem Recą. Zawodnik Atalanty jest uważany za jednego z największych wygranych ostatnich dni. A przecież jeszcze wiosną grał w Płocku...

Ciężko powiedzieć czy to właśnie jego odejście sprawiło, że za Wisłą bardzo ciężki początek sezonu. W siedmiu kolejkach odnieśli tylko jedno zwycięstwo: na wyjeździe pokonali warszawską Legię. Sukcesu nie zdołali powtórzyć tydzień później i przed własną publicznością jedynie zremisowali z Jagiellonią 1:1. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu Ricardinho, ale po przerwie białostoczanom udało się doprowadzić do wyrównania po trafieniu Lukasa Klemenza. Tym samym Nafciarze na swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością muszą czekać co najmniej do 15.30.

Kto wygra mecz LOTTO Ekstraklasy: Wisła Płock - Miedź Legnica?

Wygranej nie przyniósł im także sparing z Arką Gdynia, który rozgrywali podczas reprezentacyjnej przerwy. Żadnego gola nie strzelili, żadnego też nie stracili. Na długi czas stracili jednak Mateusza Szwocha, który podczas jednego ze starć doznał kontuzji. Nie zagra nie tylko z Miedzią, ale i próżno szukać go będzie na boiskach w kolejnych tygodniach. To spora strata dla ekipy Dariusza Dźwigały, bowiem przybyły latem zawodnik jak dotąd wystąpił we wszystkich starciach płocczan.

Nienajlepsze wejście do Lotto Ekstraklasy zaliczyli piłkarze Miedzi. Choć na inaugurację wygrali z Pogonią Szczecin 1:0, to w kolejnych czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Przełamanie przyszło w wygranym 3:2 starciu z Jagiellonią, a dobrą formę utrzymali również przed dwoma tygodniami przeciwko Zagłębiu Lubin. Gole Marquitosa oraz Petteri Forsella sprawiły, że w Derbach Dolnego Śląska okazali się lepsi i na reprezentacyjną przerwę udawali się w dobrych nastrojach. W podobnych chcieliby opuszczać stadion w Płocku, na który powracają po prawie trzech latach przerwy.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
W tym sezonie prowadził już pięć ekstraklasowych spotkań. W drugiej kolejce spotkał się z Wisłą Płock, która pod jego okiem zremisowała z Górnikiem 1:1, natomiast będzie to jego pierwsza styczność z legniczanami.

Ostatnie bezpośrednie starcia:
18 marca 2016: Wisła Płock - Miedź Legnica 2:0 (Piotrowski, Łuczak)
27 sierpnia 2015: Miedź Legnica - Wisła Płock 1:0 (Bartczak)

Wisła Płock - Miedź Legnica TRANSMISJA TV
Spotkanie Wisły Płock z Miedzią pokaże nSport+. Wstęp do meczu od 15:10. Początek transmisji na żywo o 15:25. W internecie spotkanie płockiej z Wisły z Miedzią będzie można obejrzeć na player.pl i canalplussport.pl. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

15:30 Wisła Płock - Miedź Legnica nSport+