Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin ONLINE. Utrzymać ligowe...

Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin ONLINE. Utrzymać ligowe podium. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2020-02-09 12:30

Wisła Płock

2

Pogoń Szczecin

3

• Niespodziewany zwrot akcji mieliśmy dziś w Płocku. Gdy Jakub Rzeźniczak zdobył w 72. minucie gola na 2:0, wydawało się, że "Nafciarze" zgarną dzisiaj trzy punkty. Tymczasem dziesięć minut później było 3:2 dla Pogoni. Najpierw rzut karny wykorzystał Srdan Spiridonović, po chwili z dystansu uderzył Marcin Listkowski, a zaledwie dwie minuty później pierwszą bramkę w Ekstraklasie świętował Paweł Cibicki. Przy dwóch ostatnich trafieniach dla Pogoni nie najlepiej zachował się Thomas Daehne. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin wygrywa w Płocku z Wisłą 3:2!

• Kontra Pogoni, Cibicki zagrał do Spiridonovicia, ale ten został zablokowany.

• Drybling Spiridonovicia, od bramki zacznie Daehne, ale Wisła ma coraz mniej czasu na wyrównanie.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Urygi, łapie piłkę Stipica.

• Cztery minuty doliczył arbiter do tego spotkania.

• Zbyt mocne zagranie do Kwietniewskiego, od bramki Stipica.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominika Furmana. Niepilnowany był Rzeźniczak, lecz tym razem nie trafił czysto w piłkę.

• Ostatnia zmiana w drużynie Wisły Płock. Za Angela Garcię wszedł Piotr Tomasik.

• Nieudany strzał Rzeźniczaka. Piłka przeszła bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Puszczają nerwy piłkarzom Wisły Płock. Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza.

• W ciągu pięciu minut Pogoń Szczecin zdobyła trzy gole! Srdan Spiridonović zagrał dobrą piłkę do Pawła Cibickiego, a ten uderzył z powietrza, przy krótkim słupku i dał Pogoni prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! PAWEŁ CIBICKI!

• Druga zmiana w zespole Wisły. Zszedł Dawid Kocyła, pojawił się Mikołaj Kwietniewski.

• Kompletny zwrot akcji w Płocku! Marcin Listkowski po blisko pięciu latach może wreszcie świętować pierwszego gola w Ekstraklasie. Uderzył sprzed pola karnego, a piłka po ręce Thomasa Daehne wylądowała w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! MARCIN LISTKOWSKI!

• Pogoń łapie kontakt! Cezary Stefańczyk nieco przypadkowo zagrał ręką po uderzeniu głową Pawła Cibickiego, arbiter podyktował rzut karny, a na gola pewnie zamienił go Srdan Spiridonović.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SRDAN SPIRIDONOVIĆ!

• RZUT KARNY DLA POGONI! RĘKĄ ZAGRAŁ STEFAŃCZYK!

• Ostatnia roszada także w drużynie Pogoni. Nie wyszedł ten mecz Michalisowi Maniasowi, wszedł za niego Soufian Benyamina.

• Zmiana w ekipie Wisły Płock. Schodzi Grzegorz Kuświk, w barwach Wisły Płock debiutuje Cillian Sheridan.

• Wisła zdobywa drugiego gola, znów po rzucie rożnym! Piłka, podobnie jak przy pierwszej bramce, trafiła przed pole karne do Giorgiego Merebaszwiliego, Gruzin zagrał przed bramkę Pogoni, a Jakub Rzeźniczak z bliska pokonał Dante Stipicę.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! JAKUB RZEŹNICZAK!

• Niezła indywidualna akcja Szwocha, jego uderzenie sprzed pola karnego zostało jednak zablokowane.

• Matynia strzelał z dystansu, ale piłka przeszła daleko od bramki Wisły.

• Druga zmiana w Pogoni. Schodzi Tomas Podstawski, za niego Marcin Listkowski.

• Nieuznana bramka dla Pogoni! Po dośrodkowaniu w pole karne Cibicki zgrał piłkę do Kostasa, ten z bliska trafił do siatki, ale nowy nabytek "Portowców" był na wyraźnym spalonym!

• Dobra szansa dla Pogoni! Po dośrodkowaniu Spiridonovicia główkował Dąbrowski, lecz obronił jego strzał Daehne!

• Rzeźniczak wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu w kierunku Maniasa.

• Za dyskusję z arbitrem żółta kartka także dla Radosława Sobolewskiego.

• Cezary Stefańczyk ostro potraktował Cibickiego i zarobił żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu Furmana główkował Uryga. Zablokował go Dąbrowski, będzie jeszcze jeden korner.

• Dośrodkowanie Szwocha z prawej strony, Benedikt Zech wybił piłkę na rzut rożny.

• Kolejna nieudana akcja Cibickiego, tym razem stracił piłkę na lewej stronie.

• Dalekie podanie do Pawła Cibickiego, piłkarz Pogoni nie zdołał jednak minąć Macieja Ambrosiewicza.

• Świetna akcja Dawida Kocyły, który odebrał piłkę Podstawskiemu i ruszył z piłką. Faulował go Damian Dąbrowski, za co został upomniany żółtą kartką.

• Jest pierwszy celny strzał Pogoni w tym meczu. Manias trafił jednak prosto w bramkarza.

• Tym razem niedokładne było zagranie Dąbrowskiego. Od piątego metra zacznie Daehne.

• Merebaszwili ruszył lewą stroną, lecz wyszedł z piłką za linię końcową.

• Kompletnie nieudane zagranie Dąbrowskiego. Zamiast podać do partnera, wybił piłkę na aut.

• Od początku drugiej połowy inicjatywę mają goście. Teraz akcję Pogoni zatrzymał Cezary Stefańczyk.

• Spiridonović uderzył z rzutu wolnego, lecz posłał piłkę prosto w Daehne.

• W przerwie mamy zmianę w zespole Pogoni. Nie wrócił na boisko David Stec, szansę debiutu w drużynie "Portowców" otrzymał Paweł Cibicki.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Trzeba przyznać, że na razie niewiele dzieje się w Płocku. Wisła szybko wyszła na prowadzenie, gdy Giorgi Merebaszwili uderzył z pola karnego, a po nodze Michalisa Maniasa piłka wylądowała w siatce. Był to jedyny strzał celny w całym meczu. Pogoń raz była bliska wyrównania, gdy w poprzeczkę trafił Damian Dąbrowski. Ogółem goście niewiele mogą jednak zrobić w ofensywie. Czy w drugiej połowie będzie ciekawiej? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

• Triantafyllopoulos faulował rywala w środku pola.

• Szybka kontra Wisły, niezły drybling Merebaszwiliego. Akcja zakończona strzałem Szwocha sprzed pola karnego, piłka poleciała w trybuny.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Matyni z lewej strony. Łapie piłkę Daehne.

• Nieudany strzał Matyni z powietrza. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Jakub Rzeźniczak dobrze zablokował Maniasa.

• Przechwyt Wisły na połowie rywala, niedokładne prostopadłe podanie Furmana. Gdyby kapitan Wisły zagrał lepiej, byłaby świetna okazja dla gospodarzy.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Szybka kontra Wisły i zablokowane dośrodkowanie Dawida Kocyły. Rzut rożny dla Wisły.

• Kąśliwe dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, wypiąstkował piłkę Stipica.

• Angel Garcia dobrze dośrodkował z lewej strony, Kuświk spudłował z kilku metrów, i tak znajdował się jednak na spalonym.

• Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka z powietrza uderzył Mateusz Szwoch, lecz był to strzał bardzo niecelny.

• Za mocne zagranie na lewą stronę do Merebaszwiliego. Aut dla Pogoni.

• Dobra interwencja Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Grek wybił piłkę spod nóg Kuświka.

• Kowalczyk ładnie minął dwóch rywali, ale nie zdołał dograć piłki do Maniasa.

• Niedokładne zagranie Stipicy. Bramkarz Pogoni wybił piłkę na aut.

• Merebaszwili dośrodkował z lewej strony boiska, lecz czujny w defensywie był Dąbrowski.

• Dominik Furman próbował szczęścia z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

• Stec nie zdołał przebić się prawą stroną. Od bramki zacznie Daehne.

• Poprzeczka ratuje Wisłę! Damian Dąbrowski uderzył z woleja, będąc przed polem karnym i do szczęścia brakło mu naprawdę niewiele!

• Pressing Pogoni, piłka wycofana do Daehne, ale poradziła sobie z tym Wisła, utrzymując się przy piłce.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły, leżą Alan Uryga oraz David Stec. Faulował piłkarz Pogoni.

• Fatalny początek Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła przed pole karne, Giorgi Merebaszwili wszedł w szesnastkę i oddał strzał, a Michalis Manias trafił do własnej bramki, próbując interweniować!

• GOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! MEREBASZWILI!

• Wysoki pressing Wisły przyniósł skutek. Pogoń straciła piłkę pod własną bramką, jest aut na wysokości pola karnego.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Na razie goście nie mogą przebić się pod bramkę Wisły.

• Teraz to Pogoń miała rzut wolny, lecz Hubert Matynia posłał piłkę prosto w ręce Thomasa Daehne.

• Na razie w ataku "Nafciarze". Pogoń dobrze radzi sobie z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Niezła wrzutka Furmana, Tomas Podstawski wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwszy rzut wolny dla Wisły. Dominik Furman będzie dośrodkowywał z lewej strony.

• Od środka zaczęła spotkanie Pogoń. Goście w białych strojach, Wisła Płock na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Mamy minutę ciszy ku pamięci zmarłej żony Leszka Ojrzyńskiego, byłego trenera Wisły Płock.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Krzysztof Jakubik. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Wisła dość niespodziewanie wygrała w Szczecinie 2:1 - "Nafciarze" znajdowali się wówczas w strefie spadkowej, a Radosław Sobolewski pracował z drużyną od niedawna. Od meczu z Pogonią rozpoczął się marsz płockiej drużyny w górę tabeli. Gole zdobywali wtedy Ricardinho oraz Dominik Furman. Dla "Portowców" trafił natomiast Srdan Spiridonović.

• W składzie "Portowców" nie zmieniło się wiele. Największym osłabieniem jest oczywiście odejście Adama Buksy do amerykańskiej MLS - w jego miejsce pozyskano Pawła Cibickiego, który dzisiejszy mecz zacznie na ławce rezerwowych. Bez żalu pożegnano się z Ikerem Guarrotxeną, który już jesienią nie miał miejsca w składzie drużyny.

• W meczach kontrolnych Pogoń przegrała z tylko Herthą Berlin (0:1). Pokonała natomiast CS Universitatea Craiova (3:1), Sturm Graz (2:1) oraz Wartę Poznań (3:0). W spotkaniu z FK Makedonija Gjorce Petrow padł za to bezbramkowy remis.

• Zimą z Płocka odeszli Ricardinho oraz Olaf Nowak. Do drużyny przyszli natomiast Norweg Torgil Gjertsen, Irlandczyk Cilian Sheridan, Krzysztof Kamiński i Dawid Kocyła. Ten ostatni zadebiutuje dzisiaj zresztą w pierwszym składzie.

• Wisła Płock podczas zimowych przygotowań przegrała z Łudogorcem Razgrad (0:2), i Slovanem Bratysława (0:3), pokonała za to Karabach Agdam (3:2). W ostatnim sparingu zremisowała natomiast z Legią Warszawa 1:1.

• Tak wygląda wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Pogoni Szczecin:

• Oto skład i ławka rezerwowych Wisły Płock:

• Zapraszamy na pierwszy niedzielny mecz 21. kolejki PKO Ekstraklasy! W Płocku miejscowa Wisła podejmie Pogoń Szczecin. Początek spotkania już o godzinie 12:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

Wisła Płock - Pogoń LIVE! Wskoczyć na podium

Wisła Płock - Pogoń LIVE! Wskoczyć na podium ©Andrzej Szkocki / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin ONLINE. W porze obiadowej do 21. kolejki dołożone zostało spotkanie typowane zazwyczaj na poniedziałek. Drużyna Radosława Sobolewskiego spróbuje powstrzymać podopiecznych Kosty Runjaica, którzy celują w ligowe podium. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30.

Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin ONLINE

Obie drużyny spędziły część stycznia w tureckim Belek. Do bezpośredniego sparingu jednak rzecz jasna nie doszło. Wisła w całym okresie przygotowawczym rozegrała w sumie cztery sparingi. Na początek uległa Łudogorcowi Razgrad (0:2) i Slovanowi Bratysława (3:2). Potem wygrała z Karabachem Agdam (3:2) i już w Polsce zremisowała z Legią Warszawa (1:1).

Z kolei Pogoń w Berlinie przegrała nieznacznie z Herthą (0:1), potem w Turcji ograła drużynę Universitatea Craiova (3:1) i Sturm Graz (2:1). Bezbramkowym remisem zakończył się mecz z FK Makedonija Gorce Petrov. Po powrocie do kraju problemów nie sprawiła pierwszoligowa Warta Poznań (3:0).

Niestety, w tym sparingu Pogoń straciła Adama Frączczaka. Kapitan odniósł kontuzję i nie zagra w Płocku. Zadebiutować może za to Paweł Cibicki. To nominalny napastnik, ale trener widzi dla niego miejsce na lewym skrzydle.

W Wiśle spodziewamy się w niedzielę przynajmniej dwóch debiutów. Być może od pierwszej minuty wystąpią dobrze znany z występów w Jagiellonii Cillian Sheridan oraz anonimowy w Polsce Torgil Gjertsen. Norweg szykowany jest do roli skrzydłowego. Zeszły sezon (system marzec-grudzień 2019) zakończył z dwiema bramkami i ośmioma asystami.

W zimowym okienku obie drużyny straciły swoich kluczowych snajperów. Z Pogoni odszedł Adam Buksa (siedem bramek w ekstraklasie), z Wisły Ricardinho (cztery bramki). Pierwszy z nich postanowił rozwijać karierę w USA, drugi wybrał wysoką pensję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin:
Wisła Płock: Daehne - Stefańczyk, Uryga, Rzeźniczak, Garcia - Szwoch, Furman, Ambrosiewicz, Merebaszwili, Gjertsen - Sheridan (Kuświk?).
Pogoń Szczecin: Stipica - Stec, Zech, Triantafyllopoulos, Nunes - Spiridonović, Podstawski, Dąbrowski, Kowalczyk, Cibicki - Manias.

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Pogoń Szczecin:
Wisła Płock: Fojut, Stępiński, Zawada (?), Angielski.
Pogoń Szczecin: Kożulj, Drygas (potrzebują czasu), Kozłowski, Frączczak, Żurawski, Wędrychowski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Wisła 1:2 (Ekstraklasa, 26.08.2019)
Wisła - Pogoń 0:2 (Ekstraklasa, 15.03.2019)
Pogoń - Wisła 4:0 (Ekstraklasa, 06.10.2018)

Mecz Wisła Płock - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w stacji Canal+ Sport. Komentuje duet Rafał Dębiński - Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy od godziny 12:30.