ROW 1964 Rybnik

1

• KONIEC!! Wisła Płock wygrywa z Energetykiem ROW Rybnik 2:1!

• Otręba ukarany żółtą kartką za faul na Janusie.

• Burkhartd mógł zostac bohaterem meczu! Świetnie przymierzył się do strzału i uderzył piłkę z trzydziestego metra, Bucek z trudem wybija piłkę na aut!

• O pięć minut sędzia przedłużył mecz.

• Marcin Grolik chciał jeszcze zaskoczyc Seweryna Kiełpina bezpośrednim strzałem, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Dobra akcja Wisły Płock, Krzysztof Janus niczym minął bez większych problemów kilku graczy z Rybnika, ale tuż na linii pola karnego zatrzymał go Hubert Otręba.

• Gródek mocno wszedł w meczu bez pardonu taranując w okolicach pola karnego gospodarzy Kiełpina. Obyło się jednak bez kartki.

• A Kamil Kostecki Michała Płonkę.

• Zmian dokonuje Marek Wleciałowski. Tomasz Gródek zastąpi Szymona Sobczaka.

• Czy goście odrobią straty? Do końca spotkania pozostało nieco ponad piętnaście minut, czasu jest niewiele.

• Marcin Kaczmarek wykorzystuje ostatnią zmianę i wpuszcza na murawę Radica w miejsce Łukasza Sekulskiego.

• Janusz Dziedzic pojawił się na placu gry w 60. minucie spotkania, ale z powodu kontuzji po dziesięciu minutach gry musiał zejśc z boiska. Uraz wydaję się poważny, ponieważ zawodnik przenoszony jest do karetki.

• Zmiana także w zespole Wisły. Marcin Krzywicki za Janusza Dziedzica.

• Pierwsza zmiana w Rybniku. Toams Vrťo pojawi się za Łukasza Bałuszyńskiego.

• Fantastyczny strzał Filipa Burkhardta z 25 metrów prosto w krótki róg! Antonin Bucek nie miał szans na obronę.

• GOOOOL!!! BURKHARDT!!!! CO ZA STRZAŁ!!!

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły Płock. Za Piotra Wlazło wejdzie Janusz Dziedzic.

• Żółta kartka dla Piotra Wlazło.

• Szymon Sobczak próbował swoich sił z dystansu, ale jego strzał był bardzo, bardzo niecelny.

• Po bramce Cisse gra nieco się uspokoiła i przeniosła na środek pola.

• Dobra akcja Kaczmarka, który "wjechał" z piłką niemal w pole karne rybniczan, tam jednak w porę zainterweniował Otręba.

• Gospodarze próbowali zaskoczyc przeciwnika strzałem z prawej strony boiska, ale Rybnik ma dziś w bramce bardzo dobrze dysponowanego Antonina Bucka, który po raz kolejny w tym meczu popisał się dobrą interwencją.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany Cezary Stefańczyk.

• Kaczmarek zapuścił się pod pole karne Rybnika, ale tam został zatrzymany przez czujnych defensorów rywali.

• Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu rybniczan, którzy za sprawą gola Idrissa Cisse doprowadzili do wyrównania.

• GOOOOL! ALEŻ ROZPOCZĘCIE GOŚCI!! CISSE DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!!!

• Po krótkiej przerwie wracamy do Płocka i zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Po golu Krzysztofa Janusa Wisła Płock prowadzi z Energetykiem ROW Rybnik 1:0.

• Świetny strzał Krzysztofa Janusa po prostu musiał zakończyc się w ten sposób. Strzelec gola dostał dobre podanie od Piotra Wlazło, które otworzyło mu drogę do bramki strzeżonej przez Antonina Bucka.

• GOOOL! KRZYSZTOF JANUS!!!

• Odważny rajd Marka Krotofila przez połowę boiska ofiarnie zatrzymał własnym ciałem Paweł Magdoń.

• Rzut z autu dla graczy z Rybnika na wysokości pola karnego Wisły. To mogła byc szansa gości, ale Cisse sfaulował Magdonia i grę wznowił Kiełpin.

• Świetna interwencja Michała Płonki, który genialnym wślizgiem zatrzymał akcję gospodarzy.

• Janus zdecydował się na samotną szarżę zakończoną ładnym dośrodkowaniem w kierunku Sekulskiego, którego ubiegł jednak jeden z piłkarzy przyjezdnych.

• Szansa Wisły Płock! Burkhardt uderzał z pierwszej piłki z okolic pola karnego przeciwników, ale minimalnie się pomylił. Futbolówka niemal otarła się o słupek!

• Po okresie żwawszej gry znów zaczyna wiać nudą na boisku w Płocku. Piłkarze wymieniają się podaniami w środku pola i jak na razie żaden z nich nie kwapi się do tego, by pokusić się o przeprowadzenie składnej akcji.

• Dośrodkowania z rzutu rożnego próbuje Paweł Kaczmarek, ale z piłką nie radzi sobie Hiszpański i daje się ograć rywalom. Na szczęście dla gospodarzy wyprowadzenie kontry nie udało się rybniczanom.

• Za nami prawie pół godziny gry, a dogodnych sytuacji strzeleckich jak na lekarstwo. Obie strony chcą, ale nie bardzo wiedzą w jaki sposób mogą wpakowac piłkę do siatki.

• Stefańczyka źle wrzucił futbolówkę z prawego skrzydła, a Antonin Bucek nie miał żadnych problemów by ją przechwycic.

• Długie podanie w kierunku Sekulskiego, który źle przyjął piłkę, co wykorzystali obrońcy gości wybijając ją poza plac gry.

• Piłkarze Wisły oddalają grę od własnej bramki, za nimi seria nieudanych dośrodkowań, z którymi każdorazowo radzą sobie przeciwnicy.

• Kolejna akcja gości! Pod bramką Wisły znów wrze, Cisse znalazł się sam naprzeciw Kiełpina, minął go, ale w ostatecznej fazie nie opanował piłki, którą w mig przechwycił Sielewski.

• Złą decyzję podjęli gospodarze, prostopadła piłka w pole karne gości miała dotrzec do Janusa, ale wszystko dobrze rozczytał Bucek i uprzedził przeciwnika odbierając mu futbolówkę.

• Świetna okazja graczy z Rybnika! Magdoń popełnił fatalny błąd w defensywie, nie upilnował rywala, w efekcie sam na sam z Sewerynem Kiełpinem znalazł się Daniel Feruga. Golkiper Wisły wykazał się jednak świetnym refleksem i zdołał wybronic strzał napastnika gości.

• Ładnie chcieli to rozegrac piłkarze Wisły Płock, ale jeden z zawodników posłał zbyt mocne podanie w kierunku Burkhardta, który nie opanował piłki i stracił ją na rzecz rywali. Od własnej bramki grę wznawia Bucek.

• Mocny strzał Ferugi z okolicy osiemnastego metra pewnie broni Seweryn Kiełpin.

• Na murawie przez moment leżał Bucek, ale pomoc medyczna jakiej udzielili mu klubowi lekarze wystarczyła i piłkarz powrócił do gry.

• Z dobrej strony pokazuje się dziś Paweł Kaczmarek, który dwukrotnie miał dobrą okazję, by zapoczątkowac groźną akcję ofensywną, jednak tyle samo razy udało się przyjezdnym zablokowac jego strzały.

• Paweł Kaczmarek chciał dośrodkowywać do lepiej ustawionych kolegów, ale uprzedził go czujny obrońca rywali.

• Łukasz Sekulski źle przyjął piłkę wrzuconą w pole karne rybniczan, co umiejętnie wykorzystali rywale wybijając ją na aut.

• Spokojny początek spotkania w Płocku, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, żadna ze stron nie podejmuje jak na razie groźnych prób ataku na bramkę.

• Pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, długie podanie Janusa chciał przyjąć Kaczmarek, ale przed polem karnym przeciwników zostaje uprzedzony wślizgiem jednego piłkarzy gości.

• Pierwszy gwizdek Marcina Szczerbowicza i zaczynamy spotkanie w Płocku!

• Rezerwowi piłkarze Energetyka ROW Rybnik: Skrzeszewski, Gródek, Kostecki, Mandrysz, Musiolik, Potirniche, Vrťo

• Rezerwowi piłkarze Wisły Płock: Szczepankiewicz, Dziedzic, Hempel, Grudzień, Kacprzycki, Krzywicki, Radić

• Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się ze sobą 17 sierpnia ubiegłego roku w Rybniku. Mecz zakończył się wówczas dwubramkowym remisem i podziałem punktów.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zachęcamy do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ spotkania.

• Co ciekawe włodarze zespołu gości robią wszystko, by utrzymać się w 1. lidze, dlatego też w ostatnim czasie klub dokonał kilku wzmocnień. Do Rybnika przybył Edison Fernandes da Silva Junior. Brazylijczyk ma wzmocnić obronę Energetyka, która jak na razie pozostawia wiele do życzenia.

• Beniaminek z Rybnika w Płocku zagra o "być albo nie być" na zapleczu Ekstraklasy. Będąc najsłabszą drużyną ligi gracze Energetyka z najmniejszym dorobkiem punktowym (osiemnaście "oczek") zajmują ostatnie miejsce w tabeli i jeśli dziś nie zdobędą kompletu cennych punktów powoli będą mogli żegnać się z pierwszą ligą.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania mają mniej powodów do narzekań, gdyż ich sytuacja w ligowej tabeli jest nieco lepsza. Podopieczni Marcina Kaczmarka po 20. kolejkach zajmują ósme miejsce z 27 punktami na koncie.

• Nastroje, jakie panują w szeregach obu drużyn nie są zbyt optymistyczne, bowiem żadna z nich w poprzedniej rundzie nie popisali się formą. Wisła Płock przegrała tydzień temu na wyjeździe z Arką Gdynia (2:1), z kolei Energetyk zremisował w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy (1:1).

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisła Płock - Energetyk ROW Rybnik!