Wisła Płock się nie dała. Dziewiąty remis Radomiaka Radom

Jacek Czaplewski
Włodzimierz Łyżwa
PKO Ekstraklasa. Podział punktów w meczu zamykającym 20. kolejkę. Radomiak Radom przed własną publicznością zremisował z Wisłą Płock 1:1.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Wisła Płock 1:1

Radomiak mimo zmian w środku pola (odejście Kaputa, kontuzja Nascimento) wyglądał na zorganizowany zespół. Z niczym dziś nie zwlekał, tylko od razu próbował się dobrać do Wisły. Z pierwszymi strzałami świetnie poradził sobie jednak Krzysztof Kamiński.

To był całkiem żywy i atrakcyjny mecz. Wisła, choć na wyjazdach zazwyczaj przegrywa, potrafiła się odgryzać. Ale i tak jako pierwsza straciła bramkę. Radomiak objął prowadzenie w 28 minucie, gdy dośrodkowanie z lewej flanki głową wykończył Raphael Rossi.

Radość beniaminka trwała niecałe trzy minuty, bo szybko odpowiedział Damian Rasak. Radomiak reklamował faul i zagranie ręką, ale jedyne co ugrał to... tradycyjną kartkę dla trenera Dariusza Banasika - za protesty.

W drugiej połowie Radomiak stworzył zagrożenie za sprawą Karola Angielskiego. Napastnik najpierw obił słupek, by w kolejnej akcji trafić w bramkarza. Klarowne sytuacje miała także Wisła, lecz wynik ani nie drgnął, bo próby z dystansu odbił Filip Majchrowicza, zaś Rafała Wolskiego zatrzymała interwencja Damiana Jakubika.

Tuż przed końcem drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał kapitan Wisły, Jakub Rzeźniczak.

• Thabo Cele - 3
  • Meik Karwot - 3, (Mateusz Radecki - bez oceny)
  • Luis Machado - 3, (Mario Rondon - 3)
  • Karol Angielski - 4, (Dominik Sokół - bez oceny)