• Koniec! Wisła Płock remisuje bezbramkowo i utrzymuje się w Ekstraklasie!

• Vamara Sanogo uderza, ale Bartłomiej Żynel końcówkami palców odbija piłkę!

• Ukarany także Patryk Stępiński.

• Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Wisły Płock. Ukarany Alan Uryga.

• Karol Angielski uderzył z 5 metrów i piłka przelatuje kilka centymetrów obok bramki!

• Giorgi Merebaszwili uderzył, ale w ostatnim momencie został zablokowany!

• Ukarany również Szymon Pawłowski.

• Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką.

• Ależ teraz szczęście miała Wisła Płock! Vamara Sanogo uderzył w poprzeczkę! A przypomnijmy tylko, że Miedź wygrywa swój mecz, więc Leszkowi Ojrzyńskiemu spadł wielki kamień z serca!

• Dobre uderzenie Karola Angielskiego, ale spokojnie broni Lukas Hrosso.

• Kacper Radkowski zmienia kontuzjowanego Piotra Polczaka.

• Giorgi Iwaniszwili ukarany żółtą kartką.

• Po starciu sprzed kilku minut do gry wrócił tylko Oskar Zawada. Piotr Polczak za chwilę zostanie zmieniony, ale na murawę już nie wróci.

• Bardzo nieprzyjemne starcie głowami Piotra Polczaka i Oskara Zawady. Potrzebna jest pomoc medyczna, gdyż wyglądało to wszystko dosyć poważnie.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Igor Łasicki zmieniony przez Bartłomieja Sielewskiego.

• Tomasz Nawotka ukarany żółtą kartką.

• Giorgi Gabedawa melduje się na murawie, w miejsce Mateusza Możdżenia!

• Znakomite uderzenie zanotował teraz Giorgi Iwaniszwili! Drużynę gospodarzy uratowała tylko świetna interwencja Bartłomieja Żynela!

• Karol Angielski zmienia Grzegorza Kuświka!

• Lukas Hrosso wyszedł z bramki i uprzedził Oskara Zawadę pędzącego w stronę piłki.

• Mocne uderzenie Szymona Pawłowskiego i Żynel broni z dużymi problemami!

• Co za pudło! Giorgi Merebaszwili miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale posłał piłkę w trybuny!

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Łasickiego. Zagłębie przejmuje piłkę.

• Czas na drugie 45 minut!

• Po przerwie na murawę nie wrócił też Ricardinho, gdyż został zmieniony przez Oskara Zawadę.

• Zmiany w obu ekipach. Zarko Udovicić zmieniony przez Giorgiego Iwaniszwiliego.

• Koniec pierwszej połowy! Wisłą Płock remisuje bezbramkowo z Zagłębiem Sosnowiec! Po przerwie muszą zacząć grać lepiej, gdyż Miedź Legnica również remisuje z Wisłą Kraków i wszystko jeszcze możliwe!

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o 2 minuty.

• Świetna indywidualna akcja Vamary Sanogo kończy się dopiero na golkiperze gospodarzy!

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, po którym zawodnicy Wisły domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia jednak jasno wskazuje, że zagrania ręką nie było.

• Lukas Hrosso spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Bardzo mocne uderzenie Mateusz Możdzenia! Piłka o centymetry minęła bramkę Wisły!

• Kapitan gospodarzy tym razem trafia prosto w mur.

• Giorgi Merebaszwili został sfaulowany tuż pod polem karnym rywala! Będzie świetna okazja dla Dominika Furmana!

• Dawid Ryndak pakuje piłkę do siatki, ale sędzia liniowy pokazuje, że był spalony! Duża ulgę poczuli zawodnicy Wisły Płock!

• Lukas Gressak ukarany żółtą kartką!

• Dobry strzał Mateusza Szwocha, ale pewnie broni Hrosso.

• Na szczęście żaden z tych urazów nie zakończył się zmianą. Zarówno Ricardinho jak i Łasicki wrócili do gry.

• Bardzo agresywną i męską walkę widzimy w dzisiejszym meczu. Teraz Igor Łasicki ucierpiał i musi zostać opatrzony.

• Ricardinho niefortunnie upadł po starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna, gdyż wygląda to na problem z ręką.

• Kolejne dośrodkowanie Furmana, który w przeciągu kwadransa wykonał kilkanaście wrzutek w pole karne. Tym razem Hrosso spokojnie łapie futbolówkę.

• Kolejny stały fragment gry wykonywany przez Dominika Furmana. Tym razem jednak zdołał tylko znokautować Vamarę Sanogo, który stał w murze.

• Co teraz wydarzyło się w polu karnym Zagłębia! Dominik Furman dograł perfekcyjną piłkę na głowę Igora Łasickiego. Lukas Hrosso popisał się świetną interwencją, a dobitka Ricardinho poszybowała obok bramki!

• Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karny Wisły Płock i Piotr Polczak nie miał szans dopaść do piłki.

• Bardzo dobre uderzenie Dominika Furmana z rzutu wolnego! Lukas Hrosso z wielkimi problemami odbija piłkę!

• Pierwsze kopnięcie stało się faktem! Ruszyli!

• Jarosław Przybył wyprowadza obie ekipy, a kibice odśpiewują "Jak długo na Wawelu..."

• Od kiedy z klubem pożegnał się Kibu Vicuna i kontrakt podpisał Leszek Ojrzyński to Nafciarze grali naprawdę dobrą piłkę. Seria czterech zwycięstw z rzędu zakończyła się dosyć brutalnie, z ich bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, czyli Miedzią Legnica. Dopiero ostatnie spotkanie pozwoliło im znowu wyjść ze strefy spadkowej.

• Zagłębie Sosnowiec jest już pewne spadku do 1 Ligi. Ekipa Valdasa Ivanauskasa jak widać nie ma zamiaru odpuszczać tego meczu. Litwin wypuszcza od pierwszej minuty najlepszy możliwy zespół. Czy przeszkodzą Wiśle Płock w utrzymaniu?

• Witamy Państwa bardzo serdecznie! Wisła Płock ma wszystkie karty w ręku w grze o utrzymanie. Muszą urwać tylko jeden punkt Zagłębiu Sosnowiec i będą mogli świętować kolejny rok gry w Lotto Ekstraklasie. Czy im się to uda?

Leszek Jaźwiecki

Wisła Płock Zagłębie Sosnowiec

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. W sobotę, w Płocku, piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozegrają swój ostatni mecz w Lotto Ekstraklasie w tym sezonie. Rywalem już wcześniej zdegradowanego beniaminka będzie wciąż walcząca o utrzymanie Wisła. Gospodarzom do pełni szczęścia brakuje jednego punktu.

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Piłkarze z Sosnowca, w zimnie i deszczu, pożegnali się ze swoimi kibicami w meczu z Korona. Zapowiadali, że chcą się pożegnać z honorem i odnieść zwycięstwo. Wyżej klasyfikowany w tabeli rywal z Kielc jednak na to nie pozwolił i Zagłębie poniosło 22 porażkę w tym sezonie.
Klasy nie pokazał także trener Valdas Ivanauskas, który nie tylko nie pożegnał się z kibicami ale nawet z dziennikarzami. No cóż, od początku było widać, że nie po drodze mu było z jednymi i drugimi. Litwin kończy swoją misję i chyba nikt w Sosnowcu za nim nie będzie tęsknił. Nowy trener ma być znany w najbliższym czasie.

Sosnowiczanie nie mają dobrych wspomnień z meczów z Wisłą Płock w tym sezonie. Jesienią w 15. kolejce przegrali na stadionie im. Kazimierza Górskiego 0:2, tracą druga bramkę w ostatnich minutach spotkania z rzutu karnego podyktowanego za faul Mateusza Cichockiego. Jeszcze gorzej było w rewanżu na swoim boisku. W ostatnim meczu rundy zasadniczej sosnowiczanie na Ludowym przegrali 1:3, choć już od 4 minuty prowadzili.

Sosnowiczanie grają już o pietruszkę, za to zespół z Płocka ma o co jeszcze walczyć. Musi zdobyć w tym meczu co najmniej jeden punkt by pozostać w elicie. Na ich potknięcie liczy jeszcze Miedź Legnica, która gra w Krakowie z Wisła. Beniaminek z Legnicy, jeśli zdobędzie pod Wawelem trzy punkty, a płocczanie przegrają, pozostanie w Lotto Ekstraklasie. Takiego scenariusza jednak Nafciarze nie biorą pod uwagę. - To nasz ostatni najważniejszy mecz w tym sezonie - zapowiada trener Wisły Leszek Ojrzyński. - Rywale na pewno będą chcieli w dobrym stylu pożegnać się z ekstraklasą - dodał.

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Mecz Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec rozpocznie się w sobotę 18 maja o 15:30. Transmisję telewizyjną z tego spotkania przeprowadzi stacja n+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.