Wisła Puławy i Orlęta Radzyń Podlaski wygrywają na wyjeździe. Podsumowanie niedzielnych spotkań piłkarskiej III ligi

Bartosz Litwin
Lider coraz mocniejszy. Wisła Puławy zwycięża w Łagowie 3:1 i zalicza jedenasty ligowy komplet punktów. Takim samym stosunkiem bramek na korzyść radzyńskich Orląt zakończyło się ich starcie z ekipą KS Wiązownica.

Piłkarze z Puław umocnili się na pozycji lidera. Wyjazdowe zwycięstwo z ŁKS-em Łagów jest jedenastym ligowym triumfem "Dumy Powiśla". Podopieczni Mariusza Pawlaka po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył w 17. minucie Adam Imiela. Sześć minut po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Bartłomiej Bartosiak. Pomocnik dołożył drugietrafienie w 65. minucie, a wynik ustalił 4 minuty przed koncem regulaminowego czasu gry Dariusz Brągiel. Puławianie mają na swoim ligowym koncie 33 punkty. Ich przewaga nad drugą - Wisłą Sandomierz wynosi osiem oczek.

Trzy punkty z wyjazdowego spotkania przywieźli także piłkarze z Radzynia Podlaskiego. Orlęta pokonały zespół KS Wiązownica również 3:1. Podobnie jak zespół z Puław, podopieczni Artura Bożyka odwrócili losy spotkania po utracie bramki. Wynik otworzył w 53. minucie 18-letni napastnik z Wiązownicy, Kacper Wydra. 10. minut później rzut karny na gola dla gości zamienił Adrian Nowosadko. Kolejne bramki dla Orląt strzelali Edvinas Baniulis i Michał Kobiałka w 82. i 84. minucie.

W pozostałych niedzielnych meczach ligowych wiceliderzy z Wisły Sandomierz zwyciężyli 2:1 z rezerwami Cracovii, a Wólczanka Wólka Pełkińska identycznym stosunkiem bramek pokonała drugi zespół kieleckiej Korony.