Wisła Puławy pewnie zwyciężyła Gryfa Wejherowo

Marcin Puka/Kurier Lubelski
Wisła Puławy pewnie zwyciężyła Gryf Wejherowo
Wisła Puławy pewnie zwyciężyła Gryf Wejherowo Łukasz Łabędzki
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy odnieśli kolejne zwycięstwo w sezonie 2015/16. W sobotę podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali przed własną publicznością Gryfa Wejherowo i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Piłkarze Wisły chcieli zdobyć kolejny komplet punktów i wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli. Ich rywal Gry Wejherowo jest ostatnio w lekkim kryzysie, ale Robert Złotnik, drugi trener Dumy Powiśla przestrzegał przed lekceważeniem beniaminka.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od niemiłego incydentu. W 2 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Wisły, do piłki wyskoczył Patryk Sobczak. Niestety wpadł na niego Filip Sosnowski. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie i faktycznie obaj na noszach opuścili boisko i pojechali na badania do szpitala. Miejsce w bramce Wisły zajął Nazar Penkowec, a za Sosnowskiego na boisku pojawił się Paweł Czoska.

Puławianie ruszyli do ataków, ale niecelnie strzelał Konrad Nowak. Następnie po strzale napastnika Wisły piłkę zdołał wybić bramkarz gości Filip Wichman. W 29 min Wisła objęła prowadzenie. Z dystansu strzelał Konrad Szczotka, Wichman odbił piłkę, do której dopadł Jarosław Niezgoda i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Za chwilę wyrównać mógł Grzegorz Wicewicz, ale fatalnie przestrzelił. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa to przewaga Wisły. Na bramkę gości strzelali m.in. Sebastian Głaz, Nowak, Arkadiusz Maksymiuk, ale gościom dopisywało szczęście. Wydawało się, że opuściło ich w 61 min, kiedy to w polu karnym faulowany był Nowak. Niestety, Łukasz Turzyniecki nie wykorzystał rzutu karnego. Za chwilę jednak Nowak zrobił swoje, czyli pokonał golkipera gości i było 2:0.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Wisła awansowała na trzecie miejsce w tabeli. 19 września (godz. 16) puławianie zagrają na wyjeździe z Legionovią.

Wisła Puławy – Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

Bramki: Niezgoda 29, Nowak 63

Wisła: Sobczak (7 Penkowec) – Turzyniecki (72 Kanarek), Budzyński, Pielach, Litwiniuk – Sedlewski, Maksymiuk, Głaz, Nowak (82 Olszak), Szczotka – Niezgoda (85 Tetych)

Gryf: Wichman – Kowalski, Kostuch, Szur, Dampc (80 Godula) – Wicon, Sosnowski (7 Czoska, 65 Rzepa), Kołc, Kuzimski, Gicewicz – Wicki

Żółte kartki: Sedlewski, Szczotka - Kołc

Sędziował: Konrad Aluszyk z Gorzów Wielkopolskiego