Wisła Puławy z ósmą wygraną. Wyniki środowych meczów III ligi

Sport
Przedstawiamy komplet rezultatów zespołów z województwa lubelskiego w 9. kolejce sezonu 2020/21 w IV grupie III ligi. Wszystkie mecze były rozgrywane w środę, 9. września.

Lider tabeli pokonał dotychczasowego wicelidera. W "wiślanych" derbach Wisła z Puław zwyciężyła Wisłę z Sandomierza. Trzy punkty gospodarzom zapewnił pewnym strzałem z rzutu karnego Adrian Paluchowski w doliczonym czasie gry.

Wisła Puławy - Wisła Sandomierz 3:2 (2:1)
Bramki: Pielach 3, Paluchowski 19, 90 (karny) - Sudy 28, Siedlecki 68

Wisła P.: Kołotyło - Cheba, Cyfert, Pielach (77 Kiczuk), Kuban, W. Puton (46 Drozdowicz), Skałecki, K. Puton, Bartosiak (88 Zając), Paluchowski, Brągiel (46 Pigiel). Trener: Mariusz Pawlak

Wisła S: Pietrasik – Kołoczek, Sudy, Wojcinowicz, Chorab (75 Kuśmierczyk), Piątkowski (59 Matuszewski), Tyl (90 Mażysz), Siedlecki, Kmiotek, Bełczowski (46 Klockowski), Zawiślak. Trener: Rafał Wójcik

Żółte kartki: Kołotyło, Kiczuk, Paluchowski – Wojcinowicz, Zawiślak, Zając, Kmiotek, Matuszewski, Siedlecki, Pietrasik

Czerwona kartka: Zawiślak (Wisła S, 90 min, za drugą żółtą)

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo na Podkarpaciu odniosła Chełmianka. Biało-zieloni pokonali spadkowicza z II ligi, Stal Stalowa Wola, notując tym samym trzecią wygraną w delegacji w obecnych rozgrywkach.

Stal Stalowa Wola - Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)
Bramka: Prytuliak 72

Stal: Siudak – Jarosz, Witasik, Khorolskyi, Zięba (77 Waszkiewicz), Jopek (72 Wojtak), Stelmach (61 Stępniowski), Zmorzyński, Surmiak (71 Świerad), Mroziński, Fidziukiewicz. Trener: Szymon Szydełko

Chełmianka: Ciołek - Kotowicz, Wołos, Maliszewski, Brzozowski, Grądz (89 Adamski), Brzyski, Wójcik (83 Wawryszczuk), Prytuliak (89 Bednar), Bonin (83 Dąbrowski), Myśliwiecki (60 Skoczylas). Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Witasik, Surmiak - Maliszewski

Po porażce 0:3 w miniony weekend w Dębicy, piłkarze Orląt Radzyń Podlaski zrehabilitowali się przed własną publicznością. Podopieczni trenera Artura Bożyka pokonali w regionalnych derbach beniaminka z Lubartowa. Gole padały w drugiej połowie.

Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:1 (0:0)
Bramki: Wojczuk 51, Syryjczyk 75 – Szczotka 90+1

Orlęta: Klebaniuk – Idzikowski, Kursa, Chyła (41 Wiatrak), Nowosadko (46 Kuźma), Syryjczyk, Perez, Kobiałka, Kamiński, Rycaj, Wojczuk (84 Korolczuk). Trener: Artur Bożyk

Lewart: Długosz – Michałów, Zbiciak, Budzyński, Świech, Najda (89 Fiedeń), Fularski (76 Aftyka), Maksymiuk (77 Buczek), Szczotka, Pożak, Żelisko. Trener: Tomasz Bednaruk

Żółte kartki: Wojczuk – Świech

Kraśnicka Stal zdobyła pierwszy punkt na własnym stadionie od marca. Ekipa prowadzona przez trenera Bohdana Bławackiego zremisowała z Podhalem Nowy Targ 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0 po dziesięciu minutach gry, jednak jeszcze podczas pierwszej połowy były napastnik Motoru, Michał Grunt strzelił dwie bramki i ustalił wynik rywalizacji.

Stal Kraśnik - Podhale Nowy Targ 2:2 (2:2)
Bramki: Zawierucha 5, Cygan 10 - Michał Grunt 13, 36

Stal: (skład wyjściowy) Borusiński - Gajewski, Dyszy, Tadrowski, Michalak, Romero, Popiołek, Skrzyński, Zawierucha, Cygan, Cybula. Trener: Bohdan Bławacki

Kolejną efektowną wygraną zanotowała Avia. Po sobotnim zwycięstwie 6:0 z Jutrzenką Giebułtów w Zabierzowie, tym razem świdniczanie rozbili 6:1 rezerwy Korony Kielce. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się najbardziej doświadczony zawodnik żółto-niebieskich, Wojciech Białek.

Avia Świdnik - Korona II Kielce 6:1 (3:0)
Bramki: Maluga 12, Białek 31, 49, 54, Oziemczuk 41, Uliczny 57 - Piróg 72

Avia: Sobieszczyk (57 Androsiuk) - Dobrzyński (65 Plesz), Górka, Kursa, Niewęgłowski, Maluga, Wójcik (57 Drozd), Uliczny (57 B. Mroczek), K. Mroczek, Oziemczuk (57 Szpak), Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

Natomiast trzecią porażkę w rozgrywkach musiała przełknąć drużyna Podlasia Biała Podlaska. Biało-zielono-żółto-czerwoni ulegli na własnym stadionie Jutrzence Giebułtów 0:2. Losy wyniku rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą.

Podlasie Biała Podlaska - Jutrzenka Giebułtów 0:2 (0:2)
Bramki: Kozieł 16, 24

Zobacz, jak w tym sezonie tańczą urodziwe cheerleaderki druż...