BLIT
Wojciech Szubartowski
Piłkarze "Dumy Powiśla" coraz śmielej pukają do drzwi strefy barażowej. Kolejnym testem beniaminka z Lubelszczyzny będzie starcie z Olimpią Elbląg, która może się pochwalić identycznym bilansem, co puławianie.

Podopieczni Mariusza Pawlaka nie przegrali żadnego z wrześniowych spotkań. Po sierpniowych przegranych z Chojniczanką Chojnice i kaliskim KKS-em zespół z Puław zremisował bezbramkowo z Wigrami Suwałki. Następnie Wisła pokonała Sokoła Ostróda i ligowych liderów ze Stali Rzeszów. W miniony weekend z kolei zremisowała 2:2 z Radunią Stężyca, która przed owym starciem mogła się cieszyć kompletem zwycięstw na własnym boisku. Do przerwy jednak puławianie przegrywali 0:2.

- Ktoś powiedział, że przyjeżdżamy do "jaskini lwa", bo zdajemy sobie sprawę z tego jakie rezultaty osiągała tutaj Radunia. Po 45. minutach wszystko by się zgadzało. Weszliśmy w ten mecz źle mentalnie. Musimy wyciągnąć wnioski. Na pewno dobrze na zespół wpłynęły zmiany. Cieszę się, że graliśmy do końca - mówił po przedmiotowym spotkaniu trener Wisły Puławy

Piłkarze z Elbląga, podobnie jak ekipa z Puław, zaliczyli dotąd cztery zwycięstwa i po trzy remisy oraz porażki. Ich dorobek punktowy jest zatem identyczny co beniaminka z Lubelszczyzny. W ostatnich dwóch spotkaniach ligowych jednak nie zdobyli ani jednego punktu. "Olimpijczycy" przegrali w Stężycy 0:3 oraz ulegli na własnym boisku rezerwom poznańskiego Lecha 1:2. W ostatnim z wymienionych spotkań piłkarze Olimpii wypuścili zwycięstwo pod sam koniec spotkania. Bramki dla Lecha II padły w 86. i 87. minucie. Wcześniej jednak elblążanie zaliczyli serię pięciu spotkań bez porażki. Pokonali zespoły z Ostródy, Bełchatowa i Siedlec. Ponadto nie dali się pokonać faworytom z Rzeszowa i Lublina.

- Na pewno będziemy analizowali dwie szybko stracone bramki - mówił po ostatniej przegranej trener Olimpii, Tomasz Grzegorczyk. - Brakuje nam konsekwencji z przodu. Cieszy to, że stwarzamy sytuacje, ale musimy je wykorzystywać. Mamy swoje problemy kadrowe. Każdy z Olimpią się jednak liczy w drugiej lidze. My nigdzie łatwo skóry nie sprzedamy. Jedziemy na Puławy walczyć o punkty - dodał szkoleniowiec.

Mecz 11. kolejki eWinner 2. ligi: Wisła Puławy - Olimpia Elbląg zaplanowano na sobotę 2 października, godz. 16:00. Transmisję "na żywo" można śledzić za pośrednictwem aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek, firmy eWinner oraz internetowej platformy Sportize. Bilety na przedmiotowe spotkanie można kupić TUTAJ.

Górnik Łęczna najniżej wycenianym zespołem PKO BP Ekstraklas...