Wisła Sandomierz nie dopuściła do zmiany lidera. Grała godzinę w "10" i zdobyła bramkę na remis!

Paweł Kotwica
Anna Kaczmarz/Polska Press
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej, Stal Kraśnik zremisowała z Wisłą Sandomierz.

Stal Kraśnik - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Czelej 45 min, 1:1 Patryk Wilk 81 z karnego.

Wisła: Pietras - Wojsa, Konefał, Wilk, Chorab - Piątkowski (58. Dachnowski), Siedlecki, Tyl, Sudy (79. Kmiotek), Brągiel - Zawiślak.

Stal: Ciołek - Mazurek, Kudriawcew, Gajewski, Świech - Czelej (83. Nastałek), Kaczmarek, Skrzyński (65. Wawryszczuk), Popiołek – R. Król, K. Król (62. Maj).

Widzów: 300.

Czerwona kartka: Siedlecki (Wisła, 30 min).

W przypadku wygranej Stal zostawała nowym liderem trzeciej ligi.

Spotkanie zaczęło sie od przewagi Stali, która w przypadku swojego zwycięstwa zostawała nowym liderem. Jednak po kilku minutach inicjatywa zaczęła należeć do gości. „Wiślacy” oddali kilka groźnych strzałów na kraśnicką bramkę, ale dobrze interweniował jej bramkarz, Sebastian Ciołek.

Tak było do 30 minuty, kiedy czerwoną kartkę dostał pomocnik Wisły, Jakub Siedlecki. Po tym zdarzeniu znów dominował zespół z Kraśnika, między innymi w 38 minucie tylko wybicie piłki z linii bramkowej uratowało Wisłę przed utratą bramki. Ale gospodarze dopięli swego tuż przed przerwą, kiedy ładnym strzałem popisał się Jakub Czelej i było 1:0. Chwilę wcześniej znów Ciołek uratował Stal przed utratą gola.

Korzystający z różnicy jednego zawodnika zawodnicy Stali w drugiej połowie mieli lekką przewagę, ale niewiele, a w zasadzie nic z niej nie wynikało. Wręcz przeciwnie, świetną okazję na początku drugiej połowy miała Wisła, ale znów obronił bramkarz.

W 52 minucie Stal miał rzut wolny, groźnie strzelał Marcin Świech, ale Szymon Pietras spisał się jak należy.

Wreszcie w 80 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który za chwilę na gola dającego Wiśle, jak się potem okazało, punkt, zamienił Patryk Wilk.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”