Wisła wygrywa przed zimową przerwą. Przyszłość klubu pozostaje nieznana

Mateusz Dudek
Tak po strzelonej bramce przeciwko Siarce Tarnobrzeg cieszyli się piłkarze Wisły Sandomierz. Marcin Radzimowski
Zwycięstwem zakończyli piłkarską jesień piłkarze Wisły Sandomierz. W rozgrywanym awansem pierwszym meczu rundy wiosennej podopieczni trenera Rafała Wójcika pokonali na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg 2:0. Teraz piłkarzy czeka kilkumiesięczna przerwa, w trakcie której wyjaśni się czy zmagający się z ogromnymi problemami finansowymi klub otrzyma pomoc od miasta i przystąpi do rozgrywek wiosną.

W ostatnim w tym roku spotkaniu ligowym i pierwszym rundy rewanżowej w sezonie 2019/2020 w grupie czwartej trzeciej ligi Wisła mierzyła się z Siarką Tarnobrzeg. Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy już po pierwszej połowie mogli prowadzić jednak brakowało skuteczności.

To co nie udawało się w pierwszej połowie, udało się wiślakom w drugich czterdziestu pięciu minutach. Bramkę na 1:0 po ładnej solowej akcji w 67. minucie zdobył Krzysztof Zawiślak. W 84. minucie wynik meczu ustalił Dariusz Brągiel. Trzy punkty zostały więc w Sandomierzu. Ostatnie tygodnie od strony piłkarskiej w wykonaniu Wisły były naprawdę dobre. W siedmiu ostatnich meczach potrafili sześciokrotnie zachować czyste konto. Poza porażką 0:1 z Wisłą Puławy w poprzedniej kolejce, cztery mecze wygrali i dwa zremisowali.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, jak zaprezentowaliśmy się w końcówce tego roku. Udało nam się odbić od dolnych rejonów tabeli i zyskać trochę przewagi nad strefą spadkową. Jesteśmy kopciuszkiem w tej lidze, wiadomo jak wyglądają u nas sprawy finansowo-organizacyjne, a potrafimy grać naprawdę dobrze. Na początku sezonu mieliśmy trochę pecha i gubiliśmy punkty, ale ostatnio wygląda to fajnie, choć oczywiście zawsze może być lepiej - powiedział drugi trener Wisły, Dawid Korona.

Wisła przerwę zimową spędzi na dwunastym miejscu w tabeli. W osiemnastu rozegranych meczach podopieczni trenera Rafała Wójcika zgromadzili dwadzieścia cztery punkty. Wiślacy w tej rundzie sześciokrotnie wygrywali, remisowali i przegrywali.
Piłkarzom, pracownikom oraz kibicom klubu podziękował także prezes Wisły, Sebastian Wieczorek.

- W swoim imieniu dziękuję za charakter za walkę i cierpliwość. Były to ciężkie chwile ale wy stanęliście na wysokości zadania i za to należą się wam wielkie brawa. Przed nami przerwa w rozgrywkach piłkarze odpocznę przed okresem przygotowawczym a my jako zarząd musimy ciężko pracować nad tym aby nowy rok był dla nas zdecydowanie spokojniejszy i będziemy robić wszystko abyśmy po nowym roku mogli nadal występować na boiskach trzecioligowych - możemy przeczytać we fragmentach wpisu zamieszczonego na facebooku Sebastiana Wieczorka.

Rozpoczęta przerwa będzie kluczowa z punktu widzenia dalszego funkcjonowania drużyny na poziomie trzeciej ligi. Klub w dalszym ciągu pozostaje w bardzo trudnej sytuacji finansowej i dotychczasowe próby osiągnięcia porozumienia w sprawie pomocy na linii klub - miasto nie przyniosły żadnych rezultatów.

Mimo problemów klub w dalszym ciągu angażuje się w wiele akcji społecznych. Dzień przed meczem z Siarką delegacja piłkarzy, pracowników oraz kibiców Wisły pojawili się w Przytulisku na Wiśniowej gdzie po raz kolejny odbyła się akcja Spacer Psiaka i Wiślaka.

Na profilu Wisły na facebooku cały czas prowadzone są też licytacje gadżetów klubowych oraz kibicowskich w związku z Charytatywnym Turniejem Piłkarskim Wiś-lacka Gwiazdka, który 15 grudnia odbędzie się w Sandomierzu. Cały dochód zebrany z licytacji i w trakcie turnieju zostanie przekazany na: Dom Dziecka w Łoniowie, Rodziny ubogie wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu oraz Przytulisko Psów w Sandomierzu.