Wisła zwycięża!

Łukasz Gajewski
Wisła Płock 0:1 Legia Warszawa
Wisła Płock 0:1 Legia Warszawa Adam Krasowicz
W 20. kolejce I ligi Wisła Płock pewnie pokonała Górnika Łęczna 3:1 (3:0). Dzięki temu udało jej się opuścić strefę spadkową.

Początek spotkania dla "Nafciarzy" rozpoczął się fatalnie, ponieważ drużyna straciła Adama Majewskiego, który prawdopodobnie zerwał więzadła.

Jednak dla ekipy z Płocka podziałało to mobilizująco i w przeciągu 15 minut zdobyła aż 3 bramki ! Rozpoczął Daniel Koczon, który po indywidualnej akcji na raty pokonał Sergiusza Prusaka. Następnie Górnik chciał jak najszybciej odrobić straty lecz nadział się na kontrę i pewnie dwójkową akcje Masłowski - Koczon wykorzystał ten drugi. Drużyna z Łęcznej była w szoku i dobił ich strzałem głową Rafał Grzelak. Płocczanie mogli zdobyć czwartego gola tuż przed przerwą ale piłkę po strzale Nowackiego z linii bramkowej wybił Bronowicki.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości i przyniosło to skutek. Niepilnowany Kamil Oziemczuk posłał piłkę po długim rogu obok bezradnego Mierzwy. Górnik dwoił się i troił ale pewna defensywa Wisły nie dała sobie już strzelić bramki.

Płocczanie wygrali pewnie i efektownie. Zdecydowanie byli drużyną, która przeważała. Widać było dobrze przepracowany okres przygotowawczy.