Tomasz Bochenek
Szymon Kiwacki
Szymon Kiwacki Artur Bogacki
Wiślanka Grabie pokonała Sosnowiankę Stanisław Dolny 2:0 w meczu 20. kolejki grupy zachodniej IV ligi. Gospodarze wrócili dzięki temu na pozycję wicelidera; w przypadku gości - mających w dorobku jeden punkt - był to jeden z lepszych występów w tym sezonie.

- Plan minimum wykonaliśmy - mówi Paweł Zegarek, trener Wiślanki. Skład miała daleki od optymalnego, mimo wszystko zaskakująco długo kruszyła mur zbudowany przez najsłabszą drużynę ligi. - W pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Furga głową po rzucie rożnym i Pułka, strzałem z 30 metrów. Mieliśmy też inne okazje - podkreśla szkoleniowiec grabian.

Bramka padła zaraz po przerwie: prostopadłe podanie od Kusiaka wykorzystał Pułka. Kropkę nad „i” po dośrodkowaniu Leśniaka postawił Kiwacki. To pierwszy w tej rundzie gol zawodnika, który w ostatnim meczu rundy jesiennej złamał rękę i przechodził długą rehabilitację. Do gry wrócił tydzień temu.

Wiślanka Grabie - Sosnowianka 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Pułka 47, 2:0 Kiwacki 79.
Wiślanka: Grabowski - Leśniak, Furga, Tarasek, Domoń - Pułka (85 Szarek), Łyduch, Kusiak (69 Kiwacki) - Warylak, Sala (67 Kmak), Partyka (61 Zięba).
Sosnowianka: Sienkiewicz - Gawron, Dulias, Mamcarczyk, Foryś (46 Peterka) - Filek (46 Grzegórzko), Żak, Szydłowski, Sikora (60 Wojtaszek), Pacut (70 Słabik) - Meres.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Żółte kartki: Gawron, Dulias. Widzów: 100.