Wisłoka Dębica - Cracovia II. Rezerwa "Pasów" znów straciła punkty

Jacek Żukowski
Cracovia II uległa Wisłoce 0:1
Cracovia II uległa Wisłoce 0:1 Anna Kaczmarz
Wisłoka Dębica pokonała Cracovię II 1:0. Przegrywając przed tygodniem z Wieczystą 0:3, Cracovia II praktycznie wypisała się z walki o II ligę. Tamta porażka zdecydowanie podcięła skrzydła podopiecznym trenera Mirosława Kality.

Trenera, którego owacyjnie powitano w Dębicy. W końcu jest wychowankiem Wisłoki i grał w niej kilka lat, jako grający trener wywalczył z zespołem awans do III ligi. Krakowianie ulegli średniakowi tabeli.

Grali bez Budzińskiego, pauzującego za żółte kartki. Goście mieli w swoim składzie Siplaka, przesuniętego z pierwszego zespołu, ale jego obecność nie zapobiegła utracie gola. Jedyna bramka tego meczu padła w 35 min. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym Boksiński strzałem głową pokonał Madejskiego. Krakowianie mieli jeszcze 55 minut na odrobienie strat, ale tego nie uczynili. Zwłaszcza pretensje do siebie może mieć Strózik, który w 41 min znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.

Po przerwie próbował Mróz, ale góra był Raciniewski. A po chwili po uderzeniu Ogorzałego obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Z kolei w 56 min z wolnego próbował Siplak, ale górą był bramkarz Wisłoki. W końcówce próbował jeszcze Ogorzały, ale wynik nie uległ zmianie.

Wisłoka Dębica - Cracovia II 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Boksiński 35.
Wisłoka: Raciniewski – Boksiński (62 Staszczak), Priest-Tyson, Bogacz, Kardyś – Łanucha, Iwanicki, Stańczyk (73 Rębisz), Smoleń (83 Żmuda) – Radwanek, Siedlik (73 Maik).
Cracovia II: Madejski – Mróz, Siplak, Bracik, Bociek – Kapek (65 Ożóg), Wiśniewski, Nowicki (79 Pieńczak), Ogorzały, Gut – Strózik.
Sędziował: Daniel Kruszyński (Żywiec). Żółte kartki: Boksiński, Łanucha – Gut, Ogorzały. Widzów: 100.