"Wreszcie można pisać o kwestiach piłkarskich". Włoskie media zachwycone Arkadiuszem Milikiem

Press Focus/x-news
Neapol, Włochy. W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Arkadiusz Milik strzelił klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie wygranego przez Napoli 4:0 meczu z KRC Genk. Nie był to jednorazowy wybryk Polaka. Milik świetnie zaprezentował się również w sobotnim (14.12) meczu Serie A z Parmą. W debiucie Gennaro Gattuso Napoli przegrało 1:2.

Cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, ale to Arkadiusz Milik został najwyżej oceniony przez lokalne media. Wpływ na to miał strzelony po asyście Driesa Mertensa gol. Polak w 64. minucie idealnie wyskoczył do dośrodkowania i głową trafił do siatki. To jego dziewiąte trafienie w tym sezonie. Serwis tuttonapoli.it przyznał mu notę 9/10.

„Dziewięć goli w ciągu 689 minut. Jeden co 76,5 minuty” - podsumowano dotychczasowe występy Polaka w tym sezonie Serie A. - „Wreszcie można o nim pisać o kwestiach piłkarskich, a nie teksty w atmosferze odcinków Dr. House’a”. „Bez wątpienia najgroźniejszy piłkarz Napoli. To człowiek, który może wyprowadzić klub z kryzysu” - dodało stadionews24.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Grudzień to miesiąc ostatnich meczów w roku. To jednak także miesiąc rozliczeń - rozliczeń pracy trenerów, dyrektorów sportowych, ale przede wszystkim piłkarzy. Kilka klubów z ekstraklasy, 1 i 2 ligi już poinformowało o swoich listach transferowych. Zobaczcie, kto jest do wzięcia od 1 stycznia.

Kto odchodzi? Czystki w klubach ekstraklasy, 1 i 2 ligi [LIS...