Wschód wystartował sensacjami

Bartłomiej Szura
Wisła Płock źle rozpoczęła wiosnę
Wisła Płock źle rozpoczęła wiosnę Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Przerwany mecz w Iławie oraz niespodziewana porażka lidera z Pruszkowa na własnym boisku to najważniejsze wydarzenia pierwszej, okrojonej wiosennej kolejki drugiej ligi grupy wschodniej.

Zupełnie nie udał się debiut nowego trenera Wisły Płock. Mecz w Iławie został przerwany z powodu rzucania kilkakrotnego rzucania petard hukowych przez kibiców gości w stronę bramkarza. Do momentu przerwania, czyli 84 minuty to gospodarze prowadzili 2:1. Wcześniej obserwator kilkakrotnie ostrzegał, że jeżeli sytuacja z rzucaniem petard będzie się powtarzać mecz zostanie przerwany. Prawdopodobnie zespół z Płocka zostanie ukarany surowymi karami finansowymi oraz walkowerem. Trudno zrozumieć taką sytuację w momencie gdy zespół z Płocka po świetnej rundzie jesiennej miał szansę na włączenie się do walki o awans. Jednak jak widać zawirowania w przerwie zimowej nie wyszły nikomu na dobre.

Źle wystartował także lider z Pruszkowa. Znicz niespodziewanie przegrał na własnym boisku z Wigrami Suwałki. Zespół z polskiego bieguna zimna wykorzystał swoją szansę, strzelając dwie ładne bramki i pozbawiając zespół spod Warszawy fotela przodownictwa w tabeli.
Na pierwsze miejsce wskoczyła Olimpia Elbląg, która pewnie w Otwocku wygrała z wyjątkowo słabym w tym sezonie Startem.
Puszcza, która w przerwie zimowej wzmocniła się aż 10. zawodnikami zremisowała na trudnym terenie w Stalowej Woli., Co prawda do utrzymania jeszcze droga daleka ale dobry początek został zrobiony.

Pierwsza wiosenna kolejka w drugiej lidze grupie wschodniej za nami, 3. spotkania zostały przełożone na inny termin z powodu złego stanu boisk. Miejmy nadzieję, że już za tydzień, w kolejnej kolejce rozegrany zostanie komplet spotkań.