Wygrana Evertonu z Chelsea. Hattrick Naismitha poskromił mistrzów Anglii (ZDJĘCIA)

Marcin Chycki
W meczu 5. kolejki ligi angielskiej Chelsea przegrała na Goodison Park z Evertonem 1:3. Hattricka dla gospodarzy ustrzelił Steven Naismith, a bramkę dla londyńczyków zdobył Nemanja Matić.

Gra od początku spotkania rozgrywała się pod dyktando gospodarzy. Chelsea kompletnie nie radziła sobie w obronie, a w ataku nie mogła ograć defensorów "The Toffees".

W 17 minucie spotkania Steven Naismith umieścił piłkę w siatce uderzeniem z główki po świetnym dośrodkowaniu Brendana Galloway'a. Pięć minut po strzeleniu pierwszego gola podwyższył rezultat na 2:0 strzałem z dystansu. Szkot mocno posłał piłkę blisko prawego słupka i Asmir Begović nie dosięgnął futbolówki po tym strzale.

Przytłoczona Chelsea nie umiała sobie poradzić z coraz bardziej napierającymi na bramkę Begovicia piłkarzami Evertonu. Mało brakowało, a ekipa "The Blues" mogła stracić jeszcze co najmniej dwie bramki w pierwszej połowie.

W 36 minucie niespodziewany strzał na bramkę Tima Howarda oddał Nemanja Matić. Pięknym uderzeniem zza pola karnego Serb pokonał bramkarza "The Toffees".

Na początku drugiej połowy Chelsea usiłowała wyprowadzić kilka ataków, ale zgrana obrona gospodarzy świetnie radziła sobie z zagraniami piłkarzy "The Blues".

W 82 minucie trzecią bramkę dla Evertonu zdobył bohater tego spotkania Steven Naismith. Po koronkowej akcji swojego zespołu piłkarz otrzymał dokładne podanie od Rossa Barkley'a i po raz trzeci w tym meczu pokonał bramkarza Chelsea.

Everton zdobywa trzy punkty po starciu z Chelsea, która w tym sezonie ewidentnie nie jest w najlepszej dyspozycji. Jose Mourinho będzie miał niezły ból głowy przed kolejnymi meczami w Premier League, bo póki co można mówić o kryzysie w drużynie ze Stamford Bridge. Chelsea w przyszłym tygodniu czeka najpierw starcie w Lidze Mistrzów z Maccabi Tel Awiw, a trzy dni później na własnym stadionie w derbowym spotkaniu podopieczni Mourinho będą podejmować Arsenal. Gracze Evertonu w następnej kolejce ligi angielskiej zagrają na wyjeździe z walijskim Swansea City.