Wygrana Korony 3:0 ze Stalą Mielec. Kielczanie walczą o triumf w lidze

Sławomir Stachura
Korona pokonała Stal Mielec 3:0
Korona pokonała Stal Mielec 3:0 Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów do 17 lat, Korona Kielce pokonała Stal Mielec 3:0.

Korona Kielce – Stal Mielec 3:0 (1:0)
Bramki:
Bartłomiej Gawlik 33 z karnego, Jakub Wojtaszek 73, Oskar Sewerzyński 80+3.

Korona: Dudka – Prętnik, Gawlik, Marzec, Góralczyk – Górski (54. Kruszec), P. Lisowski (76. Świderski), Pawczyński (60. Sowiński), D. Lisowski (74. Równicki), Sewerzyński – Wojtaszek (Plech).

Wyniknie nie sugeruje tego, że mecz był zacięty i dopiero w końcówce kielczanie przypieczętowali wygraną. Po pierwszej połowie skromnie prowadzili 1:0 po tym jak w polu karnym sfaulowany został Jakub Wojtaszek, a rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Gawlik.

Po przerwie długo toczyła się wyrównana walka, w końcu goście popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki, przejął ją Jakub Wojtaszek, oszukał obrońcę i podwyższył na 2:0. Najbardziej efektowny gol był jednak ten trzeci, gdy Oskar Sewerzyński dostał piłkę po rzucie rożnym tuż przy chorągiewce, mijał jak slalomowe tyczki kolejnych rywali i uderzył z ostrego kąta.
- Bardzo cieszymy się z tej wygranej, wciąż walczymy o pierwsze miejsce w naszej grupie – mówił po meczu zadowolony Michał Gębura, trener Korony.

Materiał oryginalny: Wygrana Korony 3:0 ze Stalą Mielec. Kielczanie walczą o triumf w lidze - Echo Dnia Świętokrzyskie