Jaromir Kruk
Piłkarze Staru wygrali mecz na szczycie z Łagowem 2:0.
Piłkarze Staru wygrali mecz na szczycie z Łagowem 2:0. Zdjęcia Rafał Roman/Jaromir Kruk
W meczu czwartej ligi świętokrzyskiej Star pokonał w Starachowicach ŁKS Probudex Łagów 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Mariusz Fabjański w 56 i Bartosz Sot w 79 minucie.

Star Starachowice - ŁKS Probudex Łagów 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 56, Bartosz Sot 79.
Star: Marzec – Ostrowski, Gębura, Guz, Śmigielski – Kopeć (66 Sito), Błażejewski, Nowocień – Sarwicki (80 Kidoń), Sot (90+1 D. Anduła), Fabjański (66 Kosztowniak).
ŁKS: Michalski – Gwóźdź, Cedro, Ślefarski – Krzeszowski, Biesiada, Rusiecki (76 Czeneszkov), Rogoziński, P. Gardynik – M. Rybus (61 Mojecki), Zaręba.
Żółte kartki: Rybus, Gwóźdź, Zaręba.
Sędziował: Albert Binkowski (Skarżysko)
Widzów: około 600.

Goście już w 2 minucie poważnie zagrozili bramce Artura Marca, a piłka po strzale Krystiana Zaręby odbiła się od poprzeczki. W pierwszej połowie wiele ciekawego się nie działo, Łagów miał problem ze skonstruowaniem sensownej akcji, a z rzucania długich piłek na napastników nie było żadnych efektów. Widać było wyraźnie brak w składzie Andrzeja Paprockiego, który wraz z Jakubem Kotarzewskim i Michałem Stachurą ze Staru obserwował spotkanie z trybun. Po przerwie lider prezentował się jeszcze gorzej i w końcu stracił gola po uderzeniu Mariusza Fabjańskiego, którego prostopadłym podaniem obsłużył Karol Kopeć. Zmiany w składzie nie pomogły gościom, a dobił ich Bartosz Sot, tym razem asystował bardzo aktywny Piotr Ostrowski. Star zasłużył na zwycięstwo, a oglądało je kilkaset kibiców.

Na stadionie pojawił się także Sławomir Grzesik, który jeszcze w środę prowadził juniorów Korony w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA w Saragossie. Z Grzesikiem spotkał się jego były kolega z koroniarskich czasów, Artur Anduła. Każdy pewnie więcej spodziewał się po zespole z Łagowa, ale ekipa Ireneusza Pietrzykowskiego ma problemy z meczami na wyjazdach. Gra zbyt asekurancko, brakuje jej pewności siebie, a mankamenty potrafił wykorzystać team Arkadiusza Bilskiego.