PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa rozpoczyna pogoń za Rakowem. Ale nie obyło się bez nerwów. Prawie roztrwoniła przewagę

Piotr Rzepecki
PAP/Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. - Korony do 60 minuty nie było na boisku, ale dojechała - skwitował komentujący mecz Rafał Dębiński. Legia mimo prowadzenia 3:0 dała sobie strzelić dwie bramki i ostatecznie wynikiem 3:2 zakończył się mecz z Koroną. Beniaminek wraca do Kielc bez punktów, ale w końcowej fazie gry zagrał fantastycznie. Zaimponował zwłaszcza Jewgienij Szykawka, autor dwóch goli dla gości.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Korona Kielce 3:2 (2:0)

Legia od początku weszła w mecz na swoich warunkach. Od gospodarzy emanowała pewność siebie i chęć jak najszybszego wyjścia na prowadzenie. Gola na 1:0 zdobył Josue z rzutu karnego, wcześniej faulowany był Maciej Rosołek przez Kyryło Petrowa.

Jeszcze w pierwszej części meczu wynik podwyższył Maik Nawrocki. Stoper, który jest łączony z reprezentacją Polski trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Asystował mu strzelec pierwszej bramki, Josue.

Korona się nie poddawała. Zespół Kamila Kuzery potrafił sobie wykreować niezłe sytuacje, ale szwankowała ostatnia faza w ataku. Kilka razy wysoko podszedł Bartosz Śpiączka, ale za każdym razem brakowało udanego wykończenia.

Druga połowa. Świetny start Legii i przebudzenie Korony

W drugą część meczu piłkarze Legii weszli w najlepszy możliwy sposób. 47 sekund - po tylu sekundach od startu drugiej połowy ryknęły ponownie trybuny przy Łazienkowskiej. Strzelił Bartosz Kapustka, który otrzymał podanie ze skrzydła od Carlitosa.

Po godzinie gry skrzydłowy chciał odwdzięczyć się Hiszpanowi. Wszołek znalazł się na skraju pola karnego, dograł do Carlitosa wykładając mu piłkę przed pustą bramkę. Pomocnik jednak niepotrzebnie chciał przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę i w rezultacie się poślizgnął. Częścią winy należy obarczyć jakość murawy, która pozostawia wiele do życzenia.

canal+ sport screen

Kilka minut później Korona sensacyjnie strzeliła. Jewgienij Szykawka, który pojawił się chwilę wcześniej na murawie wymusił błąd na Rafale Augustyniaku i pobiegł na bramkę Legii. Trafił technicznie obok interweniującego Kacpra Tobiasza.

Kilka minut później Jewgienij Szykawka znów dał o sobie znać. Białorusin idealnie wybiegł na wolne pole. Zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i w Ekstraklasie. Kamil Kuzera miał nosa wpuszczając napastnika.

Legia do końca musiała drżeć, ale ostatecznie nie wypuściła wygranej z rąk. Jako wicelider traci siedem punktów do Rakowa Częstochowa. Korona natomiast zamyka ligową tabelę. Podopieczni Kamila Kuzery uzbierali 13 punktów na koncie.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Korona Kielce (w skali 1-6):