Wyrzucony z boiska Orlando Sa przyczynił się do porażki Reading

Bartłomiej Stachnik
Wyrzucony z boiska Orlando Sa przyczynił się do porażki Reading sylwester wojtas
Podczas gdy oczy wszystkich były zwrócone w kierunku Ligi Mistrzów, odbywały się mecze na zapleczu angielskiej Premier League. Grał także Reading, w którego barwy reprezentuje Orlando Sa, były piłkarz Legii. Portugalczyk nie popisał się jednak w tym meczu, bo dostał czerwoną kartkę pod koniec pierwszej połowy spotkania i znacząco przyczynił się do porażki drużyny.

Jeszcze w piątek był na ustach wszystkich kibiców Reading, bo ustrzelił hat-tricka w wygranym przez jego drużynę 5:1 meczu z Ipswich. Wydawało się, że piłkarz nareszcie wszedł na odpowiednie tory, bo we wcześniejszym meczu również strzelił bramkę, i z czterema trafieniami na koncie, zajął miejsce wicelidera w klasyfikacji strzelców. W meczu z Derby zachował się jednak kompletnie nieodpowiedzialnie. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, zaatakował głową zawodnika Derby, w czasie gdy piłka znajdowała się poza boiskiem. Sędzia nie miał wątpliwości, wlepiając mu czerwoną kartkę.

Grające w dziesiątkę Reading nie potrafiło nawet zremisować. Derby strzeliło gola w 69. minucie i do końca utrzymało skromne prowadzenie. Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie wybryk Sa mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej, ponieważ to zespół, w którym gra Portugalczyk jest aktualnie w lepszej dyspozycji.

Orlando Sa został wytransferowany z Legii tego lata za 1,5 miliona euro, ku niezadowoleniu sporej ilości kibiców. Jak w piątek Sa dał dużo argumentów, żeby jego sprzedaży żałować, tak we wtorek przy swoim nazwisku dopisał wiele wątpliwości czy potrafi być odpowiedzialnym zawodnikiem.