Wysoka porażka Miedziowych

Krzysztof Kurzyński
Trzeci sparing Zagłębia w Turcji okazał się najgorszym z dotychczas rozegranych. Dziurawa lubińska obrona jest w tym momencie największym zmartwieniem trenera Marka Bajora.

Lubinianie zremisowali w pierwszym dzisiejszym sparingu z Hradec Kralove 3:3. Bramki przeciwko Czechom zdobyli Kamil Wilczek, Szymon Pawłowski (z karnego) i Arkadiusz Woźniak. W drugim spotkaniu, przeciwko słowackiemu Spartakowi Trnava, zaprezentowała się teoretycznie mocniejsza jedenastka. Radosny futbol prezentowany przez defensorów Zagłębia otworzył przed Słowakami drogę do zwycięstwa, którą zresztą zawodnicy Spartaka poszli, szybko otwierając wynik meczu. Dominykas Galkecvicius zdobył co prawda debiutanckiego gola w barwach Zagłębia, a Csaba Horvath po chwili dał swojej drużynie drugą bramkę, ale na niewiele się to zdało. Słowacy zdobyli w pierwszej połowie jeszcze dwa gole, kolejnego dołożyli już po przerwie i pokonali Zagłębie 4:2.

Zagłębie Lubin - Spartak Trnava 2:4
bramki: Dominikas Galkevicius 9, Csaba Horvath 10 - Patrik Gross (dwie), Koro Issa Kone, Ladislav Tomacek

Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak (46 Konrad Forenc) - Bartosz Rymaniak, Szymon Kapias, Csaba Horvath, Przemysław Kocot - David Abwo (65 Amer Osmanagić), Mateusz Bartczak, Dominykas Galkevicius, Deniss Rakels, Dawid Plizga - Mouhamadou Traore (65 Dusan Dokić)

Spartak Trnava: Martin Raska - Jan Carnota, Tomas Huber (Patrik Banovic), Patrik Gross, Mario Bicak (Tomas Mikinic) - Patrik Carnota (Radoslav Ciprys), Roman Prochazka, Marek Kascak, Lukas Kovac (Martin Zeleznik) - Koro Issa Kone (Ladislav Tomacek), Higor Coimbra (Jaroslav Machovec)