Wysoka porażka Podlasia Biała Podlaska w Kielcach z rezerwami Korony

Marcin Puka
fot krzysztof łokaj / archiwum
W zaległym meczu 1. kolejki trzeciej ligi grupy IV, Podlasie Biała Podlaska przegrało na wyjeździe z Koroną II Kielce aż 2:6. Gospodarze dzięki kolejnemu triumfowi zostali nowym liderem tabeli. Natomiast zespół z naszego województwa spadł na 18, ostatnie miejsce w zestawieniu.

W środowym spotkaniu na ławce trenerskiej Podlasia ponowny debiut zaliczył Władimir Gieworkian, który w przeszłości pracował już biało-zielono-żółto-czerwonymi. Kilka dni temu Białorusin ponownie podpisał kontrakt z klubem z Białej Podlaskiej, zastępując Przemysława Sałańskiego, który zrezygnował z piastowanej funkcji.

Od początku spotkania zaznaczyła się przewaga Korony II, która była wzmocniona kilkoma piłkarzy z szerokiej kadry ekstraklasowego, pierwszego zespołu. Inna sprawa, że przyjezdni od 12. minuty musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką za faul ukarany został Tomasz Andrzejuk. Na domiar złego sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Michał Żyro.

Gospodarze skrzętnie wykorzystali liczebną przewagę, jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie kierując piłkę do siatki. Przyjezdni odpowiedzieli na początku drugiej połowy, ale trzy kolejne trafienia zaliczyła ekipa z Kielecczyzny. Na osłodę Podlasie w końcówce meczu za sprawą Pawła Komara zmniejszyło straty.

Kolejny mecz Podlasie miało rozegrać u siebie w najbliższą sobotę. Jednak derbowe starcie z Orlętami Radzyń Podlaski zostało przełożone na 16 października (nastąpiła też zmiana gospodarza i do potyczki dojdzie na boisku przeciwnika). Powód? Władze PSW, na której obiekcie rozgrywa domowe spotkania Podlasie, zerwała umowę na użyczenie stadionu z powodu naruszenia ustalonych warunków współpracy przez MKS Podlasie w trakcie organizacji meczu ze Stalą Kraśnik (31 sierpnia). Oznacza to, że zespół z Białej Podlaskiej następne spotkanie rozegra dopiero 21 września, mierząc się na wyjeździe z Avią Świdnik.

Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 6:2 (3:0)
Bramki: Żyro 15 (z rzutu karnego), D. Lisowski 32, Zalazar 45, 60, Sowiński 68, Petrović 83 – Zabielski 53, Komar 87 (z rzutu karnego)
Korona: Dutka – Szymusik, Bujak, Prętnik, Dziwniel (59 Sowiński), D. Lisowski, Zalazar (66 Petrović), Jopkiewicz (66 P. Lisowski), Dziubek, Lioi (46 Szałas), Żyro (59 Piróg)
Podlasie: Zagórski - Marczuk, Konaszewski, Pyrka (66 Wszołek), Andrzejuk, Dmowski, Jastrzębski (55 Kuron), Zabielski (70 Dmitruk), Kosieradzki (46 Buzun), Komar, Nieścieruk (61 Martynek)
Żółte kartki: Bujak, Dziubek, Petrović – Konaszewski
Czerwona kartka: Andrzejuk 12. min. za faul
Sędziował: Michał Mikulski z Lublina