Mecz Wyspy Owcze - Polska ONLINE. Debiutuje Probierz. Wygrać...

Mecz Wyspy Owcze - Polska ONLINE. Debiutuje Probierz. Wygrać wysoko i do zera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Eliminacje Euro 2024, Grupa E
2023-10-12 20:45

Wyspy Owcze

0

Polska

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i liczymy na minimum podobny wynik i lepszą grę w Warszawie. Dobranoc!

• W drugim meczu naszej grupy Albania rozbija Czechy aż 3:0 i umacnia się na pozycji lidera tabeli. Polacy są obecnie na drugiej pozycji ze stratą czterech punktów do Albanii i przewagą jednego "oczka" nad Czechami, którzy jednak mają jeden mecz rozegrany mniej.

• Polacy pewnie i zasłużenie wygrali z Wyspami Owczymi. Polacy nie zagrali imponującego meczu, ale mieli kontrole nad meczem. Może to jednak gospodarze byli aż tak słabi. Oby Polacy powtórzyli ten wynik za trzy dni na PGE Narodowym.

• Koniec meczu! Polska wygrywa z Wyspami Owczymi 2:0!

• Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Polaków bez zagrożenia.

• Jakub Piotrowski ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Stefan Radosavljević zmienił Gunnara Vatnhamara.

• Dobre dośrodkowanie do Filipa Marchwińskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Filip Marchwiński zmienił Piotra Zielińskiego.

• Ari Mohr Jonsson ukarany żółtą kartką.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach tego meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Natomiast w reprezentacji Wysp Owczych Jóannes Danielsen zastąpił Jakupa Andreasena.

• Zmiana w reprezentacji Polski. Jakub Piotrowski zmienił Patryka Dziczka.

• W końcówce meczu Polacy spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Gospodarze wyglądają już na nieco zrezygnowanych.

• Piotr Zieliński wrzucił do Karola Świderskiego, ale ten przyjął piłkę i po chwili ją stracił.

• Albanie z trzecią bramką!!! Czesi całkowicie rozbici!

• Natomiast Ari Mohn Jonsson zastąpił Brandura Hendrikssona.

• Petur Petersen pojawił się w miejsce Joana Simuna Edmundssona

• Trzy zmiany w reprezentacji Wysp Owczych. Andrass Johansen zmienił Joannesa Bjartalíð

• Karol Świderski zagrał w "szesnastkę" rywali, ale teraz Przemysław Frankowski nie dopadł do piłki.

• Przemysław Frankowski zagrał w pole karne rywali, ale żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• Patryk Peda świetnie odebrał piłkę we własnym polu karnym.

• W odpowiedzi wrzutka w nasze pole karne, ale fatalne uderzenie głową jednego z rywali.

• Przemysław Frankowski idealnie dośrodkował na głowę Adama Buksy, a ten z łatwością umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Buksa podwyższa na 2:0!!!

• Jakub Kiwior dośrodkował na głowę Adama Buksy, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Nieudane zagranie z narożnika boiska w nasze pole karne.

• W odpowiedzi atak gospodarzy i kolejny rzut rożny.

• Przemysław Frankowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Natomiast Paweł Wszołek zastąpił Mattyego Casha.

• Karol Świderski pojawił się w miejsce Sebastiana Szymańskiego

• Trzy zmiany w reprezentacji Polski. Adam Buksa zmienił Arkadiusza Milika

• Albania zdobywa drugą bramkę w meczu z Czechami!

• Dośrodkowanie w naszej pole karne, ale ponownie skutecznie Wojciech Szczęsny.

• Dłuższa akcja Polaków, ale tym razem Arkadiusz Milik łatwo stracił piłkę.

• Wrzutkę z rzutu rożnego spokojnie wyłapał Wojciech Szczęsny.

• W odpowiedzi Farerzy wywalczyli rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale Patryk Peda nie zdołał oddać dobrego strzału.

• Jakub Kiwior sfaulował rywala na połowie gospodarzy.

• Wrzutka w pole karne Polaków, ale żaden z rywali nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

• Piotr Zieliński z rzutu wolnego uderzył minimalnie obok bramki!

• Hørður Askham ukarany czerwoną kartką za faul tuż przed polem karnym!

• milik

• Arbiter jednak będzie sprawdzać tę sytuację w systemie VAR!

• Arkadiusz Milik wpadł w pole karne rywali, Polak upadł w "szesnastce", ale nie będzie rzutu karnego.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę, za chwilę wznowimy rywalizację.

• W drugim meczu naszej grupy Albania prowadzi w Tiranie z Czechami 1:0, a więc w tej chwili Polska jest na drugim miejscu w grupie ze stratą czterech punktów do Albanii i z jednym "oczkiem" przewagi nad Czechami, którzy jednak mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

• W pierwszej połowie Polacy grają spokojnie, zachowawczo i mądrze. Gospodarze mają akcje, w których długo utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. W drugiej odsłonie Polacy powinni przycisnąć, żeby podwyższyć wynik i zanotować pewne zwycięstwo.

• Koniec pierwszej części meczu. Do przerwy Polska prowadzi z Wyspami Owczymi 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Przemysław Frankowski zagrał wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

• Dobre dośrodkowanie w nasze pole karne, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału,

• Kolejny faul Arkadiusza Milika i tym razem nie obyło się bez żółtej kartki.

• Arkadiusz Milik faulował rywala na połowie Farerów.

• Bartosz Slisz dośrodkował na głowę Arkadiusza Milika, ale temu w oddaniu strzału przeszkodził Sebastian Szymański!

• Tomasz Kędziora faulowany na własnej połowie.

• Wyrzut z autu w nasze pole karne trafił wprost w ręce Wojciecha Szczęsnego.

• Znowu dużo chaosu w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się przy piłce w środku pola.

• Dłuższa akcja Polaków, ale łatwa strata w środku pola.

• Kolejny raz piłka w polu karnym gospodarzy, ale ponownie bez oddania strzału.

• Dobre dośrodkowanie Piotra Zielińskiego, ale żaden z Polaków nie oddał celnego strzału.

• Znowu Przemysław Frankowski w natarciu, ale tym razem wywalczył rzut rożny.

• W odpowiedzi Przemysław Frankowski wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy, ale żaden z partnerów nie zdołał dopaść do tej piłki.

• Znakomita wrzutka w naszej pola karne! Jeden z rywali oddał celny strzał, ale Patryk Peda wybił piłkę z linii bramkowej!

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Polaków, ale skutecznie interweniował Wojciech Szczęsny.

• W odpowiedzi Joan Simun Edmundsson ryszył lewym skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

• Matty Cash ruszył prawą stroną boiska, ale przegrał pojedynek z rywalem.

• Nieporadny atak gospodarzy i skutecznie interweniował Wojciech Szczęsny.

• Prostopadłe podanie do Arkadiusza Milika, ale Polak na spalonym.

• polska

• Gospodarze dośrodkowują w nasze pole karne, Jakub Kiwior niepewnie interweniował, ale żaden z rywali nie dopadł do piłki.

• Są dłuższe fragmenty, kiedy gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie, ale potem mają duże problemy z utrzymaniem się przy niej na naszej połowie.

• Sebastian Szymański dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, dograł w pole karne do Arkadiusza Milika, ale piłkę przejął bramkarz rywali!

• Gospodarze odebrali piłkę na naszej połowie, ale chwilę później niedokładne podanie spowodowało stratę.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Polaków, ale bez zagrożenia.

• Matty Cash ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Matty Cash świetnie dośrodkował na nogę Przemysława Frankowskiego, ale ten uderzył wprost w rywala!

• Farerzy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Polacy na razie nie podchodzą pressingiem.

• Długi atak gospodarzy, ale dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia.

• Albania prowadzi w Tiranie! Polska wskakuje na drugie miejsce w grupie!

• Dużo chaosu w środku pola. Polacy częściej utrzymują się przy piłce, ale rywale nieustępliwi na własnej połowie.

• W Tiranie na razie bezbramkowy remis. Takie wyniki powodują, że Polska jest na trzecim miejscu, ale ma tyle samo punktów co druga reprezentacja Czech.

• Polacy spokojnie rozgrywają piłkę od tyłu.

• Polacy odebrali piłki pod polem karnym rywali, Piotr Zieliński zagrał do Sebastiana Szymańskiego, a ten technicznym uderzeniem z linii pola karnego zdobył ładnego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Szymański!!!

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego zupełnie nieudane.

• Dużo chaosu w środku pola. Farerzy wywalczyli rzut rożny.

• Wybicie futbolówki przez Wojciecha Szczęsnego, ale gospodarze wygrali pojedynek w powietrzu.

• Pierwszy atak gospodarzy, ale Polska odebrała piłkę.

• Zaczynamy niezwykle ważny mecz!

• polska

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Thorshavn, za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Za kwadrans zaczynamy spotkanie!

• Na trybunach przyjazna atmosfera.

• Piłkarze reprezentacji Polski są już na rozgrzewce!

• Dzisiaj w Thorshavn zimno i wieje bardzo silny wiatr. To będzie niezwykle trudne, ale i mroźne spotkanie dla graczy obu drużyn. Nie będzie także dzisiaj kompletu publiczności, gdyż nieobecność Roberta Lewandowskiego spowodowała, że wielu kibiców zrezygnowała z przyjścia na to spotkanie.

• W najbliższą niedzielę Polska zagra na PGE Narodowym z Mołdawią, jednak w przypadku dzisiejszej porażki, ciężko będzie emocjonować się tym spotkaniem. Więc dzisiejsze zwycięstwo jest priorytetem.

• Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Polski 2:0 po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego. Jednak pierwsza bramka dla "Biało-czerwonych" padła po rzucie karnym dopiero w 73. minucie spotkania. Dzisiejsze spotkanie również nie będzie łatwe, ale miejmy nadzieję, że nowi i ambitni reprezentanci Polski staną na wysokości zadania i rozprawią się z Wyspami Owczymi.

• Nasi dzisiejsi rywale, czyli Wyspy Owcze w tych kwalifikacjach zdobyli zaledwie jeden punkt remisując na wyjeździe z Mołdawią 1:1. Drużyna Farerów u siebie przegrywała kolejno z Czechami 0:3, Albanią 1:3 i Mołdawią 0:1. Dzisiaj oczywiście zdecydowanymi faworytami są Polacy, ale po ostatnich wynikach, ciężko jest myśleć spokojnie o dzisiejszej rywalizacji.

• Opaskę kapitana reprezentacji Polski przejmie dzisiaj Piotr Zieliński, który po Wojciechu Szczęsnym ma najwięcej rozegranych meczów w narodowych barwach. Gracz SSC Napoli zmieni także swój numer z 20 na 10, który dotychczas należał do Grzegorza Krychowiaka. Ten, jak wiemy, zakończył reprezentacyjną karierrę.

• Reprezentacja Polski zajmuje przedostatnie miejsce w grupie kwalifikacyjnej wyprzedzając jedynie właśnie Wyspy Owcze. Polacy mają tylko trzy spotkania do rozegrania i nie mają już marginesu błędu do popełnienia. Dzisiaj także w niezwykle ważnym spotkaniu reprezentacja Albanii zmierzy się u siebie z reprezentacją Czech. W tej chwili Albania przewodzi w grupie z przewagą dwóch punktów nad Czechami. Jednak nasi sąsiedzi mają jeden mecz rozegrany mniej.

• Jak wszyscy wiemy, Polska fatalnie rozpoczęła kwalifikację do mistrzostw Europy w Niemczech. "Biało-czerwoni" przegrali wszystkie trzy wyjazdowe spotkania, z Czechami 1:3, z Mołdawią 2:3 i z Albanią 0:2. Dodatkowo wokół kadry i PZPN wybuchają kolejne afery, a piłkarze swoją grą przystosowali się do poziomu zarządzania reprezentacją.

• Wielkie wyróżnienie dla dwóch debiutantów w reprezentacji Polski, ale także dla Bartosza Slisza, który zagrał do tej pory tylko raz i to przeciwko San Marino. Na skrzydle selekcjoner postawił na Mattyego Casha kosztem Pawła Wszołka, a w ataku nieobecnego Roberta Lewandowskiego będzie zastępować Arkadiusz Milik.

• polska

• Przed chwilą nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz podał oficjalny skład na pojedynek z Wyspami Owczymi. Dzisiaj w pierwszym składzie rozpoczną między innymi Patryk Dziczek z Piasta Gliwice czy Patryk Peda z trzecioligowego, włoskiego SPAL.

• Witamy serdecznie! W pierwszym z dwóch meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z reprezentacją Wysp Owczych! Na relację na żywo z pojedynku rozgrywanego w Thorshavn zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Wyspy Owcze - Polska LIVE! Czerwona karta po faulu na Arkadiuszu Miliku
1/8
przejdź do galerii

Wyspy Owcze - Polska LIVE! Czerwona karta po faulu na Arkadiuszu Miliku ©TVP Sport

Eliminacje Euro 2024. Mecz Wyspy Owcze - Polska ONLINE. Michał Probierz jako nowy selekcjoner spróbuje uratować sprawę bezpośredniego awansu na przyszłoroczny turniej w Niemczech. Zaczyna od gry w wietrznym kraju, na sztucznej murawie, ale z przeciwnikiem, którego poziom gry pozostawia wiele do życzenia. Czy Biało-Czerwoni wygrają bez żadnych problemów? Relacja LIVE w czwartek od godziny 20:45.

Mecz Wyspy Owcze - Polska ONLINE

Ledwie kilka miesięcy trwała burzliwa kadencja Fernando Santosa. Portugalczyk nie zdobył szatni, ani niespecjalnie angażował się w pracę. Rozklejona drużyna przegrała już w jego debiucie z Czechami w Pradze, a potem skompromitowała się przeciw Mołdawii. Czarę goryczy przelała natomiast porażka z Albanią w wyjazdowym rewanżu.

Polskę z kryzysu spróbuje podźwignąć trener awansowany z kadry U-21. W Polsce nigdy nie dane mu było poprowadzić największych klubów, czyli Lecha Poznań i Legii Warszawa. Nie zagrał też w europejskich pucharach. Na starcie zaczyna bez leczącego kontuzję Roberta Lewandowskiego. Ale co może pójść nie tak z Wyspami Owczymi?

Nasza reprezentacja jest murowanym faworytem. Pytanie nie brzmi więc "czy", lecz "ile" wygramy. Probierz chce tchnąć nowego ducha w drużynie. Opaskę kapitana i numer dziesięć przekazał Piotrowi Zielińskiemu. To jasny sygnał: chcemy grać w piłkę tak jak lubi Zielu, czyli do przodu, z pomysłem, bez strachu.

Na przedmeczowej konferencji Probierz zapowiedział narzucenie stylu i agresywną postawę. Nie szukał wymówek. Prosił dziennikarzy, by nie mówili o wietrznej pogodzie, tym bardziej że wieczorem ma się "uspokoić".

O tej samej godzinie rozpocznie się mecz Albania - Czechy. Gospodarze są liderem z dziesięcioma punktami. Goście uzbierali osiem przy jednym rozegranym spotkaniu mniej. Polska jest dopiero czwarta z dorobkiem sześciu punktów.

Stadion w Thorshavn - tu zagra w czwartek Polska
Stadion w Thorshavn - tu zagra w czwartek Polska PAP/Leszek Szymański

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski: - Przed meczem wielu już przegrało, ale nikt nie wygrał. Nie ma co mówić o wietrze, deszczu. Trzeba wyjść na boisko, wiedzieć, co chce się na nim zrobić, narzucić swój styl grania. Wiemy, że Wyspy Owcze u siebie są groźne. Znają boisko i warunki atmosferyczne. To zespół, który u siebie szuka pressingu, agresji, próbuje odebrać piłkę na połowie przeciwnika. Czytałem ostatnio świetną książkę "81:1 - opowieści z Wysp Owczych". Ona mówi o tym jaki to dumny naród, jak potrafią być waleczni i agresywni, polecam każdemu, ale mam nadzieję, że zagramy tak, aby mieli do nas mnóstwo respektu.

Mecz Wyspy Owcze - Polska stream live i transmisja na żywo. Gdzie oglądać w telewizji? [12.10.2023]

Przewidywany skład Polski na Wyspy Owcze: Szczęsny - Wieteska, Peda, Kiwior - Cash, Slisz, Zieliński, Frankowski - S. Szymański, Milik, Świderski.

Spodziewana ławka rezerwowych: Bułka, Skorupski, Kędziora, Walukiewicz, Grosicki, Kamiński, D. Szymański, Dziczek, Wszołek, Piotrowski, Marchwiński, Buksa.

Poza kadrą meczową: Lewandowski, Puchacz (kontuzje), Drągowski (sprawy osobiste), Krychowiak (koniec kariery w reprezentacji), Jan Bednarek (pominięty przez selekcjonera).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Polska - Wyspy Owcze 2:0 (el. Euro, 07.09.2023)
Polska - Wyspy Owcze 4:0 (mecz towarzyski, 14.05.2006)
Polska - Wyspy Owcze 6:0 (mecz towarzyski, 21.04.2004)

Mecz Wyspy Owcze - Polska TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo bezpłatnie w TVP 1 i TVP Sport oraz płatnie w kodowany Polsat Sport Premium 1. W intenecie mecz za darmo w aplikacji oraz na stronie TVP Sport. Dla Telewizji Publicznej widowisko skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. W przedmeczowym studiu w Warszawie Mateusz Borek porozmawia z Jakubem Wawrzyniakiem, Jerzym Brzęczkiem, Mariuszem Lewandowskim. Na Wyspach Owczych będzie natomiast Marcin Żewłakow. Relacja LIVE od godziny 20:45 w GOL24 - zapraszamy!