Wzorowy debiut Adama Buksy i wielka radość na ZDJĘCIACH

Jakub Lisowski
Adam Buksa w meczu Polska - Albania.
Adam Buksa w meczu Polska - Albania. Szymon Starnawski
Piłka nożna. Dużo radości przyniósł szczecińskim kibicom czwartkowy mecz pierwszej reprezentacji. Bramki zdobywali Adam Buksa i Grzegorz Krychowiak. Także w innych meczach reprezentacyjnych zagrali piłkarze wcześniej lub obecnie związani z Pogonią.

Biało-Czerwoni w Warszawie grali z Albanią. Mieli ogromne problemy z organizacją gry, ale byli do bólu skuteczni. Wygrali 4:1, a dwie bramki strzelili „nasi” piłkarze. Na 2:1 gola uzyskał Adam Buksa (który do grudnia 2019 grał w Pogoni i to występy w Szczecinie stały się dla napastnika trampoliną do MLS i reprezentacji), a na 3:1 Grzegorz Krychowiak, wychowanek Orła Mrzeżyno, później krótko zawodnik Stali Szczecin.

Dzięki wygranej Polacy są w grze o przyszłoroczny mundial. W niedzielę mecz z San Marino, który Polacy bezwzględnie muszą wygrać.

W piątek kadra U-21 dowodzona przez Macieja Stolarczyka grała na wyjeździe z Łotwą w ramach eliminacji do ME. Od pierwszej minuty zagrali: Smoliński oraz Sebastian Walukiewicz i Adrian Benedyczak (byli Portowcy). Polacy wygrali 2:0. Smoliński i Walukiewicz grali 90 minut, Benedyczak 83.

W kadrze U-20 kierowanej przez Miłosza Stępińskiego są Kryspin Szcześniak (Pogoń, wypożyczony do Górnika Łęczna) i Jakub Iskra (wychowanek Pogoni, obecnie Śląsk). Polacy grali w czwartek z Włochami i przegrali 0:2. Szcześniak (przedłużył umowę z Pogonią do 2025 r.) grał 75 minut, a Iskra całą II połowę.

W kadrze U-19 w meczu z Norwegią 45 minut zagrał Mariusz Fornalczyk (Pogoń), a pauzował Hubert Turski (Pogoń, wypożyczony do Chrobrego Głogów). Polacy przegrali 1:2. We wtorek zagrają z Danią.