Z 2:0 do 2:3. Legia przegrywa sparing z Red Bullem Salzburg

DW
Sparingi. Legia Warszawa prowadziła 2:0 w meczu towarzyskim z Red Bullem Salzburg, ale w przerwie Kosta Runjaic dokonał wielu zmian i legioniści zagrali nieco słabiej. W efekcie przegrali całe spotkanie 2:3.

Bramkę już w 1. minucie zdobył Josue. Zdecydował się na płaskie uderzenie w kierunku dalszego słupka, które znalazło drogę do bramki.

Po nieco ponad kwadransie 10. zespół PKO Ekstraklasy poprzedniego sezonu prowadził już dwiema bramkami. Idealne dośrodkowanie Kramera trafia na głowę Muciego, który precyzyjnym uderzeniem podwyższa prowadzenie Legii.

Dopiero po niecałej godzinie gry, po kilku zmianach w składzie legionistów, do głosu dochodzili piłkarze z Salzburga.

W zaledwie pięć minut, między 59. i 64. minutą sparingu zdobyli aż trezy bramki. Najpierw Benjamin Sesko najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową pokonał Misztę. Po chwili znów zawodnik z Salzburga pokonał polskiego bramkarza. Składna akcja rywali zakończona skompletowaniem dubletu przez napastnika. Trzeciego gola strzelił Junior Adamu.

- W pierwszej połowie pokazaliśmy wiele rzeczy, które przygotowaliśmy na treningach. Zdobyliśmy dwie piękne bramki. Nie wiem, czy był spalony przy trzeciej. W drugie połowie straciliśmy łatwe bramki - to potwierdzały statystyki z ubiegłego sezonu. Rzut karny, stałe fragmenty gry. Nie potrafiliśmy utrzymać dobrego rytmu, dlaczego przegraliśmy. To pewna rodzaju lekcja i nauka dla nas. Dobry przeciwnik, który ma fantastyczną młodzież, stabilną filozofii i sposób selekcji zawodników. Bartosz Kapustka ma wizytę kontrolną u swojego lekarza w Berlinie, dlatego opuścił zgrupowanie. Nie ryzykujemy z jego zdrowiem - stwierdził trener Kosta Runjaic.

Red Bull Salzburg - Legia Warszawa 3:2 (0:2)

Bramki: Benjamin Šeško 59, 62, Chukwubuike Adamu 64 (k) - Josué 2, Ernest Muçi 19

FC Salzburg: 1. Nico Mantl - 34. Benjamin Atiabou (46, 2. Ignace ven der Brempt), 6. Samson Baidoo (46, 22. Oumar Solet), 5. Albert Vallci (46, 95. Bernardo Júnior), 17. Andreas Ulmer (46, 51. Lukas Ibertsberger) - 44. Samson Tijani (46, 35. Lawrence Agyekum), 15. Mamady Diambou (46, 7. Nicolas Capald), 8. Dijon Kameri (46, 24. Youba Diarra), 52. Raphael Hofer (46, 37. Tolghan Sahin) - 23. Roko Šimić (46, 30. Benjamin Šeško), 49. Luka Reischl (46, 9. Chukwubuike Adamu).

Legia Warszawa: 59. Kacper Tobiasz (46, 31. Cezary Miszta) - 55. Artur Jędrzejczyk, 29. Lindsay Rose (63, 6. Mattias Johansson), 17. Maik Nawrocki (63, 23. Joel Abu Hanna), 5. Yuri Ribeiro (77, 36. Nikodem Niski) - 7. Lirim Kastrati (63, 28. Jasur Yaxshiboyev), 14. Ihor Charatin (63, 99. Bartosz Slisz), 20. Ernest Muçi (46, 18. Patryk Sokołowski), 27. Josué (63, 16. Jurgen Çelhaka), 40. Róbert Pich (63, 86. Igor Strzałek) - 9. Blaž Kramer (63, 21. Rafael Lopes).

SPARINGI w GOL24

PKO Ekstraklasa. Transfery. Letnie okno transferowe otwiera się 1 lipca, ale kluby z PKO Ekstraklasy już poczyniły sporo ruchów przed nowym sezonem. Przede wszystkim doszło do kilku ciekawych roszad wewnątrz ligi, ale też pojawiły się nowe, interesujące twarze. Sprawdź TOP 10 transferów w PKO Ekstraklasie na sezon 2022/23! Stan na 21 czerwca.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego zdjęcia >>

PKO Ekstraklasa. Transfery. TOP 10 transferów w PKO Ekstrakl...