Zabójczo skuteczne Schalke wyeliminowało Valencię

Piotr Szymański
Po wyrównanym dwumeczu, do 1/4 finału Ligi Mistrzów awansowali ostatecznie podopieczni Felixa Magatha. Bohaterem rewanżowego spotkania został Jefferson Farfan, który zdobył dwie piękne bramki.

Po remisie 1:1 na Estadio Mestalla, przed rewanżem gospodarze dzisiejszego meczu typowani byli do roli faworyta. Szybko okazało się, że prognozy ekspertów nie były całkowicie celne. Przez pierwsze pół godziny, to Valencia miała więcej z gry, co udokumentowała bramką Ricardo Costy w 17. minucie.

Po 40 minutach stan rywalizacji dość niespodziewanie wyrównał się. Wszystko za sprawą Jeffersona Farfana, który przepięknie uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów. Bez szans był w tej sytuacji bramkarz Valencii, który zdołał lekko musnąć piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się niezwykle szczęśliwie dla gospodarzy. W 52. minucie na upragnione prowadzenie wyprowadził Niemców Mario Gavranović, który wpakował piłkę do siatki przy udziale dwóch słupków!

Kolejne minuty to festiwal niewykorzystanych okazji ze strony przyjezdnych. W marnowaniu sytuacji brylował zwłaszcza Aritz Aduriz, który nie był w stanie pokonać Manuela Neuera stojąc z nim oko w oko.

W końcówce Valencia próbowała doprowadzić do wyrównania rzucając wszystkie siły do ataku. W ostatniej akcji meczu mnóstwo czasu miał pozostawiony bez krycia Farfan, który technicznym lobem przypieczętował awans Schalke.

Zobacz zapis naszej relacji live z tego meczu!